علی بابایی در جلسه ستاد اربعین شهرستان کرمان گفت:پیاده روی اربعین بعنوان بزرگترین گردهمایی مذهبی تبدیل به حرکتی جهانی شده است که نشان از ماندگاری قیام اباعبدالله الحسین و عشق و ارادت شیعیان است.
وی اظهار داشت:برای عزیزانی که از مراسم پیاده روی کربلا جامانده اند مراسمی  تحت عنوان پیاده روی اربعین حسینی. از حرم تا حرم  برگزار می گردد .این مراسم با شکوه از حرم مطهر شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی آغاز و در حرم مطهر ابناء موسی بن جعفر(ع)جوپار پایان می یابد.شروع مراسم از ساعت 7صبح و با پذیرایی و همراهی 96موکب می باشد.
فرماندار کرمان گفت:این مراسم چندین سال است که به طور خودجوش شکل گرفته و دستگاههای دولتی و خدمات رسان نیز با این خیل عاشقان امام حسین(ع)همراه بوده اند.لذا امسال نیز باید ضمن رفع کاستیهای  سالهای گذشته ، مراسم جاماندگان بهتر از قبل برگزار گردد.
علی بابایی در ادامه تصریح نمود:خدمات مورد نیاز زائران در طول مسیر از جمله آب آشامیدنی و سرویس بهداشتی سیار با همکاری دستگاههای متولی ،تامین می گردد.
فرماندار کرمان تاکید کرد:مهمترین نکته پس از تامین امنیت این مراسم که توسط نیروی انتظامی و بسیج صورت می گیرد ،تامین سلامت مردم و رعایت بهداشت است که در این راستا شبکه بهداشت بر پذیرایی و سایر مسائل مربوطه نظارت کامل را خواهد داشت.
بابایی گفت: اطلاع رسانی مراسم از طریق فضای مجازی و صدا وسیمای مرکز کرمان صورت می پذیرد.
آتش نشانی ،اورژانس و هلال احمر نیزدر خدمت زوار عزیز خواهند بود.ایاب و ذهاب مراسم توسط شهرداری کرمان انجام می شود.
فرماندار کرمان یادآور شد:علاوه بر این مراسم با شکوه راهپیمایی دیگری در شهر کرمان برگزار می گردد.این مراسم در روز اربعین از شاهزاده محمد آغاز و تا گلزار شهدای این شهر ادامه دارد.گفتنی است تعدادی از موکب ها در این مسیر نیز از مهمانان حضرت اباعبدالله الحسین پذیرایی می نمایند.
 
روابط عمومی فرمانداری کرمان
عکس:خبرگزاری فارس