فرماندار کرمان در جلسه با مسئولین احزاب و تشکل‌های سیاسی شهرستان کرمان با بیان این‌که این جلسه برای آشنایی بیشتر و استفاده از نظرات یکدیگر برگزار گردیده‌است گفت: در آستانه انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری هستیم در این موقعیت حساس و مهم از تاریخ ایران اسلامی آنچه مهم است همدلی، رعایت اصل امانت‌داری داری و بی‌طرفی است. وزارت کشور هم به‌عنوان مجری انتخابات رعایت صحیح و دقیق انتخابات را برعهده دارد و این تبادل افکار و مشارکتی که مدنظر است با نظرات شما شکل می‌گیرد.
وی افزود: در شرایط فعلی چهار اولویت در وزارت کشور تعیین گردیده ابتدا سلامت مردم و مسائل مرتبط با بیماری کرونا که وزارت کشور با برگزاری طرح شهید سلیمانی که با همکاری علوم پزشکی، بسیج و هلال‌احمر انجام شد و توانست شیوع این بیماری را تا ۸۰ درصد کاهش دهد. اولویت دوم در شرایط فعلی بحث معیشت مردم است و جنگ اقتصادی نابرابری که علیه جمهوری اسلامی صورت می‌پذیرد به‌رغم آنکه بسیاری از کشورها خود را حافظ حقوق‌بشر می‌دانند اقدامات ظالمانه‌ای را علیه ایران انجام داده‌اند از جمله تحریم‌های اقتصادی و امیدواریم یک‌بار دیگر سربلندی نظام را در قالب انتخابات به جهان نشان دهیم .
علی بابایی گفت:  اصل موضوع فرمایش مقام معظم رهبری است فرمایشات ایشان برای ما ملاک عمل است این که منهای این‌که چه کسی رأی می‌آورد مشارکت حداکثری مدنظر باشد و این چیزی است که دشمن می‌خواهد کم‌رنگ کند. این فشارهای اقتصادی ناامنی‌های روانی را در جامعه ایجاد می‌کند و روح نارضایتی هم توسط رسانه‌های بیگانه القا می‌شود بحث سوم بحث امنیت است که یکی از نعمت‌هایی است که وقتی از دست برود معلوم می‌شود از وظایف وزارت کشور تامین امنیت می‌باشد. موضوع چهارم بحث انتخابات است انتخاباتی که باید سالم و ایمن برگزار شود وزارت کشور مجری قانون انتخابات است.
وی افزود: مقام‌معظم رهبری از رأی مردم به‌عنوان حق‌الناس یاد کرده‌اند ما وظیفه داریم این حق‌الناس را حراست کنیم. بابایی خاطرنشان کرد: احزاب جایگاه واقعی و نقش خود را در کشور ما به‌نحو مطلوب نتوانسته اند ایفا کنند. فعالیت آن‌ها به‌صورت مقطعی دیده شده‌است جایگاه حزبی در کشور ما درست جا نیفتاده است امیدواریم با کمک احزاب بتوانیم از رأی مردم حراست کنیم واگر همه ما این را مدنظر داشته باشید قطعا بسیاری از مشکلات در حوزه انتخابات رفع خواهد.
فرماندار کرمان گفت: بحث مشارکت حداکثری پس‌از تمامی تهدیدهای دشمن جایگاه مهمی‌دارد امیدواریم با هم‌اندیشی شما درصد مشارکت مردم را که گامی در جهت تحکیم نظام است بالا ببریم.
وی اضافه کرد: برای حفظ نظام باید دست‌به‌دست هم دهیم هم‌افزایی کنیم و انتخابات را مشتی محکم کنیم در دهان یاوه‌گویان و دشمنان و روزبه‌روز بر عزت ایران اسلامی بیفزاییم.
بابایی خاطرنشان کرد: مشروعیت نظام به ‌حضور و مشارکت مردم است حضور مردم در صحنه، تهدیدی علیه دشمنان و در راستای تحکیم ایران اسلامی ‌است قطعا با حضور مردم در انتخابات در بعد سیاسی در قدرت چانه‌زنی و دیپلماسی می‌توانیم بهتر عمل کنیم.
وی گفت : ما در شرایط فوق‌العاده ای هستیم رسانه‌های بیگانه هم این را می‌دادند و موضوع این جلسه هم همفکری احزاب و تشکل هلی سیاسی در جهت مشارکت حداکثری و عزتمندی نظام است همه ما منهای گرایشات سیاسی که هدفمان افزایش مشارکت مردم است.
در ادامه مسئولین احزاب و تشکل های سیاسی به بیان دیدگاه های خود پرداختند.