شورای اسلامی شهرستان کرمان با محوریت بررسی مسائل و مشکلات شهرهای شهرستان با حضور دکتر پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور و به ریاست علی بابایی فرماندار کرمان تشکیل شد .
در این جلسه علی بابایی فرماندار کرمان با اشاره به جایگاه شوراهای اسلامی گفت: جایگاه شورای اسلامی شهرستان به گونه ایست که می طلبد اعضاء آن نگاه ویژه، گسترده تر و متفاوت تر از شورای اسلامی شهر به حوزه استحفاظی خود داشته باشند و کارهای کلان را ببینند و در اولویت قرار دهند .
وی افزود: فصل بودجه است برخی پروژه ها در سنوات گذشته آغاز شده و نیم تمام مانده اند، کامل شدن یک پروژه با اعتبار لازم به مراتب بهتر اجرای چندین پروژه نیم تمام است، امیدواریم بتوانیم با تخصیص اعتبار برحسب اولویت آنها را تکمیل کنیم .
بابایی با تأکید بر نگاه ویژه کمیته برنامه ریزی در حوزه آب و همچنین مسائل فرهنگی از جمله کتابخانه ها ابراز داشت: برخی از پروژه های حوزه فرهنگی با اعتباراتی کم قابل تکمیل و بهره برداری است که انشاءالله در سال جاری اهتمام بر این کار است.
وی اضافه کرد: اما در حوزه آب که از اهم ضروریات و نیاز مردم و جامعه می باشد همه ساله توجه ویژه ای شده است و کارهای بسیار مثبت و خوبی انجام گرفته است، سال گذشته 200 لیتر و سال جاری نیز 200 لیتر آب در ثانیه به ظرفیت تولید اضافه شده است، به ازای اضافه شدن هر درجه گرما رقم بالایی به مصرف آب افزوده میشود، با پیش بینی های انجام شده تا نیمه مرداد ماه با مشکل آب مواجه هستیم که  بحمدا... با رعایت صرفه جویی توسط مردم امید است بدون مشکل از آن عبور کنیم تا به روال عادی برگردیم .
فرماندار کرمان بااشاره به قرارداد آب رسانی به 36 روستای شهرستان با اعتباری بالغ بر 80 میلیارد تومان توسط آبفا و سپاه  ابراز داشت: در حوزه آب ساعت ها وقت برای مطالعه گذاشته شده است، وضعیت آب در هر منطقه از کرمان را رصد می کنیم، می توانیم اطمینان دهیم مسئولین آبفا با نیروهای تحت الامر تمام وقت و با جدیت برای پیشبر اهداف حوزه آب در کوتاه مدت و بلند مدت تا رفع کامل مشکل آب تلاش می کنند، فرمانداری و سایر دستگاه های اجرایی و نمایندگان محترم مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی هم با تمام توان در کنار آبفا درصدد حل مشکل هستند.
فرماندار کرمان با تشریح طرح های آتی دولت در حوزه آب اظهار داشت: باز طراحی شبکه های آب به ویژه در بافت قدیم، بازسازی شبکه معیوب و بازیابی فرهنگ مصرف صحیح آب از اهم طرح های دولت در حوزه آب هستند که با اجرای این طرح ها و هچنین انتقال آب خلیج فارس که از مسیر استان عبور می کند انشاا... مشکل آب کرمان مرتفع خواهد شد .
وی با اشاره به سفر آتی ریاست محترم جمهور به کرمان خواستار تهیه و تدوین لیست کامل و جامعی از ظرفیت ها و پروژه های مورد نیاز شهرستان توسط شورای اسلامی شهرستان با همکاری شوراهای اسلامی شد و افزود: در بحث پروژه ها بایستی ظرفیت های موجود را نیز ببینیم، تنوع ظرفیت ها در بخش های تابعه شهرستان کرمان باعث متنوع بودن پروژه ها شده است که همگی آنها باید دیده شوند اما وضعیت اعتبارات دولت به گونه ایست که نمی تواند به تمام آنها اعتبار لازم را تخصیص دهد لذا بیشتر مباحث زیرساختی مد نظر قرار گیرد و پروژه هایی تعریف شود که عام المنفعه باشند و تمامی مردم از آنها سود ببرند و باعث رونق اقتصادی شهر یا روستا شود .
رئیس کمیته برنامه ریزی شهرستان کرمان با تشریح ظرفیت ها در سه محور " ظرفیت اعتبارات شهرستانی و استانی؛ ظرفیت های منهای مالی در قالب اوراق بهادار، تهاتر و ... و ظرفیت های خارج از استان " تصریح کرد: از تمامی این ظرفیت ها باید استفاده کرد، ظرفیت های خارج از استان بسیار حائز اهمیت است به عنوان مثال اختصاص 2 هزار تن قیر رایگان توسط سازمان همیاری شهرداری های وزارت کشور از جمله این ظرفیت هاست.
وی ادامه داد: برای آسفالت راه های ارتباطی روستایی هیچ محدودیتی در دریافت قیر رایگان وجود ندارد فقط زیرسازی و انجام کار است که اگر دهیاری ها متقبل شوند قیر رایگان در اختیارشان قرار خواهد گرفت.
ارائه لیست پروژه ها، مباحث آرد و نان و نانوائیها، گردشگری، آسفالت معابر شهری و راه های مواصلاتی غیراستاندارد و بدون علائم رانندگی، فرسودگی شبکه های آب شرب، ماشین آلات شهرداری به ویژه خودروی آتش نشانی، ایمن سازی شهرها در مقابل سیلاب ها و اتباع خارجی از اهم مسائل و مشکلات مطروحه توسط اعضاء شورای اسلامی شهرستان در جلسه بود که مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گرفتند.
 
                                                                                                                                           روابط عمومی فرمانداری کرمان
 
متن اصلی و عکس  خبر  را در پورتال فرمانداری به آدرس kerman.kr.ir مشاهده فرمائید.