به گزارش روابط عمومی فرمانداری کرمان علی بابایی فرماندار شهرستان در جلسه مدیریت مصرف برق با بیان اینکه خشکسالی و کاهش تولید برق در نیروگاه های آبی، همچنین گرمای بی سابقه که منجر به افزایش مصرف برق و طولانی شدن بازه زمانی پیک مصرف فصلی برق شده باعث تحت فشار قرار گرفتن شبکه تامین برق گردیده است.
وی ادامه داد: هرچند برخی از مسائل در تنش برقی در اثر تغییرات فصلی و عوامل طبیعی است اما عوارض آن باید به حداقل ممکن برسد.
فرماندار کرمان تصریح کرد: باید با دید همه جانبه و کلی به این موضوع نگاه کرد. اولویت اصلی ما در مدیریت بحران برق جلب رضایت شهروندان است. در غیر این صورت این برنامه می تواند ما را ناخواسته درگیر مشکلات اجتماعی، امنیتی و اقتصادی نماید. ما درصدد هستیم تا نارضایتی مردم به حداقل ممکن برسد. لذا طبق مصوبه هیئت وزیران کلیه دستگاه های اجرایی موظفند در ساعات اداری 30درصد و غیر اداری 60درصد کاهش مصرف برق داشته باشند.
وی افزود: در همین راستا صنایع و بخش کشاورزی نیز باید همکاری لازم را داشته باشند. در این زمینه شرکت برق با مسئولین صنایع و نمایندگان کشاورزان هماهنگی لازم را داشته و جلسات متعددی برگزار نموده است تا حداقل نارضایتی و خسارت را در این بخش ها شاهد باشیم.
بابایی اضافه کرد: مهمترین نکته در این راستا شفاف سازی و اطلاع رسانی دقیق به مردم است. در صورت اطلاع مردم از مشکلات و برنامه های شرکت توزیع برق، بخش زیادی از نارضایتی ها برطرف می گردد.
فرماندار کرمان ضمن قدردانی از همکاری مردم در بخش خانگی، صنایع و کشاورزی گفت: از همه می خواهیم مانند سالهای قبل، با شرکت برق همکاری لازم را داشته باشند تا با کمترین مشکل از این مرحله به حول و قوه ی الهی گذر نماییم.
 
                                                                                                                                            روابط عمومی فرمانداری کرمان