علی بابایی فرماندار کرمان گفت :
28 خرداد روز تبلور شکوه حضور مردم در پای صندوق‌های رای است .
دکتر بابایی فرماندار کرمان در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات شهرستان کرمان با تأکید بر اینکه تمام برنامه ریزی ها، تدابیر و تمهیدات لازم جهت برگزاری انتخاباتی سالم به دور از هرگونه حاشیه ای اندیشیده شده است ابراز داشت :
تمامی شعب اخذ رأی آماده دریافت آرای مردم عزیز در 28 خرداد هستند، برنامه ریزی ها به گونه ای صورت گرفته که بخشی از لوازم مورد نیاز از قبل به محل استقرار شعب منتقل شده اند و مابقی مانند صندوق های اخذ رأی، تعرفه و ... در اولین ساعات بامداد روز انتخابات تحویل نمایندگان فرماندار خواهد شد .
رئیس هیأت اجرایی انتخابات شهرستان کرمان درخصوص دستگاه های احراز هویت خاطر نشان کرد :
دستگاه‌های احراز هویت یکی از ارکان اصلی در برگزاری انتخابات است، در شهرستان کرمان اقدامات فنی و بروزرسانی‌های لازم در این ارتباط انجام ‌شده و دستگاه ها آماده تحویل به شعب هستند که در موعد قانونی تحویل داده خواهد شد .
دکتر بابایی با اشاره به بحث آموزش عوامل اجرایی و بازرسان و نمایندگان فرماندار شعب اخذ رأی تصریح کرد :
آموزش اعضای اصلی شعب از جمله عوامل اجرایی و اعضاء شعب، کاربران، بازرسین وکاربران دستگاه‌های احراز هویت انجام‌شده است، از ابتدای هفته جاری نیز به مدت ۳ روز با نمایندگان فرماندار جلساتی داریم که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار و آموزش های لازم درخصوص انتخابات داده خواهد شد .
فرماندار و رئیس هیأت اجرایی انتخابات شهرستان کرمان ضمن امیدواری در برگزاری انتخاباتی سالم به دور از هرگونه مسائل حاشیه ای گفت :
 28 خرداد روز تبلور شکوه حضور مردم در پای صندوق‌های رأی است، به فرموده مقام معظم رهبری(حفظه الله) ملاک ما در برگزاری انتخابات مُرّ قانون است و در تمامی جلسات و دوره های آموزشی به کررات این موضوع به تمامی عوامل دست اندرکار گفته شده و انشاءالله با رعایت اصل بی طرفی و حضور پر شور و پر رنگ مردم عزیز، انتخابات 1400 بعنوان برگ زرین دیگری در کارنامه پرافتخار انقلاب اسلامی ثبت شود .