فرماندار کرمان عمل به منویات مقام معظم رهبری مدظله العالی را وظیفه واجب و همگانی دانست و گفت: نقش پلیس در حذف موانع تولید در حوزه نظم و امنیت بسیار پر رنگ است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، دکتر "علی بابایی" در دیدار با فرمانده و روسای فرماندهی انتظامی شهرستان کرمان با بیان اینکه نیروی انتظامی یکی از جمله نهادهایی است که در حوزه حاکمیت تعامل کامل را با مجموعه فرمانداری دارد اظهارداشت: یکی از شاخص های حوزه حاکمیت بحث امنیت است.
فرماندار کرمان بار اصلی تامین امنیت را بر عهده مجموعه نیروی انتظامی دانست و بیان کرد: عمل به منویات رهبر معظم انقلاب و حرکت در راستای شعار "تولید، پشتیبانی، مانع زدایی ها" وظیفه واجب و همگانی است، که نقش پلیس در حذف موانع تولید در حوزه نظم و امنیت بسیار پر رنگ می باشد.
وی در این دیدار با تجلیل از پلیس به لحاظ اتخاذ به رویکرد جامعه محوری گفت: ضرورت دارد جهت پیشگیری از بروز جرایم به سراغ علل و ریشه های بروز جرایم رفت که پلیس با درک این مهم اقدامات گسترده ای در راستای پیشگیری از جرائم و همچنین آسیب های اجتماعی انجام داده که نتایج بسیار خوبی را به همراه داشته است.
دکتر بابایی ادامه داد: در سال 99 علاوه بر تمام ماموریت های طاقت فرسا، مسئله ماموریت های سنگین پلیس در امر مقابله با بیماری کرونا و مدیریت ابعاد مختلف آن را توسط نیروی انتظامی شاهد بودیم؛ این نیرو در کنترل آمد و شدها در جاده ها، کنترل فعالیت اصناف، کشف کالاهای احتکاری و ارائه در بازار و همکاری چشمگیر با کادر درمانی و پزشکی حقیقتا خوش درخشید و اجرای بخش اعظمی از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا را عهده دار شد. 
در ادامه این دیدار سرهنگ "مهدی پورامینایی" نیز امنیت و آسایش را از جمله ضروریات هر زندگی اجتماعی برشمرد و گفت: به طور قطع می تو.ان ادعا نمود که این نعمت ارزشمند خواست فطری همه انسان هاست چرا که همه مردم در درون خود خواهان این نعمت با ارزش هستند. 
فرمانده انتظامی شهرستان کرمان خاطرنشان کرد: فراهم کردن رفاه و رضایت مندی شهروندان از مقوله های مهم ایجاد امنیت در جامعه است که پلیس به خوبی به این امر توجه داشته و با پایش اطلاعاتی توانسته است نتایج بسیار مناسبی را در این حوزه به دست آورد.
وی در ادامه با بیان اینکه مقام معظم رهبری "مدظله العالی" شعار سال 1400 را مانند چند سال اخیر، در حوزه "اقتصاد" نامیدند و شعار "تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها" را به عنوان شعار سال اعلام داشتند یادآور شد: باید بگویم نیروی انتظامی در عملی شدن این شعار مسئولیت سنگین و بی بدیلی را عهده دار است.
سرهنگ پورامینایی اضافه کرد: ایجاد امنیت به عنوان بستری امن و آرام برای فعالیت های تولیدی و اقتصادی لازم و ضروری است؛ هیچ فعالیتی از جمله اقتصادی بدون امنیت و وجود آن امکان پذیر نیست، مقابله جدی با قاچاق کالا، تامین امنیت اصناف و بازاریان و ... بسیار حائز اهمیت است؛ اگر مقابله با قاچاق نباشد فعالیت های تولیدی با مشکل مواجه می شوند.
در پایان این دیدار فرمانده انتظامی شهرستان کرمان با بیان اینکه در زمینه رفع مشکلات گذشته مردم در حوزه انتظامی تعاملات خوبی صورت گرفته است از زحمات فرماندار شهرستان کرمان که در جهت هموار ساختن مشکلات مردم از هیچ تلاشی دریغ نمیکند تقدیر و تشکر کرد و ابراز داشت: با تعاملات بیشتر و قانونمند بودن می‌توان بر بسیاری از مشکلات و معضلات فائق آمد.