در اولین روز ثبت نام از داوطلبان عضویت در ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، استاندار کرمان از ستاد انتخابات شهرستان کرمان بازدید کرد.
دکتر زینی وند در حاشیه بازدید از سایت ثبت نام کاندیداها مستقر در فرمانداری کرمان گفت: امروز اولین روز ثبت‌نام است در تمامی فرمانداری‌ها ثبت نام شروع شده‌است و تا این ساعت ۵۰ نفر برای ثبت‌نام مراجعه کرده اند.
وی افزود: با توجه به شرایط بیماری کرونا، علاوه‌بر ثبت‌نام حضوری، امکان ثبت‌نام از طریق کامپیوتر، اپلیکیشن موبایلی و دفاتر پیش‌خوان نیز وجود دارد و ضرورتی به مراجعه حضوری نیست لکن اگر به هر دلیلی داوطلبان مایل‌اند که حضوراً مراجعه نمایند خواهش می کنیم در همین روزهای اول مراجعه کنند و آن را به‌روز آخر موکول نکنند.
وی در ادامه گفت: همه کسانی که شرایط لازم را دارند و در خود توانمندی این را می‌بینند که به عضویت شوراها دربیاید تقاضا می‌کنیم ثبت‌نام نمایند تا بتوانیم انتخاباتی پرشور با انتخاب بهترین‌ها را داشته‌باشیم.
استاندار کرمان خاطرنشان کرد: طبیعی است که بین شهرستان‌ها شهرستان کرمان به دلیل وسعت و جمعیت زیاد بیشترین داوطلبان را داشته باشد.
وی اضافه کرد: ما آمادگی کامل را برای برگزاری انتخابات داریم و فرایندهای انتخابات در حال انجام است. از روز گذشته ظرف مدت پنج روز هیأتهای اجرایی تشکیل خواهند شد.
دکتر زینی‌وند اضافه کرد: ۳۰۱۵ شعبه اخذ رأی ثابت و سیار در استان کرمان کار جمع‌آوری آرای مردم را انجام خواهند داد و حدود 45000 نفر عوامل اجرایی در سطح استان در انتخابات همکاری خواهند کرد، همه امکانات آماده‌است برای برگزاری انتخابات و هیچ مشکلی وجود ندارد .
وی ضمن دعوت از جوانان برای عضویت در شوراها ابراز داشت: جوانان، آقایان، خانم‌ها، تحصیل‌کرده ها که تعدادشان هم خیلی زیاد است حتما بیایند در انتخابات کاندیدا شوند خود را سهیم بدانند و در اداره شهر و روستایشان که امر مهمی است سهیم شوند تا ان‌شاءا... روستا و شهر خود را به دلخواه بسازند.
استاندار کرمان افزود: انتخابات شوراها پیش‌بینی می‌شود که مشارکت بالاتر باشد به‌هرحال این کشور متعلق به مردم است هرچند سختی‌هایی هم وجود دارد هم شرایط اقتصادی و هم بیماری کرونا لکن مسئولین تمام تلاش خود را انجام می‌دهند همه ما باید بر حسب وظیفه دینی و ملی خود در انتخابات شرکت کنیم مشارکت بالای مردم بسیاری از مشکلات ما را حل خواهد کرد و خیلی از معادلات بین‌المللی را به نفع ما رقم خواهد زد.