به گزارش روابط عمومی فرمانداری کرمان علی بابایی فرماندار کرمان در جلسه بررسی وضعیت آب شرب روستاهای شهرستان با بیان اینکه در سپاه پاسداران قرارگاهی برای آب‌رسانی به روستاها ایجاد شده‌است گفت: این قرارگاه تا کنون ۶۳ پروژه را در سطح استان انجام داده که نتایج بسیار خوبی داشته‌است.
وی افزود: مناطق جنوبی استان به دلیل برخی محرومیت ها، در حوزه آب رسانی هم در اولویت گذاشته شده اند لکن برخی نقاط شهرستان کرمان وضعیتی نامناسب تر از جنوب استان دارند. جنوب در تأمین آب مشکل کمتری دارد و مشکل روستاهای جنوب استان معمولاً توزیع آب است لکن در شهرستان کرمان در بحث تامین آب به‌لحاظ کیفیت و کمیت مشکلات فراوانی وجود دارد.
بابایی خاطرنشان کرد: لیست روستاهای اولویت دار شهرستان به لحاظ آب رسانی آماده شده است. لوله و اتصالات مورد نیاز توسط قرارگاه آب رسانی سپاه تأمین می شود دستگاه ها و ماشین آلات مورد نیاز را اداره آب، بخشداری ها و دهیاری ها با کمک سایر دستگاه های اجرایی باید تأمین کنند و از نیروهای بسیج و بخش خصوصی هم برای انجام کار کمک بگیرند تا با یک حرکت جهادی مسئله آب شهرستان حل شود.
فرماندار کرمان ادامه داد: در شهر کرمان حدود یک ماه دیگر ۲۰۰ لیتر آب به میزان آب قبلی شهر اضافه می‌شود. سال گذشته‌ هم ۲۰۰ لیتر آب اضافه شد لکن باید با مدیریت صحیح مورد استفاده قرار گیرد که مشکل شهر کرمان حل شود.
وی اظهار داشت: ۳۶ پروژه آب رسانی در روستاهای مختلف شهرستان کرمان تعریف شده است و امیدواریم با این اقدام سپاه  به صورت ضربتی ظرف مدت کوتاهی در بحث آب به نقطه قابل‌قبولی برسیم.
سرهنگ شاهرخی جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه ثارا.. استان اضافه کرد: در این طرح روستاها به چند دسته تقسیم شدند روستاهایی مانند تکاب شهداد پایگاه هدف ما هستند و بودجه خاص برای آن اختصاص داده شده‌است که در این رابطه قرارگاه امام حسین (ع) با حفر چاه در فاز اول، مشکل آب حدود ۱۹ روستا را حل نموده است.
وی افزود: با همت و کمک یک خیّر ۲۱۱ کیلومتر خط لوله در استان خریداری کردیم. قرارگاه امام علی(ع) راه‌اندازی و ۴۶ میلیارد تومان تا کنون برای آب رسانی به جنوب کرمان کمک کرده‌است که منجر به آب رسانی به 409 روستا گردیده است.
شاهرخی ادامه داد: شهرستان کرمان تحت نظارت قرارگاه امام حسن(علیه‌السلام) است. در قرارگاه امام حسن(علیه‌السلام) ۶۶۹ روستا داریم که ۲۰۵ روستا را قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) آب‌رسانی خواهد کرد و ۴۶۴ روستا برعهده خودِ قرارگاه امام حسن(ع) است.
وی افزود: اولویت‌های کار که توسط فرمانداری و بخشداری ها مشخص شود از روز بعد به‌صورت جهادی کار شروع را شروع خواهیم کرد.