کارگاه آموزشی بهبود سلامت روان با حضور علی سلاجقه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری کرمان، سرپرست اداره کل اجتماعی استانداری، دکتر بهرام نژاد و جمعی از مسئولین اجتماعی استان و شهرستان در سالن ولایت فرمانداری کرمان برگزار گردید. در این جلسه ضممن بررسی برخی معضلات اجتماعی شهرستان بطور خاص موضوع خودکشی مورد کنکاش قرار گرفت.
در این جلسه دکتر بهرام نژاد روانشناس بالینی دانشگاه علوم پزشکی کرمان یادآور شد: معضلات اجتماعی مانند کوه یخ است چیزی که در ظاهر دیده می شود، تنها بخش کوچکی از آن پدیده است و ریشه و عوامل آن مخفی است.
وی افزود: بخش عمده ای از مشکلات سلامت روان در جامعه صرفاً با تغییر نگاه ما به شهروندان و مردم قابل حل شدن است. مردم نیاز به دیده شدن دارند.
این کارشناس ادامه داد: اعتیاد از جمله بزرگترین معضلات در جامعه ما است که خود منشا بسیاری از معضلات دیگر است. لذا تمام جامعه باید علیه آن اقدام نمایند.
بهرام نژاد خاطرنشان کرد: کرونا در این دو سال تاثیرات بسیاری بر سلامت روان مردم در کل دنیا گذاشته است. بیماری، هزینه های مادی،  مشکلات ناشی از مرگ عزیزان، مرگ هایی که فرصت سوگواری نداشته اند، استرس و افسردگی، ورشکستگی های ناشی از آن متاسفانه تاثیرات منفی زیادی بر سلامت روان جامعه گذاشته است.
وی اضافه کرد: از دیگر عوامل موثر بر پدیده خودکشی در  شهرستان می توان به طلاق عاطفی، تنبیه جسمی کودکان، عدم تعامل با همسایگان، مصرف الکل، مواد مخدر، فقر اقتصادی و... اشاره کرد.
وی در پایان بر اهمیت مسئله آموزش در تمام گروه های سنی و اقشار مختلف مردم تاکید کرد و گفت: بسیاری از این آموزشها و تغییر نگاه به شهروندان هزینه مادی چندانی ندارد، هر چند به ازای هر دلار سرمایه گذاری در بخش سلامت روان جامعه به اندازه 4 دلار بازگشت سرمایه وجود دارد.