فرماندار کرمان در گردهمایی ائمه جمعه، بخشداران و شهرداران شهرستان کرمان با اشاره به در پیش بودن دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی گفت: امیدورایم با مشارکت جدی مردم، فردای انتخابات بار دیگر مشتی بر دهان یاوه‌گویانی بزنیم که منتظر تزلزل ایران اسلامی هستند.
وی با بیان اینکه بین ائمه جمعه، بخشداران و شهرداران همدلی بسیار خوبی وجود دارد گفت: همه مسائل و مشکلات اعم از عمرانی و اقتصادی با کمک ائمه جمعه پیگیری می‌شود ائمه جمعه در برخی نقاط به‌نحوی پیگیری و همراهی می‌کنند که به‌عنوان محور در شهرهای خود ایفای نقش می‌کند.
بابایی درخصوص اجرای طرح پایش تصویری در شهرها گفت: اولویت اول شورای تامین بحث پایش تصویری در شهرها و روستاها است. از مجموع ۱۳ شهرشهرستان کرمان، طرح پایش تصویری در ۱۱ شهر تقریباً در حال اتمام است.
سلاجقه معاون سیاسی‌امنیتی اجتماعی فرمانداری کرمان هم ضمن تشریح اجرای طرح پایش تصویری در شهرستان کرمان گفت: در شهر کرمان ۶۵۷ دوربین نظارتی و پلاک‌ خوان نصب شده‌است که اکثراً فعال هستند و در مجموع در ۱۳ شهر کرمان ۸۵۴ عدد دوربین نصب‌شده است که در شهرهای اختیارآباد و زنگی آباد اولین به سامانه‌ی نیروی انتظامی هم متصل شده‌اند و این امر تاثیر بسیار خوبی بر جلوگیری از جرائم و کاهش مشکلات امنیتی و انتظامی داشته‌است.
علی بابایی فرماندار کرمان هم یکی از مشکلات جدی شهرستان را کمبود آب عنوان کردو گفت: به رغم مشکلات، اقدامات خوبی در حال انجام است. حدود ۱۱۲ میلیارد تومان اعتبار لازم است که ۶۳ میلیارد برای شهرها و ۴۹ میلیارد تومان برای روستاها باید هزینه شود تا مشکل آب آنها برطرف شود.
وی افزود: در برخی روستاها تا ۳ حلقه چاه حفر شده ولی آب پایداری به دست نیامده‌است. یکی از مشکلات پیش روی ما استفاده از آب برای آبیاری فضای سبز شهری است در برخی شهرها ۵۰ درصد فضای سبز از آب شهر استفاده می‌شود که باید حتماً جداسازی شود.
سلطانی معاون اداره آب . فاضلاب استان هم گفت: تمام آب شرب مورد نیاز برای کرمان و شهرهای اطراف از منابع زیرزمینی تامین می شود وذخیره سد نداریم.
وی اضافه کرد: از چند روز آینده تا شهریور ایام پیک محسوب می شود مردم کمک کنند که تابستان امسال را سپری کنیم. قسمت عمده‌ای از آب که در شهر کرمان است مصرف شرب ندارد. در شهرهای کویری مصرف بالای آب توسط سیستم‌های سرمایشی را داریم که مردم خیلی به آن توجه ندارند. یک کولر آبی در هر ساعت در دمای ۳۵ درجه ۲۰ لیتر آب مصرف می‌کند و در ۱۰ ساعت ۲۰۰ لیتر یعنی معادل مصرف سرانه یک نفر آب مصرف می‌کند. همچنین خانه و ویلاهای اطراف کرمان هم فضای سبز و درختان را با آب شرب آبیاری می‌کنند که سبب می شود در ایام تعطیل و پایان هفته مردم دچار کم‌آبی و مشکل شوند.
وی ادامه داد:  روش‌های آبیاری هم باید عوض شود روش غرقابی جوابگو نیست. همچنین در ساعات گرم روز آبیاری نکنند.
مدیر کل اطلاعات استان نیز با بیان این‌که شرایط اقتصادی کشور شرایط خاصی است گفت: اولویت اول بودنِ معیشت مردم و شرایط اقتصادی از نامگذاری‌های سالهای اخیر توسط مقام‌معظم رهبری واضح است برای آنکه بتوانیم منویات ایشان را درخصوص مباحث اقتصادی اجرا کنیم همه مجموعه‌ها و قوا و بخش خصوصی و نهادها باید دست‌به‌دست دهند. باید هر یک از ما در جایگاهی که قرار داریم دراین‌راستا تلاش کنیم.
وی افزود: استکبار جهانی، آمریکا و رژیم صهیونیستی تمام تلاش خود را برای برخورد با جمهوری اسلامی به‌کارگرفته و می‌گیرند تلاش آن‌ها در جهت منزوی ساختن جمهوری اسلامی و اجماع سازی جامعه بین‌المللی علیه ایران است. همچنین ایران هراسی با هدف کاهش نفوذ ایران و استفاده از نهادهای بین‌المللی علیه ایران، تقویت منافقین و ضد انقلاب و حمایت از تروریست‌ها علیه نظام، تلاش برای بحران سازی و امنیتی‌سازی مسائل ایران و ایجاد نارضایتی در مردم  به کار گرفته است.
این مسئول امنیتی اضافه کرد: یکی از ابزارهایی که دشمنان با کمک استکبار و سرویس‌های اطلاعاتی و عناصر خودفروخته انجام میدهند، آموزش و اعزام تیم‌های تروریستی به داخل کشور باهدف ناامن کردن جامعه و ایجاد نارضایتی بین مردم است. استکبار تمام تلاش خود را با هم‌افزایی با دشمنان ما با استفاده از سرویس‌های اطلاعاتی دنیا بکار گرفته است از اقدام دیگرشان به صحنه کشاندن مردم علیه نظام و ایجاد نارضایتی است.تنها در سال گذشته ۲۲۰ مورد فراخوانی داشتیم که اساس و شروع‌کننده آن‌ها دشمنان خارج از کشور بوده اند.
وی اضافه کرد: مهم‌ترین هدف دشمنان تقابل مردم با حاکمیت است و به‌طور مستمراز اواسط سال گذشته اقدامات خود را با رنگ‌وبوی انتخابات انجام داده و تشدید کرده اند.
مدیرکل اطلاعات استان گفت: دشمن با تمام توان پای کار آمده تولید محتوا می‌کند، عملیات روانی می‌کند و با هدف حضور حداقلی مردم در انتخابات تلاش می کند. در دیدار ۲۹ بهمن مقام معظم رهبری با مردم تبریز که به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار گردید تاکید ایشان بر حضور حداکثری مردم بود.
وی ادامه داد : حکومت ما چون براساس مردم‌سالاری دینی است و با توجه به ساختار حکومتی ما حضور مردم اهمیت مضاعف و راهبردی دارد چرا که مدیریت کلان کشور در گروی انتخابات و انتخاب مسئولین ما از رهبری تا شوراها به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم با انتخاب مردم صورت می پذیرد.
وی اضافه کرد: چهار مؤلفه در بحث انتخابات اهمیت دارد: سلامت انتخابات، امنیت انتخابات، رقابت انتخابات و مشارکت در انتخابات.
این مقام مسئول افزود: باتوجه به ساختار انتخابات کشور جدای ابهاماتی که دشمنان ایجاد می‌کنند از سالم‌ترین انتخابات‌های دنیاست. در طول این چهل و چند سال به‌رغم تمام شیطنت‌های دشمنان، امنیت انتخابات بدون مشکل بوده است. رقابت هم با حضور کاندیداها بالا می‌رود مهم‌ترین مؤلفه‌ای که باید روی آن کار کرد مشارکت است.
وی اضافه کرد: یکی از مسایلی که می‌تواند در انتخابات تاثیرگذار باشد شرایط اقتصادی است متأسفانه بی‌ثباتی اقتصادی، تورم، بیکاری، کمبود کالا و ... برای مردم و به طور خاص اقشار آسیب‌پذیر مشکلات فراوانی ایجاد کرده‌ و این نارضایتی ها سبب کم شدن اعتماد عمومی به حاکمیت که سرمایه اجتماعی کشور محسوب می شود و ناامیدی و یأس از حاکمیت خواهد شد.
وی تصریح کرد: ما در معرض هجمه‌های مختلف دشمنان به باورها و اعتقادات خود هستیم. نخ تسبیح نظام که ما را به همد متصل می‌کند اعتقادات ماست. دشمنان در فضای فرهنگی ۲۴ ساعته با  رسانه هایشان علیه باورهای ما هجمه وارد می‌کنند ویک جنگ رسانه‌ای به تمام معنا علیه ما شکل گرفته است. فضاسازی و سیاه‌نمایی دشمن علیه ما علاوه‌بر تحرکات تخریبی ضدانقلاب و معاندین، فضای بدی را علیه ما ایجاد کرده‌اند شرایط ما شرایط سختی است و دشمن کاملاً هدفمند با برنامه دراین‌رابطه کار می‌کند تا بتواند تا انتخابات فضای ناامیدی ایجاد کند که مردم در انتخابات شرکت نکنند و به این واسطه مشروعیت نظام را زیر سوال ببرند. کاهش مقبولیت نظام سبب افزایش تحرکات و تهاجمات دشمنان خواهد شد همچنین فضای دیپلماسی و ارتباطات خارجی و قدرت چانه‌زنی ما را تأثیر قرار خواهد داد.
مدیرکل اطلاعات استان خاطرنشان کرد: در هر انتخابات که مردم حضور حداکثری داشتند موضع دشمنان، موضعی انفعالی بوده‌است. هر رای یک پشتوانه برای مشروعیت نظام محسوب می شود.
وی خطاب به مدیران گفت: یکی از جاهایی که نارضایتی ایجاد می‌کند عملکرد مسئولین است. ترک فعل و بی‌توجهی به رفع نارضایتی و نابسامانی‌ها،  باندبازی‌ و رابطه بازی‌ها و حاکم شدن روابط به‌جای ضوابط، کم‌رنگ بودن ارتباط مسئولین با مردم، کم‌رنگ بودن روحیه جهادی، انقلابی و بسیجی مسئولین، بی‌انگیزگی ، اهمال کاری و کم‌کاری مدیران، ضعف نظارت‌ها و مواجهه با تخلفات و سوء عملکردها، اختلاف بین دستگاه‌ها، پاسخ ‌گو نبودن در برابر مردم و ... نتیجه اش همان است که دشمن می‌خواهد. انتظاراتی که از مسئولین وجود دارد این است که با توجه به شرایط فعلی جامعه و حاکمیت و این‌که ما وارث و مدیون خون شهدا هستیم تکلیف مان بسیار سنگین است مدیریت انقلابی و جهادی امروز می‌تواند مشکلات را حل کند. باید روحیه پاسخ‌گویی در مسئولین نهادینه شود. تقویت اطلاع‌رسانی ها و اقداماتی که انجام می‌شود خدماتی که نظام به مردم می‌دهد اعلام شود.
وی ادامه داد: توجه جدی بر به‌کارگیری افراد دارای صلاحیت و برخورد با متخلفین باید افزایش یابد. همچنین تعامل بین دستگاه‌ها باید افزایش یابد ما هم به‌عنوان دستگاه اطلاعاتی تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم و تلاش خواهیم کرد که با متخلفین و مدیرانی که دنبال سوءاستفاده هستند برخورد شود البته در کنار مدیران سالم هم هستیم مدیر سالم دلیلی برای ترس ندارد کسی باید بترسد که تخلف کرده است.
مدیرکل اطلاعات استان خاطرنشان کرد: شماها به‌عنوان مجریان انتخابات و کسانی که مسئولیتی در این رابطه دارید توجه کنید تحت هیچ شرایطی حق ورود به انتخابات از باب این‌که از کاندیدای خاصی حمایت کنید را ندادید اگر از امکانات بیت‌المال و امکانات اداری در جهت تبلیغات انتخابات اقدامی صورت پذیرد قطعاً برخورد خواهیم کرد.
در ادامه حجه الاسلام جعفری رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه ابراز داشت: ارتباط تنگاتنگ بین حوزه اجرایی شهرستان و مواضع نماز جمعه به‌وجودآمده است که خروجی آن‌ها به نفع مردم بوده است.
وی افزود: در شهرستان کرمان ۱۳ نمازجمعه برپا می شود که از این نظر رتبه اول را در کشور دارد و این بحث باعث خیرات و برکات زیادی برای شهرستان است هرچند متأسفانه به‌خاطر گسترش ویروس کرونا نمازهای جمعه تعطیل‌شده است لکن خدمت‌رسانی نماز جمعه تعطیل نشده و ائمه جمعه در پایگاه‌های خود به خدمت‌رسانی به مردم ادامه می‌دهند. نماز جمعه باعث شکوفایی جامعه می‌شود در انتخابات هم سیاست نماز جمعه تاکید بر حضور حداکثری مردم در انتخابات است. تمام هم‌وغم ما هم برای همین است و ان‌شاءاله انتخابی آگاه و بابصیرت و به نفع نظام ارزشی صورت پذیرد.
صمدانی مدیرآب و فاضلاب شهرستان هم گفت : امسال استثنایی‌ترین سال را به دلیل بارش‌های کم داشتیم به‌رغم تلاش‌ها و تدابیری که داشتیم این کم‌بارشی ما را عقب انداخت. ۱۲ حلقه چاه را مهندسی مجدد کردیم و ۷ حلقه چاه را جدیداً تاسیس نمودیم.