جلسه ی واکنش سریع مقابله با کووید 19به پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی در فرمانداری کرمان به ریاست علی سلاجقه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری برگزار گردید.
اهداف این طرح عبارتند از:
1-ارتقاء افزایش سطح آمادگی استان جهت مواجهه احتمالی با پیک های جدید و طغیان بیماری
2-کشف سریع و زود هنگام و شناسایی مراکز بحرانی و کانون ها طغیان بیماری کووید-19
3-برنامه ریزی، تصمیم گیری و اتخاذ تدابیر لازم و فوری جهت مهار اپیدمی و ممانعت از انتشار و گسترش بیماری به سایر مناطق
4-مقابله عملیاتی و مبتنی بر تجارب قبلی با بیماری کووید19در شهرها و مناطق قرمز و پرخطر
5-پایش مستمر و نظارت بر نحوه اجرای تصمیمات مرتبط با مهار اپیدمی در مناطق درگیر و کانون های طغیان بیماری
6-بررسی و تحلیل دقیق رخدادهای منجر به طغیان بیماری و ثبت درس آموخته ها و تجارب کسب شده با هدف پیشگیری از تکرار طغیان بیماری در سایر نقاط استان
لازم به ذکر است در این جلسه مصوب شد به منظور پیشگیری از روند پیشرفت بیماری کرونا در شهرستان خصوصاً در شب یلدا، نظارت لازم به منظور رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط بسیج، مرکز بهداشت و هلال احمر صورت بگیرد همچنین درخصوص زائرین مرقد مطهر شهید حاج قاسم سلیمانی مقرر گردید با محوریت مرکز بهداشت شهرستان و همکاری هلال احمر و بسیج، پایگاه های سلامت در ترمینال و گلزار شهدا به منظور واکسیناسیون و انجام تست کرونای زائرین دایر گردد.
ضمناً مرکز بهداشت با هماهنگی مدیریت محترم ستاد اسکان از محل اسکان زائرین نیز بازدید به عمل آورد.
در ادامه نظارت بر اماکن تجاری، تالارها و باشگاه های ورزشی بر عهده مرکز بهداشت گذاشته شد تا با همکاری اتاق اصناف، اداره نظارت بر اماکن نیروی انتظامی و اداره ورزش و جوانان اقدامات لازم را به انجام رسانند.
همچنین در بحث نظارت بر قهوه خانه و کافی شاپ ها مقرر گردید با محوریت مرکز بهداشت شهرستان و همکاری دادستانی و نیروی انتظامی رسیدگی و تذکرات صورت پذیرد.