آخرین وضعیت شرایط کرونا در ستاد مقابله با کرونای شهرستان کرمان به ریاست علی سلاجقه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در این جلسه علی سلاجقه معاون فرماندار کرمان با اشاره به برگزاری انتخابات و قرار گرفتن در آستانه تبلیغات ستادهای انتخاباتی نامزدها گفت : بنا به دستورالعمل ستاد مقابله با کرونای استان تا ابلاغ دستورالعمل ملی در این خصوص قرار شد در ستاد مقابله با کرونای شهرستان برنامه ای مدون مبنی بر رعایت پروتکل های بهداشتی در اجتماعات تبلیغاتی توسط کاندیداها  با هدف سلامت شهروندان و جامعه تهیه شود .
وی با تشریح مصوبات ستاد کرونای استان افزود : درحال حاضر 14 شهرستان استان زرد و مابقی نارنجی است که شهرستان کرمان نیز جزء شهرستان های نارنجی قرار دارد .
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری کرمان بر رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی  مصوب ستاد ملی کرونا و ستاد کرونای استان در برگزاری جلسات، مراسم، نمازهای جماعت، تالارهای پذیرایی، مراکز تفریحی و تفرجگاه ها، باشگاه ها و سالن های ورزشی اعم از سرپوشیده و رو باز، شهربازی و ... تأکید کرد .
وی همچنین با توجه به برگزاری امتحانات نهایی دانش آموزان ابراز داشت : مرکز بهداشت در هر یک از حوزه های امتحانی آموزش و پرورش یک نفر را بعنوان نماینده ستاد جهت نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی مستقر نماید .
دکتر اسکندری رئیس مرکز بهداشت شهرستان کرمان نیز در سخنانی گفت : پیک کرونا در استان و شهرستان کرمان در حال کاهش است ، شرایط فعلی هنوز نارنجی و برگزاری هرگونه اجتماع و تجمعات در اماکن سرپوشیده ممنوع است .
دکتر اسکندری با استناد به مصوبه ستاد ملی کرونا اضافه کرد : برگزاری هرگونه جلسه یا مراسم در اماکن سرپوشیده ممنوع و مسئول اجرای آن به جد مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت، برگزاری مراسم در اماکن سرباز با وجود یک سومِ ظرفیت مکان و رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی بویژه استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی و رعایت فاصله اجتماعی امکان پذیر است .
وی باتوجه به قرار گرفتن در آستانه برگزاری انتخابات و اعلام این نکته که استقبال در فرودگاه ممنوع می باشد تصریح کرد : تالارها به هیچ عنوان حق برگزاری میتینگ های تبلیغاتی انتخابات را ندارند و براساس قانون با قاطعیت با مسئولین مکان و برگزارکنندگان برخورد خواهد شد .
رئیس مرکز بهداشت شهرستان کرمان با اشاره به نقش واکسیناسیون در مبارزه با کرونا ویروس در شرایط فعلی  اظهار داشت : تا زمانیکه 50 تا 60 درصد جمعیت جامعه واکسینه نشود خطر کرونا بطور جدی وجود دارد، با شرایط فعلی واکسیناسیون ایمن ترین راه مقابله با کروناست .
وی با گزارشی از انجام واکسیناسیون در شهرستان کرمان گفت : براساس دستورالعمل کشوری کار واکسینه کردن را شروع کردیم، کادر درمان در اولویت اول قرار داشت و سپس براساس اولویت بندی اعلام شده ادامه دارد و در حال حاضر افراد بالای 70 سال یعنی متولدین 1330 به قبل با ارائه کارت ملی و مراجعه به مراکز سه گانه از ساعت 7:30 تا 18:30 در کل ایام هفته می توانند واکسن را دریافت نمایند .
وی آدرس اماکن سه گانه تزریق واکسن کرونا برای افراد مسن را به شرح ذیل اعلام کرد : مرکز سام نژاد: خیابان شهید رجایی، خیابان نماز، 20 متری بهار، سالن ورزشی سام نژاد - مرکز سعادت: حدفاصل میدان فابریک و میدان خواجو، قبل از پمپ بنزین - مرکز فنی و حرفه ای: بلوار شهید صدوقی، ابتدای بلوار هزار (بلوار پارک جنگلی)، سازمان فنی و حرفه ای .