دیدار فرماندار، بخشداران و اعضای ستاد انتخابات شهرستان کرمان با اعضای دفتر نظارت شورای نگهبان استان و شهرستان کرمان.
فرماندارکرمان با بیان این‌که بین هیأت نظارت و اجرایی در کرمان اختلاف‌نظر و سلایق در اصلِ کار انتخابات وجود ندارد گفت: رعایت اصل بی‌طرفی مدنظر همه ماست.
وی افزود: مسائل و مشکلاتی که امروز مردم با آن‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کنند بر زندگی و روحیه مردم تاثیر گذار است. ما باید انتخابات را در شرایط کرونایی برگزار کنیم. برنامه‌ریزی باید به نحوی باشد که رعایت همه مسائل و جوانب کار صورت پذیرد. توجه به مسائل مربوط به‌سلامت مردم اصل مهمی است. اگر همه همه لوازم آماده باشد لکن مردم شرکت نکنند کاری نکرده‌ایم.
علی بابایی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین بحث در انتخابات مشارکت حداکثری مردم است مشارکت بیشتر مردم سبب تحکیم نظام خواهد شد باید زمینه انجام یک رقابت سالم، سازنده و قانونی را فراهم آوریم.
علی سلاجقه معاون سیاسی‌اجتماعی و امنیتی فرمانداری کرمان نیز با بیان این‌که حفظ نظام جمهوری اسلامی در اولویت است گفت: حفظ نظام با رعایت قانون ممکن است و گفت خدا نبخشد کسی را که در امور مردم سلیقه ی شخصی خود را دخیل کند.
وی افزود: تاکید ما بر اصل بی‌طرفی و اجرای قانون است. قطعا هیچ کاری بدون عیب نیست انتخاباتی با حضور ده‌هزار نفر عوامل اجرایی و ۲۵۰۰ نفر عوامل نظارتی ممکن است ایراداتی هم در آن به وجود آید. دقت بر این است که مسائل به‌نحو احسن حل‌وفصل شود ستاد کرونا هم پیش‌بینی‌های لازم را در رعایت پروتکل‌های بهداشتی خواهد داشت.
افشاری مسئول دفتر نظارت شهرستان کرمان نیز گفت: به دلیل کوچک بودن برخی شعب اخذ رأی لازم است کلیه عوامل اجرایی به لحاظ سلامت چک شوند که مشکلی پیش نیاید.
وی ادامه داد: نیروهای نظارت در طول سال آموزش می‌بیند وظیفه ما اجرای قانون است و قانون می‌گوید باید نظارت و آموزش‌ها دقیق باشد. ایمان و التزام نیروهای نظارتی برای اجرای انتخابات برای ما شرط است. همه انسان‌ها گرایش دارند ولی برای روز انتخابات باید بی‌نظر باشند.
مسئول دفتر نظارت شهرستان کرمان ابراز داشت: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری(حفظه  ا...) باید حق‌الناس در انتخابات رعایت شود و این جلسات می‌تواند کمک بزرگی باشد که انتخابات بدون حاشیه و مرضی رضای پروردگار باشد .
وی گفت : در شهرستان کرمان 2500 ناظر انتخابات را برگزار می‌کنند و لذا نیاز به جلسات و آموزش وجود دارد کارگروه‌های مختلفی تشکیل‌شده است هر کارگروه بین ۴ تا ۳۵ نفر عضو دارد. کارگروه ارزیابی و گزینش، کارگروه اسناد وکارگروه امور اجرایی. همچنین در شهر کرمان ۵ منطقه داریم که هر کدام یک مسئول دارد. در بخش‌های شهرستان هم رابط نظارت تعیین کرده ایم.
رضا رضایی رییس دفتر نظارت شورای نگهبان استان کرمان هم عنوان کرد: انتخابات سازوکار خودش را دارد در گوشه و کنار دنیا در شرایط کرونایی انتخابات برگزار می‌گردد قطار انتخابات در حرکت است.
وی افزود: گاهی آنچه در نظرسنجی‌ها در مورد انتخابات گفته می شود نظرسنجی مردمی نیست بلکه نظرسازی است مردم به انقلاب پایبند هستند حضرت امام(ره) می‌فرمودند مردم ما از مردمان عصر رسول ا... بهترند و این واقعاً درست است.
رضایی اذعان داشت: خستگی ای که پس‌ از رأی گیری و در ساعات پایانی شب برای عوامل اجرایی به وجود می آید درانتخابات سال بعد که دو انتخابات همزمان برگزار می شود مضاعف است و عوامل باید بعد ازشمارش آراء مربوط به ریاست‌جمهوری شروع به شمارش آراء مربوط به شوراهای اسلامی نمایند که با توجه به تعداد زیادِ کاندیداها در انتخابات شوراها بسیار زمان بر و طولانی است و این سبب می شود دقت کار پایین آید.
وی با اشاره به گرانی های موجود گفت : باید برای این گرانی‌های افسار گسیخته فکری شود. خدا از سر تقصیرات کسی نگذرد که بخواهد علایق و سلایق سیاسی‌اش را در روز انتخابات ترتیب‌اثر دهد وظیفه ما پاسداری و حفاظت از رای مردم است البته تعداد زیادی می‌آیند وکاندیدا می‌شوند در هیچ کجای دنیا به این راحتی هر کسی نمی‌تواند نامزد انتخابات شود ولی قطعا همه کسانی که ثبت‌نام می‌کنند نمی‌توانند در جرگه ی کاندیداهای تائید شده  قرار گیرند و بخشی از آن‌ها حذف خواهد شد.
رضایی اضافه کرد: هدف و قصد ما رد صلاحیت کسی نیست آنچه باعث ردصلاحیت افراد می‌شود باید مستند و مستدل باشد که بتوان به آن شخص ارائه داد و او آن دلایل را قبول کند. حتی یک مورد از روی هوا و هوس و غرض و نسبت فامیلی و گرایشات سیاسی تاکنون رد نشده‌است.
رییس دفتر نظارت شورای نگهبان استان خاطرنشان کرد: در انتخابات همه امکانات باید در خدمت ستاد انتخابات باشند. ما نوکر مردم هستیم هر ناظری که فکر کند بالاتر از مردم است به درد نظارت نمی خورد ناظر نباید پایش را از قانون یک سر سوزن آن‌طرف‌تر بگذرد ولی از قانون هم نباید یک سر سوزن کوتاه بیاید. اگر اتفاق بدی بیفتد مردم نمی‌گویند این‌ها اجرایی هستند یا نظارتی، مردم نظام را می‌بینند و کوتاهی و مشکلات به اسم نظام نوشته می شود.
در ادامه اعضای دفتر نظارت و بخشداران به بیان ایرادات یا مشکلاتی که در انتخابات سال‌های گذشته وجود داشت پرداختند تا به آنها رسیدگی شود از جمله لزوم آموزش بیشتر عوامل اجرایی و توجیه بیشتر به قانون، دقت بیشتر نیروی انتظامی در حراست از صندوق‌های اخذ رای، نصب کارت شناسایی عوامل، آموزش بیشتر کاربران رایانه، تغییر فاصله برخی شعب، آماده‌سازی دستگاه‌های احراز هویت قبل‌از روز انتخابات، دقت در انتخاب نماینده فرماندار و اعضای صندوق که گرایش به نماینده خاصی نداشته باشد، استفاده از افراد بومی در روستاها که اهالی را بشناسد و مراقبت نماید که کسی خارج از منطقه برای رأی‌گیری وارد نشود، تغییر بعضی از شعب اخذ رای بدلیل کوچکی فضا در شرایط وجود بیماری کرونا، نظارت بیشتر مرکز بهداشت بر رعایت نکات بهداشتی، تعیین رابط نظارت در فرمانداری، بازدید نماینده فرماندار و نماینده نظارت پیش‌از روز انتخابات از محل شعبه اخذ رأی، درنظر گرفتن محل مناسبی برای تحویل صندوق‌های اخذ رآی پس از پایان شمارش آراءو ...
منصور محسنی بخشدار راین هم با بیان این‌که انتخابات دو بازو داردگفت: هیات نظارت و هیات اجرایی دو بازوی انتخاباتند. وی هیات نظارت را دیده‌بان نظام دانست.
رضا اعتماد بخشدارشهداد نیز با بیان این‌که وزارت کشور مامور اجرای قانون و مسئول حسن اجرای قانون انتخابات است گفت این انتخابات در شرایط خاص سیاسی و اقتصادی و اجتماعی برگزار می‌شود می‌طلبد که اختلافات به حداقل برسد. وی بالا بودن حجم کار و پایین بودن حق‌الزحمه عوامل اجرایی را سبب پایین آمدن رغبت عوامل اجرایی به همکاری در انتخابات دانست.
محسن نوری بخشدار مرکزی کرمان نیز با بیان این‌که سعی و تلاشمان این است که با هماهنگی هیات نظارت و رعایت اصل امانت‌داری، انتخابات سالمی را داشته‌باشیم گفت: طبیعی است که وقتی چند هزار نیرو درگیر اجرای یک حماسه ملی هستند ممکن است ایرادات و اشکالاتی به وجود آید و بیان این اشکالات پیش‌از انتخابات سازنده است لکن در روز انتخابات باید با تعامل و همکاری مشکلات را حل کرد.
حسین موسی‌پور بخشدار گلباف نیز ابراز داشت: همه در راستای اهداف عالی نظام باید گوش به فرمان رهبری باشیم باید سعی کنیم انتخابات بی‌طرفی اجرا گردد.