جلسه ستاد بازآفرینی شهری به ریاست  فرماندار شهرستان کرمان و با حضور شهردار و مسئولین راه و شهرسازی و سایر دستگاههای اجرایی در فرمانداری برگزار گردید.
در این جلسه علی بابایی فرماندار کرمان تصریح کرد: نسبت به ظرفیت های بالای فرهنگی و معماری  شهرکرمان، رسالت بازآفرینی شهری به نحو شایسته ای صورت نپذیرفته است و قاطعانه عرض می کنم وضع موجود در شأن این شهر و شهروندانش نیست. جهت نیل به اهداف تعیین شده ستاد بازآفرینی شهری باید از تجربیات و مدل های موفق موجود در کشور الگو گرفت.
وی ادامه داد: در بحث بازآفرینی شهری شهرهای یزد و شیراز عملکرد بسیار خوبی داشته اند. بخش خصوصی در این شهرها به خوبی پای کارآورده شده است. همچنین در چابهار برای ساماندهی مناطق حاشیه شهر توانسته اند از ظرفیت های ملی استفاده و کارهای خوبی انجام دهند.
فرماندار کرمان تاکید کرد: در صورتی که طرح های میان مدت و دراز مدت کارشناسی و نوآورانه طراحی و ارائه گردد، می توان از اعتبارات شهرستان، استان و حتی ملی جهت اجرا بهره برداری نمود.
بابایی اذعان داشت: در بافت تاریخی مرکز شهر باید نقاطی را به عنوان هدف مشخص کرد تا مالکینی که به رغم ارزش بالای زمین و اهمیت تاریخی ملک آن را رها کرده اند ترغیب به بازسازی و احیای آن شوند.
وی افزود: توجه به حاشیه شهر و تامین اعتبارات و امکانات مورد نیاز آن نباید موجب غفلت از مرکز شهر بعنوان هویت فرهنگی و تاریخی کرمان شود چرا که بیشترین سرمایه های شهری و معماری اصیل و فرهنگی ما مربوط به مرکز شهر و محلات قدیمی است.
بابایی خاطرنشان کرد: باید با تاکید بر اصول معماری و شهرسازی ایرانی، هویت از دست رفته بافت تاریخی را به آن برگردانیم. سرمایه ای بس گرانبها در اختیار ماست باید آن را حفظ و مرمت نموده و با حفظ کاربری سنتی و فرهنگی آن تحویل نسل آینده بدهیم.
وی اذعان داشت: باید دید خود را نسبت به بافت تاریخی و فرسوده شهر تغییر داده و از این فرصت نهایت بهره را ببریم .هر چند لازمه ی این مهم حضور مردم و اقناع سازی آنان و فرهنگ سازی می باشد .معتقدم اگر زیر ساخت های لازم فراهم شود بخش خصوصی از حضور و سرمایه گذاری در این محلات استقبال نموده و زندگی و رونق به آن بر می گردد.
فرماندار کرمان یادآور شد: این شهر دارای170 اثر ثبت ملی میراث فرهنگی دارد که متاسفانه اداره مستقل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری در شهرستان کرمان نداریم. امیدواریم این خلا بزرگ در دولت جدید برطرف گردد.
بابایی ضمن تاکید مجدد بر لزوم طراحی کارشناسی و استادانه گفت: لازم است اجرای طرح های بازآفرینی شهری با هماهنگی کامل نهادهای متولی ودستگاه های اجرایی انجام شود تا شاهد دوباره کاری های نابجا واتلاف زمان و سرمایه نباشیم.
وی همچنین بر ادامه و تکمیل پروژه محور گلبازخان که در مرکز شهر قرار دارد تاکید کرد.
در این جلسه سعید شعرباف شهردار کرمان ضمن برشمردن اقدامات شهرداری در ستاد بازآفرینی شهری و تهیه طرح های لازم و برنامه های مدنظر اعلام کرد :پتانسیل های خوبی در شهر کرمان وجود دارد و با اجرای طرح های بازآفرینی شهری می توان بسیاری از مشکلات را سامان داد.
وی تاکید کرد: در این مدت مساحت زیادی از سطح شهر را آسفالت و بهسازی کرده ایم و همچنین در مناطق و بافتهای فرسوده با همکاری میراث فرهنگی مکانهای مورد نظر جهت بهسازی و بازآفرینی مشخص و کارشناسی شده است.
شهردار کرمان افزود: دبیرخانه ستاد بازآفرینی شهری در شهرداری راه اندازی شده و اقدامات لازم به صورت هماهنگ در حال انجام است.
وی گفت: بین بافت تاریخی، فرسوده و ناکارآمد باید تمایز قائل شد. در طرح های قبل بیشتر بافت های حاشیه شهر مد نظر قرار گرفته و در بافت تاریخی مرکز شهر اقدام مناسب صورت نگرفته است.