علی بابایی فرماندار کرمان در جلسه بررسی مسائل و مشکلات شهرک شهید همت شهر کرمان گفت: مدیران باید برای خدمت به محرومان و کسانی که از خدمات کم‌بهره تر و کم برخوردارتر هستند دست به سینه باشند. سیاست نظام خدمات‌دهی بیشتر به مناطق کم برخوردار ‌است.
وی افزود: با پیگیری هایی که صورت پذیرفت شهرک شهید همت وارد محدوده شهری شد. منتها باید توجه داشت که در مدت محدود یک‌ساله، خلأهای ۳۰ سال را نمی‌توان جبران کرد.
بابایی خاطرنشان کرد: در حال حاضر شهرک شهید همت در سطح ملی مطرح‌شده و طرح آن آماده شده است. اعتبار مورد نیاز آن هم در وزارت راه و شهرسازی تامین شده که به‌محض تخصیص، کار آغاز خواهد شد.
وی همچنین اضافه کرد: اگر دستگاه های خدمات رسان، منهای اعتبار ملی، برای شهرک شهید همت اعتباری نیاز دارند در کمیته برنامه‌ریزی که این ماه برگزار می شود مطرح کنند تا در صورت تصویب بودجه مورد نیاز اختصاص داده شود.
فرماندار کرمان ادامه داد: عزم همه ما حل مشکلات و مسائل شهرک شهید همت است. جلسات و پیگیری‌ها در سطح مسئولین انجام میشود لکن خود مردم هم باید همراهی کنند. بخشی که دست دولت است با سرعت خوبی در حال انجام است ساکنین شهرک هم باید هماهنگ باشند و پیگیر سندهای مالکیت خود باشند.
وی با اشاره به مصوبات جلسه ستاد بازآفرینی شهری شهرستان گفت: یکی از نقاط هدف درحوزه بازآفرینی شهری، شهرک شهید همت است. بحث فضای سبز شهرک هم مصوب شده که پیگیری و اجرا خواهد شد.
فرماندار کرمان با بیان این مطلب که آسیب‌های اجتماعی در این محله زیاد است گفت: یک جلسه مختص آسیب‌های اجتماعی شهرک شهید همت برگزار خواهیم کرد.
بابایی افزود: سعی کنیم در بیان خواسته ها به گونه ای عمل کنیم که آب به آسیاب دشمن نریزیم و خدمات نظام را زیر سوال نبریم.