علی بابایی فرماندار و رئیس هیأت اجرایی انتخابات شهرستان کرمان در مصاحبه با صدا و سیمای مرکز کرمان با اشاره به چهار رکن اصلی در برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی ابراز داشت :
سلامت، امنیت، رقابت و مشارکت چهار رکن اصلی در برگزاری انتخابات آتی هستند و محور کار ما حول این چهار موضوع متمرکز است و برای هر کدام از آنها برنامه ریزی نموده ایم.
وی با تشریح برخی از برنامه ها و اهمیت بُعد بهداشت و سلامت جامعه و شهروندان افزود : در حوزه سلامت با توجه به اهمیت موضوع جهت جلوگیری از ازدحام، تعداد شعب را به گونه ای برنامه ریزی کرده ایم که مشکلی به وجود نیاید .
فرماندار کرمان تعداد شعب اخذ رأی در شهرستان کرمان را 521 شعبه ذکر و اضافه کرد : از این تعداد ،330 شعبه در شهر کرمان مستقر است و شعبی که در سنوات گذشته آراء اخذ شده بالایی داشتند به دو شعبه تقسیم شده اند لذا تعداد 48 شعبه به نسبت دوره گذشته اضافه کرده ایم .
دکتر بابایی با اشاره به اهمیت گلزار شهداء و احتمال ازدحام شهروندان اظهار داشت : در گلزار شهداء تعداد سه شعبه اخذ رأی ثابت و دو شعبه سیار پیش بینی شده است.
وی ادامه داد : در مجموعه بیت الزهراء (س) و منزل حاج قاسم نیز دو شعبه ثابت و یک شعبه سیار پیش بینی شده است، در حسینیه ثارالله هم تعداد 3 شعبه اخذ رأی مستقر میباشد .
رئیس هیأت اجرایی انتخابات شهرستان کرمان در ارتباط با جانبازان، معلولین، سالمندان و بیمارانی که در منزل دوران نقاهت بیماری را می گذرانند و یا هرکس که به هر دلیلی نمی تواند حضوراً جهت اخذ رأی به شعبه مراجعه نمایند تصریح کرد: هیچ مشکلی در اخذ رأی این عزیزان وجود ندارد، تمامی تمهیدات و پیش بینی های لازم جهت دریافت رأی تمامی این عزیزان اندیشیده شده است که به اطلاع عموم مردم عزیز خواهد رسید .
دکتر بابایی با تأکید بر این نکته که مکان تمامی شعب از قبل جانمایی و مشخص شده اند درخصوص وضعیت امنیت در شعب اخذ رأی گفت :
به همان نسبت که مسائل بهداشت و سلامت شهروندان مورد تأکید است، مبحث امنیت نیز در اولویت کار ما قرار دارد .
وی ادامه داد: تمام مسائل امنیتی مرتبط با انتخابات در جلسات شورای تأمین و کمیته امنیتی انتخابات مورد بحث و بررسی قرار گرفته و تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ گردیده است .
فرماندار کرمان با ابراز امیدواری از مشارکت تمامی اقشار جامعه در انتخابات خاطر نشان کرد: تبلور حضور مردم در 28 خرداد مُشت محکمی بر دهان کسانیست که با تجمیع عقایدشان و شعارهای مختلف در پی انصراف مردم از حضور در انتخابات هستند .
وی اضافه کرد: مردم عزیز کرمان با پایبندی به اعتقاداتشان، احترام به خون شهداء و حرمت خون سردار شهید سلیمانی که همواره مردم را به مشارکت در انتخابات و ایستادگی پای نظام و ولایت دعوت می کردند، قطعاً یکبار دیگر به جهانیان نشان خواهند داد پای نظام ،خون شهداء و ارزشهایشان ایستاده اند .