کمیته ایمنی مراسم سالگرد شهادت سردار سلیمانی با حضور  رحمان جلالی معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار ،فرماندار کرمان و نمایندگان برخی کمیته ها،و سایر اعضای جلسه برگزار گردید.پس از ارائه گزارش اعضای کمیته ایمنی و چند کمیته دیگر،بابایی با تاکید براهمیت  مسئله ایمنی اذعان داشت:حفظ سلامت و جان مهمانان و زائران عزیز در مراسم سومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی برای ما بسیار ارزشمند و گرانقدر است.اولویت ما در برگزاری مراسم نیز همین امر است.
فرماندار کرمان گفت:البته مسئله ایمنی مربوط به هفته مقاومت و اصلا در قید زمان نیست.در طول سال نیز باید برای حفظ جان و مال مردم مسائل ایمنی را رعایت نمود. هر هفته تعداد زیادی از شهروندان در مصلی نماز جمعه می خوانند یا در حسینیه ،تکایا،گلزار شهدا و...حضور پیدا می کنند،که این امر مستلزم یک ایمنی دائمی می باشد.
علی بابایی بر لزوم نظارت و پیگیری اعضای کمیته بر مکان های اسکان زائرین تاکید نمود.همچنین وی مجددا خاطرنشان کرد که از نظر ایمنی وهمچنین مسائل امنیتی روشنایی مجموعه پردیسان قائم  باید در بالاترین سطح ممکن بوده وهیچ نقطه تاریکی وجود نداشته باشد.
فرماندار کرمان تاکید نمود هر گونه قصور و کوتاهی از جانب اعضای کمیته قابل جبران و چشم پوشی نبوده و آقایان باید پاسخگوی تعهدات مطرح شده در کمیته ایمنی باشند.
در این جلسه رحمان جلالی معاون استاندار گفت:در این مراسم امنیت و ایمنی از خطوط قرمز ما هستند که تمام تلاش خود را جهت تامین این دو مقوله به کار خواهیم بست.وی همچنین بر لزوم تهیه یک طرح جامع ایمنی برای این مراسم بزرگ تاکید نمود.