علی بابایی فرماندار و رئیس هیأت اجرایی انتخابات شهرستان کرمان در اولین جلسه معرفی و توجیه نمایندگان فرماندار شعب اخذ رأی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی گفت: سلامت، امنیت، رقابت و مشارکت چهار رکن اصلی در انتخابات میباشد .
در این جلسه که به ریاست علی‌بابایی فرماندار کرمان و شماری از نمایندگان فرماندار در شعب اخذ رأی برگزار شد وی با تأکید بر اصل بی طرفی در برگزاری انتخابات بدون توجه به هر نوع تفکر سیاسی تصریح کرد : وزارت کشور به عنوان مجری قانون و برگزارکننده انتخابات، امانتدار آراء مردم میباشد، اصل بی‌طرفی بایستی در مسائل انتخاباتی رعایت شود، همگی باید به خون شهدا احساس دِین کنیم و با حساسیت نسبت به آراء مردم به‌ عنوان حق‌الناس ، از آنها حفاظت کنیم.
فرماندار کرمان با اشاره به این‌که متولی اصلی در هر شعبه اخذ رأی نماینده فرماندار می‌باشد ابراز داشت : متولی اصلی در مدیریت و مرتفع نمودن مسائل و مشکلات شعب، نماینده فرماندار است و بایستی ضمن هماهنگی با فرمانداری از آغاز اخذ رأی تا پایان، شمارش و تحویل صندوق و ... به فرمانداری، شعبه را در چارچوب قوانین و به نحو احسن مدیریت نماید .
وی با تشریح وظایف نمایندگان فرماندار در شعب اخذ رأی و تأکید بر سلامت شهروندان و جامعه، رابط سلامت در هر شعبه به منظور نظارت کامل بر مسائل بهداشتی و رعایت پروتکل‌ها و همچنین وجود ملزومات بهداشتی در شعب را الزامی دانست و خاطر نشان کرد : با وجود شرایط کرونا ویروس رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی توسط عوامل دست اندرکار و شهروندان، جلوگیری از عدم ازدحام و تامین آرامش در محل استقرار شعب اخذ رأی از وظایف اصلی نمایندگان فرماندار است .
دکتر بابایی ادامه داد : نمایندگان فرماندار بایستی ساعت ۵ صبح روز جمعه ۲۸ خرداد (روز انتخابات) جهت تحویل صندوق و سایر ملزومات انتخاباتی به فرمانداری مراجعه نمایند و پس از تحویل صندوق ساعت 6 صبح به اتفاق سایر اعضاء شعبه جهت مستقر شدن به طرف محل شعبه حرکت کنند و پس از انجام مراحل قانونی با هماهنگی نمایندگان هیأت نظارت، ساعت ۷ صبح به سیستم انتخابات وزارت کشورمتصل و انشاءالله و کار رأی گیری را آغاز نمایند.   
وی اضافه کرد : در این رابطه کلاس های آموزشی جهت توجیه اعضا و مراحل کار انتخابات، نحوه تنظیم صورتجلسات مربوطه و ... برای کلیه عوامل اجرایی برگزار خواهد شد .
 رئیس هیأت اجرایی انتخابات شهرستان کرمان درخصوص تعداد تعرفه در هر شعبه اظهار داشت : طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده و اطلاعات شعبه‌ها از دوره های گذشته، در هیچ شعبه‌ای کمبود تعرفه نخواهیم داشت، در تمامی شعب تا ۲۰ درصد اضافه تعرفه به نسبت دوره قبل تعلق خواهد گرفت.
علی سلاجقه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری کرمان نیز در سخنانی با اشاره به وظایف نمایندگان فرماندار گفت :  برنامه‌ریزی های انجام شده به گونه ایست که برای هر ۲۰ شعبه اخذ رأی یک نفر کارشناس معین تعیین شده است، کارشناسان معین با هدف برنامه ریزی و هماهنگی هرچه بیشتر نمایندگان فرماندار درشعب و فرمانداری مشخص شده اند .
وی در ادامه افزود : اعضاء شعبه از اقشار مختلف مردم بدون توجه به گرایش های سیاسی با هماهنگی کارشناسان معین انتخاب شده اند .
رئیس ستاد انتخابات شهرستان کرمان تصریح کرد: در شهرستان کرمان۵۲۱ شعبه اخذ رأی جهت دریافت آراء مردم عزیز پیش بینی شده است که ۳۳۰ شعبه آن در شهر کرمان می‌باشد .
وی با تأکید بر رعایت دقیق قانون توسط نمایندگان فرماندار تصریح کرد : عملکرد نمایندگان فرماندار مورد بررسی قرار می گیرد.