دکتر بابایی فرماندار کرمان در شورای اداری شهرستان کرمان گفت: دوازده هزار نفر در شهرستان کرمان کار برگزاری انتخابات 28 خرداد را انجام می دهند .
به گزارش روابط عمومی فرمانداری کرمان جلسه شورای اداری شهرستان کرمان با حضور دکتر زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، مسئولین دستگاه های اجرایی شهرستان و به ریاست علی بابایی فرماندار کرمان برگزار شد .
در این جلسه دکتر بابایی فرماندار کرمان در سخنانی با اشاره به قرار داشتن در آستانه برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، انتخابات را فرصتی برای مردم در حمایت از نظام دانست .
وی ضمن ارائه گزارشی از کارهای صورت گرفته توسط فرمانداری از شروع فرآیند انتخابات تا کنون گفت : فرآیند برگزاری انتخابات در عمر 42 ساله جمهوری اسلامی ایران توسط اقشار مختلف مردم انجام می گیرد، از مسئولین و کارکنان دستگاه های اجرایی تا صنوف و کسبه بازار، دانشجویان، جوانان و ... در هیأت های اجرایی، نظارت و بازرسی کار برگزاری انتخابات را انجام می دهند.
دکتر بابایی با اشاره به نقش مردم در انتخابات ابراز داشت : در شهرستان کرمان قریب به دوازده هزار نفر در 521 شعبه، زمینه برگزاری انتخابات و دریافت رأی مردم در 28 خرداد را فراهم می کنند، با یک محاسبه ساده می بینیم میلیون ها نفر از مردم عزیز در برگزاری انتخابات سراسر کشور همکاری دارند .
فرماندار کرمان با تأکید بر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، با استناد به کلام امام راحل(ره) که «ما انقلابمان را به جهانیان صادر می کنیم» اظهار داشت : اوایل انقلاب اسلامی امام عزیز درخصوص صدور انقلاب به جهان گفتند اکنون این اتفاق افتاده است، این نظام و انقلاب با خون شهداء و ایثارگری ایثارگران و با حضور مردم در صحنه های مختلف استوار و تنومند شده است ما نیز بعنوان یکی از مسئولین  دستگاه های اجرایی بایستی از هیچ تلاشی برای مشارکت مردم در انتخابات دریغ نکنیم .
وی با اشاره به مسائل و مشکلات موجود در جامعه گفت : هیچ کس منکر وجود مشکل بویژه مشکلات معیشتی در کشور نیست اما این دلیل نیامدن پای صندوق و عدم شرکت در انتخابات نمیشود .
دکتر بابایی ادامه داد : دشمن کمر به ناامید کردن مردم از انقلاب  و عدم حضور مردم در انتخابات بسته، این موضوع تازگی ندارد و در تمامی انتخابات گذشته نیز از هیچ کاری دریغ نمی کرد چون دشمن به خوبی تأثیر حضور مردم پای صندوق های رأی را می داند به ویژه درحال حاضر در عرصه بین الملل در شرایط حساسی قرار داریم، مردم با شرکت در انتخابات و ما مسئولین با تلاش در مشارکت حداکثری مردم در انتخابات باید دِین خودمان را به انقلاب و شهداء ادا کنیم .
رئیس شورای اداری شهرستان کرمان با قدردانی از مسئولین دستگاه های اجرایی به ویژه رؤسای نواحی 1 و 2 ادارات آموزش و پرورش کرمان بیان داشت : 60 درصد از شعب اخذ رأی شهر کرمان در مدارس مستقر میباشند و تعداد کثیری از نیروهای دست اندر کار انتخابات نیز از آموزش و پرورش هستند.
رئیس هیئت اجرایی انتخابات شهرستان کرمان با استناد به ماده 21 قانون انتخابات ریاست جمهوری و 71 شوراهای اسلامی مبنی بر همکاری تمامی دستگاه های اجرایی، ادارات، نهادها و مؤسسات وابسته به دولت با ستاد انتخابات جهت برگزاری انتخابات تصریح کرد : به استناد این قانون کلیه دستگاه های اجرایی و ... حسب درخواست وزارت کشور و در شهرستانها فرماندار، موظفند کارکنان و سایر امکانات خود را تا خاتمه ی انتخابات در اختیار ستاد انتخابات قرار دهند البته مدت همکاری کارکنان جزء مأموریت آنان محسوب میشود، همه مسئولین وظیفه دارند این قانون را در اولویت کاری قرار دهند .
فرماندار کرمان با اشاره به این نکته که جهان چشم به این انتخابات دوخته است خواستار جدیت مضاعف مسئولین در حوزه مدیریتی و پرهیز از هرگونه اِهمال کاری شد و تأکید کرد :  بهانه دست دشمن ندهیم، با یک اِهمال کاری ساده زحمات چهار دهه انقلاب را تحت الشعاع قرار ندهیم و از ارزش هایمان دفاع کنیم .
دکتر بابایی ادامه داد : مسئولین دستگاه های خدمات رسان آب، برق، مخابرات دقت نمایند هیچ نوع قطعی در شعب نداشته باشند و تا رأی گیری بدون مشکل و وقفه انجام شود.
دکتر زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی مسیر ترسیم شده برای مسئولین را شفاف و روشن دانست و گفت:
مسیر کار و خدمت همان مسیری است که امام راحل(ره)برای انقلاب و کشور ترسیم کرده است، انشاءالله ما نیز در همان مسیر گام برداریم .
وی با تأکید به مدیریت تولید و مصرف در آب و برق، صادرات برق کشور را مناسب ارزیابی کرد و کارگاه های تولید رمز ارزها را بزرگترین عامل در مصرف برق عنوان نمود و خواستار جدیت و برخورد مسئولین امر در این خصوص شد و افزود : در استان کرمان تعداد کارگاه های تولید رمزارز بسیار زیاد است و مصرف زیادی از برق تولید شده را به خود اختصاص می دهند.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با انتقاد درخصوص انتقال آب از خلیج فارس که قرار بود از مسیر کرمان عبور کند اظهار داشت: مسیر آب خلیج فارس به سرچشمه رسیده و قرار بود از کرمان عبور کندکه کرمان از مسیر خارج شد، با پیگیری های استاندار محترم مجدداً به مسیر قبلی برگشت، قریب 1000 میلیارد تومان اعتبار برای اینکار نیاز است که در این خصوص با سازمان مدیریت وبرنامه ریزی به توافق رسیده ایم،100 میلیارد تومان آن واریز شده و قرار شده مابقی از طریق بخش های مختلف تأمین شود، انشاءالله تا چند ماه آینده کار انجام خواهد شد .
وی با قدردانی از تمامی مسئولین استان خاطر نشان کرد : در استان و شهرستان کرمان مدیران توانمندی داریم اما بحث مشکلات فراتر از این است و بیشتر مربوط به سیاست های کلان کشور است .
دکتر زاهدی با اشاره به بحث انتخابات و دعوت همگان به شرکت در انتخابات، خواستار ایجاد فضای مشارکت حداکثری توسط مسئولین و صدا و سیما شد و گفت : مشارکت، بالا مورد نظر است، اقتدار نظام، منابع حیاتی و امنیت ملی حاصل مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است .
وی ادامه داد : دشمن درصدد کاهش مشارکت است و مترصد فرصت برای گرفتن جمهوریت از کشور است و برای مشارکت حداقلی مردم برنامه ریزی ها کرده، نباید کاری کنیم ایران عزیز در محافل بین المللی ضعیف شود، مشارکت حداقلی عوارض متعددی برای کشور در پی خواهد داشت.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با استناد به رهنمودهای مقام معظم رهبری(حفظه الله)در گام دوم انقلاب تصریح کرد : باید به سمت تمدن نوین اسلامی که مد نظر مقام معظم رهبری است حرکت کنیم .
در ابتدای این جلسه دکتر ارسلان اسکندری رئیس مرکز بهداشت، حمید صمدانی مدیر شرکت آب و فاضلاب و سید محمد جواد جهادی حسینی مدیر شرکت توزیع برق شهرستان کرمان گزارشی از عملکرد حوزه مدیریتی دستگاه متبوع ارائه دادند .