علی بابایی فرماندار کرمان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، به مناسبت هفته دولت گزارشی از عملکرد یک ساله اقدامات دولت در شهرستان کرمان ارائه کرد .
فرماندار کرمان گفت : شهرستان کرمان با 45000 کیلومتر مربع مساحت یک چهارم مساحت و یک سوم جمعیت استان را در بر گرفته است.
در یک سال گذشته  اقدامات مربوط به تعداد220 پروژه با اعتباری با لغ بر 2100 میلیارد تومان از محل اعتبارات شهرستانی، استانی و ملی صورت پذیرفته که از این تعداد 118پروژه با اعتبار 834 میلیارد تومان در هفته دولت افتتاح گردید.
وی به تفکیک پروژه ها با ذکر اعتبار اختصاص یافته در حوزه های مختلف پرداخت و افزود :
در بخش کشاورزی 600 هکتار آبیاری تحت فشار ،قطره ای و کم فشار با 6500 متر خط انتقال آب، مرمت 60رشته قنات، 4 باب استخر ذخیره آب و 180 هکتار تغییر الگوی کشت ( کشت گیاهان کم آب بر با توجه با اقلیم خشک شهرستان) از مهمترین این موارد می باشند.
در بخش گازرسانی مجموعاً 155 میلیارد تومان جهت گازرسانی به مناطق مختلف شهرستان هزینه شده است، روستاهای استخروئیه و چناروئیه با اعتباری قریب به20 میلیارد تومان، شهرک جوپارستان 25 میلیارد تومان، 3 روستای گروه راین 66 میلیارد تومان و اجرای 95 کیلومتر شبکه توزیع،  و نصب علمک گاز اختصاص یافته است .
 عملیات گازرسانی به روستاهای تکاب شهداد با تخصیص اعتباری بالغ بر 98 میلیارد تومان کلنگ زنی می شود. سایر پروژه های گازرسانی شهرستان  با اعتبار 50میلیارد تومان ،تا پایان سال بصورت کامل اجرا می شود. در واقع پایان سال جاری به لطف خداوند پایان گازرسانی در شهرستان کرمان خواهد بود .
فرماندار کرمان با اشاره به اینکه در حوزه گردشگری اقدامات خوبی صورت گرفته ولی کافی نیست، اضافه کرد :
صنعت گردشگری، بعنوان صنعت مولد و اشتغالزا  نقش بسزایی در توسعه و شکوفایی شهرستان دارد که از شاخص ترین پروژه ها میتوان به هتل وکیل و باغ موزه وزیری اشاره کرد، همچنین شهر کرمان بعنوان شهر صنایع دستی و شهر راین نیز بعنوان شهر چاقوسازی به ثبت ملی رسیده است .
وی در  توضیح اقدامات بخش عمران روستایی اظهار داشت :
در راستای اجرای طرح های هادی 250 هزار متر مربع زیرسازی و آسفالت، 423 واحد مسکونی احداث شده که تا این لحظه 265 واحد تحویل شده و 750 فقره وام کم بهره 1 میلیارد ریالی جهت بهسازی و مقاوم سازی منازل روستایی اختصاص یافته است .
مطالعه منظومه روستایی گلباف و شهداد که در کمیته برنامه ریزی مصوب گردیده در دستور کار قرار گرفته است، (طرح توسعه پایدار منظومه روستایی طرحی است که به منظور توسعه یک پارچه، هماهنگ و پایدار سکونتگاه های روستایی اجرا میگردد ).
در حوزه منابع طبیعی، آبخیزداری و کنترل سیلاب ها جمعاً مبلغ 40 میلیارد تومان در بخش های ماهان، مرکزی و شهداد در قالب بندهای خاکی و سنگ سیمانی تخصیص یافته است .
وی طرح های حوزه آب را به دلیل تغیرات اقلیمی و شرایط ویژه ای که  شهرستان کرمان به لحاظ آب و هوایی دارد حائز اهمیت دانست و با تأکید بر پروژه انتقال آب از خلیج فارس به کرمان که درحال انجام است و جبران بخش زیادی از کم آبی شهرستان را خواهد کرد، ابراز داشت :
در بخش آب شهری و روستایی عملیات توسعه 86 کیلومتری خط انتقال، حفاری و تجهیز 7 حلقه چاه و 35 کیلومتر نیز خط برق رسانی انجام شده است  که جا دارد از مردم عزیز بواسطه مصرف بهینه برق در تابستان امسال قدردانی نمایم.
در بخش فاضلاب شهری نیز 253 کیلومتر خط انتقال فاضلاب در شهر کرمان و همچنین تکمیل تصفیه خانه فاضلاب با اعتبار 950 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی انجام شده است .
در حوزه راه روستایی18پروژه داشتیم که راه های مواصلاتی بین شهرستانی  بیشتر مد نظر بوده است.
در حوزه برق:
 راه اندازی فاز 2 کارگاه تولید تیرگرد مجتمع تولیدی مدرس  توسط بخش خصوصی با سرمایه گذاری معادل 20 میلیارد تومان و اشتغالزایی 25 نفر با تولید سالانه 15 هزار اصله تیرگرد صورت گرفته است .
شرکت سرمایه گذاری تابان تجارت راه ابریشم در شهرک صنعتی اختیارآباد جهت تولید چراغ با سرمایه گذاری بالغ بر 5 میلیارد تومان و اشتغالزایی 16 نفر و ظرفیت تولید سالانه 150 هزار چراغ توسط بخش خصوصی راه اندازی و فعالیت خود را شروع کرده است .
وی ادامه داد :
شبکه توزیع برق شهرستان نیز با اعتبار 115 میلیارد تومان هزینه اصلاح و بهینه سازی شده است.
فرماندار کرمان با تأکید بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی هم در اجرای پروژه ها و هم سرمایه گذاری در حوزه های مختلف افزود :
در بخش سرمایه گذاری بخش خصوصی سال گذشته 11 پروزه با سرمایه گذاری 10675 میلیارد تومان در حوزه های مختلف عملیاتی شده است .
از اهم این پروژه ها تولید شمش فولادی بوتیا که آماده افتتاح است، جمعاً 16 پروژه در مقیاس کوچک با اعتباری قریب به 217 میلیارد تومان آماده کلنگ زنی است، در بحث اقتصاد مقاومتی کلان در قالب 3 پروژه درحال انجام است .
وی این پروژه ها را به شرح ذیل اعلام کرد :
  1. کارخانه تولید لاستیک فوق سنگین در باغین (بین سعدی و رباط) با اعتبار قریب به 6000 میلیارد تومان .
  2. الکترودهای گرافیتی در چترود با اعتباری 6000 میلیارد تومان .
  3. سلول های خورشیدی در ماهان با اعتباری باغ بر 25000 میلیارد تومان .
فرماندار کرمان با تأکید مجدد بر نقش بخش خصوصی در سرمایه گذاری پروژه ها و ایجاد اشتغال پایدار گفت :
مجموع پروژه های سرمایه گذاری بخش خصوصی در سالجاری 50 هزار ملیارد تومان میباشد که صدور مجوز، تامین آب و تامین زمین با انجام شده است .
فرماندار کرمان تحقق تعهدات اشتغال سال گذشته در شهرستان کرمان را قریب به 70 درصد اعلام کرد و افزود :
تعهدات سالجاری شهرستان 9731 نفر میباشد که تاکنون 3600 نفر ثبت سامانه اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شده است .
وی درخصوص عملکرد دولت در حوزه بهداشت گفت :
نوسازی 2 خانه بهداشت در روستاهای ده بالا و هوتک، تکمیل و ساخت خانه بهداشت در ده لولو،
تکمیل و ساخت آزمایشگاه مرکزی در شهرستان کرمان، تکمیل ساخت پایگاه بهداشتی صیاد شیرازی، آغاز ساخت مرکز بهداشت راین توسط خیرین و بهسازی خانه بهداشت قناتغستان، ساخت حصار مرکز بهداشت زنگی آباد و تأسیس مرکز مشاوره تلفنی مادر و کودک که در راستای سیاست های حمایت از خانواده و جوانی جمعیت راه اندازی شده است (با شماره 3747) از اهم طرح های دولت در سال گذشته میباشد.در سایر بخشهای آموزشی  وفرهنگی و اجتماعی نیز اقدامات مهمی صورت گرفته است.