فرماندار کرمان در جلسه بررسی روشنایی معابر شهرستان که با حضور نادری رئیس شورای شهر ، شعرباف شهردار کرمان و سلیمانی مدیرعامل توزیع برق شمال استان و تعدادی دیگر از مدیران و مسئولان برگزار گردید با بیان این‌که روشنایی شهر از چند دیدگاه قابل اهمیت است گفت: هم به‌لحاظ خدمات‌دهی به شهروندان و روشنایی معابر، هم زیبایی بصری شهر و هم از منظر مسائل ایمنی و امنیتی و کاهش جرائم، روشنایی شهر و معابر مورد اهمیت است.
وی افزود: البته در شرایط امروز که در تابستان برخی صنایع به دلیل کمبود برق به صورت شیفت بندی کار می کنند باید به گونه‌ای تصمیم‌گیری کرد که دچار مشکل نشویم.
بابایی خاطرنشان کرد: شهر کرمان به سبب حضور حاج‌قاسم مرتباً از کشورهای مختلف دنیا میهمان دارد لذا باید متناسب با شأن و مقام سردار و شأن مردم کرمان وضعیت شهر تغییر کند.
وی اضافه کرد: در معابری که روشنایی کم است تصادفات بسیار زیادتر است لذا اداره برق مکان‌هایی که مطلقاً روشنایی ندارند یا روشنایی آنها باید بازسازی شوند را مشخص و به شهرداری هم اعلام نمایند.
فرماندار کرمان ادامه داد: پس از برآورد هزینه جلسه‌ای با حضور مسئولین خواهیم گذاشت که همه پای کار بیایند روشنایی مسیر که درست شود منطقه رونق خواهد گرفت.
سلیمانی مدیرعامل توزیع برق شمال استان گفت: ان‌شاءاله بتوانیم با همراهی سایر ارگان‌ها برنامه عملیاتی برای تغییر شرایط روشنایی معابر داشته‌باشیم.
وی افزود: در شمال استان۷۰۰ هزار مشترک وجود دارد. همچنین ۳۳۰ هزار پایه روشنایی داریم که ۴۰ پنج‌تا ۵۰ درصد آن‌ها در شهر قرار دارند.
سلیمانی ادامه داد: تعویض لامپ و نگهداری هر پایه در سال یک میلیون تومان هزینه دارد که با توجه به اینکه درآمدهای شرکت رشدی نداشته، این هزینه ها کمرشکن است.
وی در پاسخ به این درخواست که کابل کشی های معابر به صورت زمین اجرا شود گفت: هزینه زمینی کردن شبکه برق دو و نیم برابر هوایی است ضمن آنکه کابل‌های زمینی بیشتر مورد سرقت قرار می گیرند.
 برای شهر کرمان ۱۳۰ میلیارد تومان لازم است تا روشنایی معابر به میزان مطلوبی برسد.
در ادامه شعرباف شهردار کرمان نیز گفت: روشنایی یا با هدف زیبایی اجرا می‌شود یا به منظور افزایش دید و روشن نمودن معابر. که اولویت ما هم همین بحث روشنایی معابر در شب است.
وی افزود: باز طراحی و بهینه‌سازی برخی نقاط برای ما اهمیت دارد. ورودی‌های شهر کرمان و مسیر گلزار شهدا در اولویت هستند. مسیرهای ورودی زائر و گردشگر در دستور کار شهرداری قرار دارند.