جلسه بررسی مسائل و مشکلات بخش راین در محل فرمانداری با حضور دکتر بابایی فرماندار، امام جمعه، بخشدار و سایرمسئولین شهرستان کرمان و بخش راین برگزار گردید.
پس از طرح مشکلات بخش راین در جلسه، علی بابایی فرماندار شهرستان کرمان اظهار داشت: بخش راین بعنوان منطقه ای تاریخی و گردشگری شایسته خدمات بهتری است.
وی گفت: مشکل گاز بخش با نظارت اداره گاز و تعیین پیمانکار جدید، در چند ماه آینده مرتفع خواهد گردید. و تا آن زمان شرکت نفت در زمینه توزیع نفت سفید و سیلندر گاز نهایت همکاری را با مردم خواهد داشت.
بابایی ادامه داد: با توجه به خشکسالی چند سال اخیر، مشکلاتی در حوزه آبرسانی روستاها بوجود آمده، که لازم است از طریق شبکه و یا تانکر آبرسانی مرتفع گردد.
وی با بیان اینکه منبع عمده درامد مردم در بخش راین از طریق کشاورزی و دامداری می باشد،گفت: جهت افزایش بهره وری در بخش کشاورزی باید به سوی کشاورزی علمی پیش برویم. متاسفانه هنوز بخش زیادی از آب کشاورزی در بخش راین از طریق کانال های سنتی آبرسانی به هدر می رود.
فرماندار کرمان افزود: جهاد کشاورزی با آموزش کشاورزان می تواند با استفاده بهینه از آب و خاک  نرخ بهره وری و تولید را در این بخش افزایش دهد.
گفتنی است در این جلسه به سایر مشکلات بخش از جمله جاده های روستایی،معدن ، بحران سیل، نقشه های طرح هادی،کمبود ماشین آتش نشانی و مسائل زیست محیطی پرداخته و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.