فرماندار کرمان در دیدار با مسئولین اتحادیه ها، صنوف، بازاریان و جمعی از کسبه شهر کرمان گفت: با توجه به بیماری کرونا و همه گیری ویروس منحوس کووید 19 در جهان و سلامت آحاد جامعه، رعایت دستورالعمل های بهداشتی در ایام انتخابات بسیار حائز اهمیت است.
وی افزود: برای انتخابات خرداد ماه، 48 شعبه دیگر به تعداد شعبات شهر کرمان افزوده شده تا فاصله گذاری اجتماعی به نحو مطلوب تری رعایت شود لذا 330 شعبه در شهر کرمان میزبان رای دهندگان عزیز می باشد و دقت می شود تمامی نکات بهداشتی در آنها رعایت شود.
فرماندار کرمان ضمن تشکر از تعاملات و همراهی بازار و اصناف درزمان های مختلف از جمله مشارکت در تهیه و توزیع بسته های کمکهای مومنانه به قشر آسیب دیده از کرونا و نقش همدلانه بسیار زیبایی که بازاریان در این برهه از زمان آفریدند گفت: اصناف در کمک به تولید و چرخاندن چرخ اقتصاد وکارآفرینی حرف اول را می زنند، همچنین در مقوله مسئولیت اجتماعی، بازاریان بیشترین نقش را ایفا می نمایند.درصد زیادی از اعضاء شوراهای حل اختلاف از بازاریان می باشند اکثر مصلحین از این قشر بوده و در ستاد دیه و باز اجتماعی نمودن زندانیان و مجرمین و همچنین کمک به اصلاح مجرمین و صلح و سازش بین طرفین دعوا بارها شاهد همیاری اصناف وبازاریان بوده ایم.
وی با توجه به بحث انتخابات پیش رو تأکید نمود: بازاریان و اصناف نقش بسیار مهمی در تشویق و حضور گسترده مردم در انتخابات دارند انتخابات هرچه باشکوهتر باشد عزت و اقتدار نظام اسلامی بیشتر خواهد شد؛ لذا تمامی اقشار و اصناف با هر سلیقه و تفکر سیاسی باید در آن ایفای نقش کنند. نیازی نیست برا حمایت از کاندیدای خاصی تبلیغ نمایند انتظار می رود بازاریان وکسبه با همدلی، انسجام و همکاری و وحدت رویه به امر برگزاری انتخابات سالم وبه دور از شایعات کمک نمایند.
بابایی افزود: دشمنان داخلی وخارجی قصد دارند انتخابات را کمرنگ نموده و سیاه نمایی کنند و انتخابات را به تهدیدی علیه نظام تبدیل کنند امروز دشمن از حضور با صلابت مردم در عرصه های سیاسی واهمه دارد دشمن با تمام توان برنامه ریزی کرده تا با تبلیغات سوء از حضور پرشور مردم در انتخابات بکاهد، چون ایران برای آنان یک تهدید تلقی می شود، ایران در قدرت سیاسی، منطقه ای وجهانی به بلوغ رسیده و اهداف خود را دنبال می کند باید از تمام توان وظرفیت به نحو احسن استفاده کنیم و همه باید حضور گسترده خود را در این دوره از انتخابات به نمایش بگذاریم.
وی خاطرنشان کرد: حضور پرشور و شعور در عرصه انتخابات بیانگر بصیرت ملت همیشه بیدار است و بازاریان و اصناف در این عرصه پیشرو بوده اند.
فرماندار کرمان بیان داشت: اصناف و بازاریان همیشه در تمامی صحنه‌های انقلاب یار و یاور نظام بوده‌اند نمونه آن را در دوران هشت‌ساله دفاع مقدس شاهد بودیم. در جنگ اقتصادی هم که اکنون در آن قرار داریم آثار تحریم‌های ظالمانه اقتصادی بر این قشر ملموس و عینی است.
وی ادامه داد : در حال حاضر حضور درصحنه انتخابات و دعوت از مردم برای مشارکت در این آزمون بزرگ یکی از وظایف مهم اصناف و بازاریان است. این قشر از جامعه به ‌طور مستمر در ارتباط با مردم هستند لذا باید تلاش خود در راستای حضور حداکثری مردم در این آزمون بزرگ به‌کارگیرند و در انتخابات نقشه‌های دشمنان را نقش برآب کنند.
رئیس هیأت اجرایی انتخابات شهرستان کرمان ابراز داشت: اکنون شور و شوق انتخاباتی در کرمان  به خوبی میان قشرهای مختلف قابل مشاهده است.
وی با تاکید بر نقش طبقه بازاری در عرصه انتخابات گفت: بازاریان در تاریخ ایران اسلامی نقش مهمی را در دفاع از دستاوردهای نظام ایفا کرده و همراه روحانیت دینی در مقاطع حساس تاریخ معاصر همچون انقلاب مشروطه، ملی شدن صنعت نفت و پیروزی انقلاب اسلامی، پیشگام و بعد از به ثمر نشستن انقلاب هم در جنگ تحمیلی و نیز بزرگداشت مناسبت های ملی و انقلابی و ... در جان بخشیدن به حماسه ها نقش بسزایی داشته اند. اکنون نیز خود را برای شرکت در انتخابات بیست وهشتم خرداد ماه آماده کرده تا یک صدا و پرشور شعب اخذ رای را به میعادگاه ملی تبدیل کنند.