علی بابایی فرماندار کرمان در نشست با رؤسای ستاد کاندیداهای ریاست‌جمهوری در کرمان گفت: مشارکت مردم مهر تأییدی است بر نظام جمهوری اسلامی و پای‌بندی به ارزش‌های اسلامی و خون شهیدان و همین مشارکت باعث خواهد شد تجربه متفاوتی را روز بعد از انتخابات در کشور مشاهده کنیم.
وی افزود: درخصوص تولید محتوا در فضای مجازی با موضوع مشارکت حداکثری حرکت‌های خوبی انجام شده با فعالین فضای مجازی جلسه گذاشتیم و از ظرفیت آنها برای این کار کمک گرفتیم.
بابایی خاطرنشان کرد: معاندین دست‌به‌دست هم داده‌، هم‌افزایی می کنندکه وحدت ما را به‌هم بزنند. دشمنان نظام در بحث ایجاد ناامنی روانی، تبلیغات منفی و ایجاد نارضایتی عمومی بیشتر از ما وقت می‌گذارند.
وی ادامه داد: مهم حضور مردم و مشارکت در حد اعلا است با هر روحیه و نگرش و دیدگاه سیاسی تفاوتی ندارد.
فرماندار کرمان اضافه کرد: اولویت ما رعایت اصل بی‌طرفی است تاکید ما بر این بوده و امانت‌داری آراء مردم از خط‌قرمزهای ماست.
وی گفت: اکیپ های گشت کیته حقوقی و پیشگیری تخلفات انتخاباتی در مناطق مختلف شهری مستقر بوده و هر شب به طور مرتب تبلیغات کاندیاها در سطح شهر را رصد می کنند و بنرهایی که در محل هایی غیر از ستادهای کاندیداها نصب شده باشد را جمع آوری می کنند لذا ضروری است کاندیداها آدرس ستادهای اصلی و شماره تماس آنها را هرچه سریعتر به فرمانداری اعلام نمایند.
بابایی با اشاره به تفاوت قانون تبلیغات درانتخابات ریاست‌جمهوری وشوراهای اسلامی گفت: اندازه بنرها، مدت وتاحدی نوع تبلیغات در این دومتفاوت است. در بخش ریاست‌جمهوری کارآسان‌تر است و بیشتر توسط صداوسیماودرسطح کلان صورت می‌گیرد ولی درمورد شوراهاحجم کار درشهرستانها بالاتر است.
وی ادامه داد: مردم انقلابی و ولایتمدار ما همیشه به ندای رهبرشان لبیک گفته اند در این دوره هم قطعاً حساسیت را درک کرده و مدبرانه بهتر از گذشته وارد عرصه انتخابات می شوند.
رئیس هیأت اجرایی ابرازداشت:یکی ازتفاوت‌های انتخابات این دوره اینست که شبکه‌های معاندقبلاً باهم اختلافاتی داشتندولی این دوره به نوعی تجمیع داشته‌اند. البته انتخابات همیشه حساس بوده‌ ولی این‌باربرخی مشکلات مثل کمبودهاومشکلات معیشتی و... وجود دارد که نارضایتی‌هایی را سبب شده است.
وی گفت: در جنگ تحمیلی همه آمدند پای کار خانم‌ها در بحث پشتیبانی و مردها در نبرد. ولی در جنگ اقتصادی تحریم ها و برخی سوءمدیریت‌ها و سوء اجراها مشکلاتی را به وجود آورد.
وی اظهار داشت: برای برگزاری تجمعات و سخنرانی های سیاسی در شهر کرمان سه ورزشگاه امام علی(ع)، ورزشگاه شهید سلیمی‌کیا و ورزشگاه شهید کیانی در نظر گرفته شده است. تا تجمع در فضای باز و با رعایت مسائل بهداشتی برگزار شود سلامت مردم امروز اهمیت فوق‌العاده دارد.
بابایی افزود: در کرمان ۳۳۰ شعبه داریم که ۴۸ شعبه نسبت‌به انتخابات گذشته افزوده شده‌است. تک‌تک شعبه‌ها توسط هیئت‌های اجرایی بازدید شده، همه شعبه‌ها رابط بهداشتی و مواد ضدعفونی دارند. 10 شعبه سیار هم آماده داریم هر جا نیاز شد اعزام می‌کنیم ضمن اینکه تعرفه رأی بسیار بیشتر از نیاز شعب و انتخابات های گذشته آماده شده است.