جلسه ستاد انتخابات شهرستان کرمان با حضور علی یار اسکندری سرپرست دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری، معاونین فرمانداری و بخشداران شهرستان به ریاست علی بابایی فرماندار کرمان برگزار گردید.
در این جلسه فرماندارکرمان با بیان این‌که مجوز انتخابات الکترونیک شهر کرمان با پیگیری‌های زیاد استانداری و فرمانداری به ثمر نشست گفت: با تائید وزارت کشور بناست انتخابات شهر کرمان به صورت الکترونیک برگزار شود.
وی گفت: انتخابات الکترونیکی سبب بالا رفتن دقت و سرعت شمارش آرا خواهد شد.
بابایی با اشاره به این‌که برخی از روستاها درحال‌حاضر فاقد سکنه هستند ولی به دلیل اینکه در زمان سرشماری افرادی را از سایر نقاط به آن‌جا آوردند حالا به‌دنبال برگزاری انتخابات شورای روستا و رسمیت بخشیدن به آنجا هستند درحالی‌که حتی اراضی برخی از این مناطق، دولتی محسوب می‌شوند و تعدادی از این ساخت‌وساز نیز با رای دادگاه قلع‌وقمع شده‌است که این سبب افزایش حاشیه‌نشینی در شهرها خواهد بود و قطعا جلوی این کار گرفته خواهد شد. فرماندار کرمان با بیان این‌که با توجه به برگزاری انتخابات الکترونیک در شهر کرمان نیروی فناوری زیادی مورد نیاز است گفت: بخشداران از هم‌اکنون باید به دنبال تامین نیروی فنی مورد نیاز باشند.
علیار اسکندری سرپرست دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری نیز با بیان این‌که از مرحله ثبت‌نام کاندیداهای شورای اسلامی شهرها گذشتیم گفت: در مرحله ثبت‌نام از کاندیداهای شوراهای اسلامی روستایی هستیم و تاکید استاندار بر این است که هیچ روستایی بدون شورا اداره نشود.
وی گفت:  در بحث بررسی صلاحیت ها، اخذ استعلام‌ها تنها از طریق مراجع چهارگانه صورت خواهد پذیرفت و مرجع پنجمی وجود ندارد.
سرپرست دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری اضافه کرد: دادگستری، نیروی انتظامی، ثبت احوال و اداره اطلاعات تنها مراجعی هستند که نظرات تخصصی و کارشناسانه خود را به هیأت های اجرایی اعلام می کنند و هیچ گونه شائبه سیاسی بودن نظرات وجود ندارد.
وی افزود: براساس استعلاماتی که از مراجع چهارگانه اعلام‌ می شود هیات اجرایی تصمیم گرفته و نظرات خود را اعلام خواهد کرد.
اسکندری گفت: با توجه به الکترونیکی بودن انتخابات شورای اسلامی شهر کرمان ۱۰۵۰ صندوق الکترونیکی برای ۳۵۰ شعبه اخذ رأی در شهر کرمان برای برگزاری انتخابات الکترونیکی شورای شهر کرمان در نظر گرفته‌شده است.
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمان ادامه داد: با توجه به بیماری کرونا بخشداران توجه داشته باشند پروتکل های بهداشتی رعایت شود. همچنین تمام امکاناتی که برای برگزاری انتخابات در بخشها نیاز است اعم از نیرو، خودرو و تجهیزات را از دستگاه‌های اجرایی بگیرند. دستگاه‌ها نیز ملزم هستند همکاری کنند.