علی بابایی فرماندار کرمان ضمن گرامیداشت اربعین حسینی ،گزارشی از اقدامات صورت گرفته در موکب ماهان بدین شرح ارائه نمود:
موکب ماهان به همت ارادتمندان به آقا اباعبدالله الحسین ،خیرین و همراهی مسئولین شهرستان و استان در سالهای گذشته بنا شده و تبدیل به جایگاهی برای ارائه خدمات به زوار اربعین گردیده است. گفتنی است اغلب این زائران که از شیعیان پاکستان-هند –کشمیر وبنگلادش هستند،از مرز میرجاوه و سیستان و بلوچستان وارد کشور شده و برای عزیمت به کشور عراق از استان کرمان عبور می کنند.جهت رفاه حال زوار سیدالشهدا(ع)در این موکب خدمات اسکان ،پذیرایی، امکانات بهداشتی ، پزشکی و...ارائه می گردد.
وی  اظهار داشت:   تاکنون 6 جلسه ستاد اربعین حسینی شهرستان کرمان با تعداد 67 مصوبه، در فرمانداری و یا در محل موکب برگزار گردیده است .وی درمورد اهم اقدامات انجام شده در موکب ماهان گفت:
 در خصوص تامین روشنایی محوطه موکب و برق داخل سالن ها، شرکت برق شمال استان ضمن طراحی نسبت به نصب تابلو و ترانس و نصب تعداد 26 پایه روشنایی اقدام و کابل کشی درحال انجام و روشنایی کامل انجام شده است.
فرماندار کرمان تصریح کرد:درخصوص تامین آب شرب موکب، شرکت آب و فاضلاب با دو دستگاه  تانکر اقدام و همچنین تعداد یکصد هزار بطری آب توسط شرکت آبفای استان تامین گردیده است.
درخصوص تامین آب مورد نیاز مصارف مختلف موکب ،شهرک صنعتی اقدامات لازم را انجام داده است.وبا همکاری بنیاد مسکن تعداد هفتاد چشمه سرویس بهداشتی جدید در اختیار قرار گرفته است.
بابایی افزود: شرکت پخش فرآورده های نفتی نسبت به نصب یک دستگاه مخزن سوخت در محل موکب جهت سوخت رسانی به خودروهای زائرین محترم، اقدام نموده است.
 فرماندار کرمان گفت:درجهت تقویت ارتباطات همراه برای زائران گرامی،شرکت مخابرات دستگاه BTSرا مستقر نموده است ، مکاتبات لازم از طریق این فرمانداری با شرکت مخابرات جهت ارائه وایفای و اینترنت رایگان به زائران موکب صورت گرفته و درحال پیگیری است.
همچنین اداره راهداری، راه های ورودی و خروجی را مشخص و تسطیح محوطه و پارکینگ اتوبوس ها را به طور کامل انجام داده است.
وی خاطرنشان کرد:شرکت گاز با اعزام دو تیم ،کارلوله کشی داخل سالن ها را انجام داده و گاز موکب وصل شده است. ضمن اینکه مراحل لوله کشی بیرون و نصب علمک نیز قبلا صورت گرفته است.
فرماندار کرمان اضافه کرد:درخصوص تخصیص آرد مورد نیاز جهت پخت نان برای زائرین محترم، این فرمانداری از طریق شرکت غله اقدام نموده است.
مکاتبات لازم از طریق فرمانداری با ادارات آموزش و پرورش نواحی یک و دو درخصوص تامین 15 دستگاه پلار گرمایشی صورت گرفته ودرحال پیگیری و اقدام می باشد.
علی بابایی در ادامه گفت:با پیگیری فرمانداری، میزان 50 تن سیمان از طریق کارخانه سیمان ممتازان، دراختیار موکب قرار و جهت 50 تن دیگر نیز از طریق سیمان کرمان پیگیری گردیده است.
همچنین با پیشنهاد مدیرکل محترم فرودگاههای استان مقرر گردید از تاریخ 12 / 6 / 1401 به مدت دو هفته یک دستگاه کامیون آب آشامیدنی با ظرفیت 10 متر مکعب جهت تامین آب شرب موکب مستمراً در اختیار موکب قرار گیرد.
با پیگیری به عمل آمده مقرر شد از طریق شهرداری ماهان نسبت به تامین چندین سطل زباله در محل موکب اقدام و با پیگیری بخشدار ماهان وتوسط خودروهای دهیاری های اطراف روزانه زباله موکب جمع آوری گردد.
بازدید از روند کار به صورت مستمر و جدی انجام ودر محل موکب با حضور نماینده موکب سایر مسایل و مشکلات بررسی و حل و فصل می گردد.
بابایی در پایان ضمن قدردانی از تمام دست اندرکاران و ادارات و دستگاههای دولتی و غیر دولتی خدمت رسان در موکب، ابراز امیدواری کرد زوار اربعین با خاطره ای خوش این موکب و شهرستان کرمان را ترک نمایند.
 
 
روابط عمومی فرمانداری کرمان