علی بابایی با بیان این‌که اطلاع‌رسانی به مسافران نوروزی باید به گونه ای باشد که در بدو ورود به راحتی اطلاعات لازم را داشته باشند و سردرگم نشود.
وی ادامه داد: مدیرانی که در زمینه اسکان میهمانان فعالیت می کنند توجه داشته باشند به دلیل اینکه ۲ سال پذیرای میهمانان نوروزی نبودیم امکاناتی که در انبارها دارند حتما بررسی شوند که قابل استفاده باشند در بحث رعایت نکات بهداشتی هم وسایلی مثل پتو حتما شسته شده باشند. همچنین سرمایش و گرمایش کلاس‌ها رصد شود چرا که خاطره نابسامانی‌ها در ذهن مسافران خواهد ماند.
بابایی افزود: ستاد مرکزی خدمات سفر در فرهنگ سرای کوثر، جنب کتابخانه ملی کرمان مستقر شده است تا هماهنگی های لازم بین دستگاه های خدمات رسان را انجام دهد.
فرماندار کرمان با تاکید بر لزوم نظافت ورودی‌ها خصوصا از مسیر جاده تهران گفت: بیشتر مسافرانی که از کرمان عبور می کنند کسانی هستند که از خراسان به سمت هرمزگان و برعکس تردد دارند لذا در این مسیر به ‌لحاظ روشنایی و نظافت باید دقت بیشتری شود. اگر مشکلی هم در رفیوژ معابر وجود دارد ترمیم و اصلاح شود. نخاله ها، پلاستیک‌ها و زباله‌های وسط درختان هم پاک‌سازی شود.
نماینده شهرداری کرمان نیز گفت: گل‌آرایی پارکها و برخی معابر شهر در حال انجام است. ۲۲ سفره هفت‌سین در سطح شهر کرمان آماده و نصب خواهد شد. همچنین ۸ پارک‌ برای مسافران و اسکان میهمانان نوروزی درنظر گرفته‌شده است که سرویس بهداشتی و روشنایی این پارک‌ها تامین شده‌ و سعی شده تا سکوهایی برای استقرار چادر مسافران در آنها وجود داشته باشد.
وی افزود: بنرهای اطلاع‌رسانی در سطح شهر و و کنار پارک‌ها زده شده‌است.
آقای میرحسینی معاون برنامه ریزی فرمانداری هم در ادامه گفت: برای میوه شب عید و ایام تعطیلات ۲۴ نقطه در شهر کرمان در نظر گرفته‌شده و پراکندگی آن‌ها طوری است که کلیه نقاط شهر و مسافران دسترسی کافی را داشته باشند که سیب و پرتقال با قیمت مصوب در آن‌ها عرضه می‌شود همچنین در سطح بخش‌ها نیز ۲2 نقطه برای عرضه میوه با قیمت مصوب در نظر گرفته شده است.
در ادامه نماینده میراث فرهنگی و گردشگری با بیان این‌که در شهرستان کرمان ۱۶ هتل، ۷ هتل آپارتمان، ۱۲ خانه مسافر، ۱۰۴ بوم‌گردی، ۱۴ مهمان‌پذیر، ۶ اقامتگاه سنتی، ۳ پانسیون، ۱ زائرسرا، ۲ مجتمع خدمات رفاهی و ۲۱ مجتمع گردشگری با ما همکاری داشته و آماده پذیرایی از میهمانان نوروزی هستند گفت: در مجموع تعداد اتاق‌هایی که آماده‌شده ۱۶۰۰ اتاق با ۴۸۱۶ تخت برای اسکان است که این عدد به‌جز تعداد کلاس‌ها و تخت‌هایی است که توسط آموزش‌وپرورش شهرستان کرمان آماده شده‌است.
وی اضافه کرد: همچنین ۸ مکان به‌عنوان "از من بپرس" آماده‌شده است که بروشور و اطلاعات مورد نیاز را در اختیار مسافران قرار خواهد داد و نماینده میراث و شهرداری در آن مستقر خواهد شد.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ابراز داشت: در مجموع ۴۸۶ کلاس در گروه الف و ب در ناحیه ۱ برای اسکان مسافران نوروزی آماده شده است و ستاد مرکزی این ناحیه در مدرسه علامه حلی در چهارراه خواجو راه اندازی گردیده است.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو هم تعداد کلاسهای سطح الف و ب را 446 کلاس و ستاد مرکزی این ناحیه را دبیرستان مدرس اعلام کرد.
مدیر هلال‌احمر شهرستان نیز افزود: امسال پست‌های امدادی از ۳ به ۵ مورد افزایش‌یافته است که در گلزار شهدای کرمان، جاده ماهان، ۲ تیم در پارک مسافر و یک پایگاه موقت هم در چترود راه‌اندازی شده‌است. ضمن اینکه در شهرهای ماهان، شهداد و راین هم ۳ پست جداگانه داریم و همچنین 9 پایگاه ایمنی و سلامت نوروزی در شهر کرمان و بخشها راه‌اندازی شده‌است.
نماینده نیروی انتظامی هم از دستگیری و تحویل معتادین متجاهر در هفته گذشته خبر داد و اظهار داشت: این معتادین تحویل کمپ‌ها شده‌اند. ۵ ایستگاه انتظامی هم داخل شهر خواهیم داشت که در پارک مسافر، جاده زرند، میدان بیرم آباد، جنگل قائم و ماهان قرار دارند.
فعالی مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان نیز با بیان این‌که اکثر افراد با برنامه قبلی اقدام به سفر می‌نمایند گفت: این افراد معمولاً با رزرو محل اقامت خود اقدام به سفر می‌کنند ولکن کسانی هستند که با هدف استفاده از امکانات آموزش‌وپرورش یا سایر امکاناتی که توسط ستاد سفر شهرستان‌ها آماده می‌شود سفر می‌کند لذا باید شرایط برای آن‌ها نیز فراهم شود.
وی افزود: برای اسکان ۳ هزار نفر از زائران گلزار شهدای کرمان هم در مهدیه‌ها و مهمان‌سراهای دولتی توسط سپاه پاسداران امکانات فراهم‌شده است.