علی بابایی فرماندار کرمان در بازدید از واحدهای مختلف هنری تولیدی کارگاه اشتغال و کارآفرینی هیواد شهر کرمان  که تولیدات هنری در قالب احجام چوبی و مسی، قلم زنی، میناکاری، پته دوزی و ... دارد با اشاره به اینکه روی کار هنری نمی توان قیمت گذاشت گفت :
تولیدات این کارگاه هنری و بسیار متفاوت تر از کارهایی است که در بازار وجود دارد .
وی با اشاره به متنوع بودن تولیدات کارگاه ابراز داشت :
اگر روی یک یا حداکثر دو یا سه بخش و هنر کار میکردید قطعاً هم از لحاظ کمیت و هم در بُعد کیفیت تأثیر بیشتری داشت تا اینکه در زمینه های مختلف هنری کار کنید .
فرماندار کرمان با تأکید به گستردگی کار قلم زنی و پیشینه این هنر در کرمان اظهار داشت :
قدمت کار قلم زنی روی مس در کرمان به 900 سال پیش برمیگردد و پیشینه بالایی دارد، در بازار کرمان اشیاء هنری زیادی وجود دارد که تاریخی که بر روی  آنها حک شده به 900 سال قبل بر میگردد و هنوز اساتید زیادی به این کار در کرمان مشغولند اما متأسفانه در کشور این هنر را به نام سایر استان ها می شناسند و استان کرمان مصرف کننده اشیاء هنری قلم زنی مس از سایر استان ها شده است ،این موضوع به کوتاهی هنرمندان و مسئولین مرتبط است .
علی بابایی تخصصی شدن اینگونه کارگاه های هنری را بسیار مفید و مؤثر در ابعاد مختلف اعم از احیای هنرهای قدیمی، اشتغال و ... دانست و افزود :
بایستی با استعدادیابی، علاقه مندان به رشته های هنری به کار ورود کنند و با تولید کارهای هنری حتی اگر مصرفی نباشند و فقط برای دکوراسیون از آنها استفاده شود این هنرها زنده و از نسلی به نسل دیگر منتقل شوند .
وی برندسازی کارهای تولیدی از مصرفی و ... و در کنار برندسازی، بسته بندی را در شناساندن، بازاریابی و فروش بسیار تأثیرگذار دانست و تأکید کرد:
اصولاً کار هنری را نمی توان قیمت گذاشت، یک کار هنری با ایده اولیه توسط هنرمند شکل میگیرد و با مواد اولیه و ابراز عمدتاً ساده و کار شبانه روزی ، جدیت و پشتکار هنرمند خلق میشود.
علی بابایی ادامه داد :
اما مردم کارهای هنری را دوست دارند لذا بایستی شرایط فروش این کارها با قیمتی متناسب با نظر مشتری و لحاظ مواد اولیه و  ... فراهم شود گرچه کار دست یک هنرمند از دیدگاه خودش و حتی جامعه قیمت ندارد اما زمانی که بعنوان یک کالا فروش میرود باید در قالب شرایط خاصی باشد تا در منازل مردم جا گیرد و دیده شود .
 وی با اشاره به ارزش افزوده کارهای هنری خاطر نشان کرد :
کارهای هنری دارای ارزش افزوده بالایی هستند و خیلی سریع نیز پاسخ میدهد اما میزان و بازه زمانی این ارزش افزوده به پشتکار و کیفیت کار هنرمند بستگی دارد، ولی یک کار هنری ساخته دست هنرمند است و هرچه باشد آینده بسیار خوبی دارد .
فرماندار کرمان ایجاد اشتغال مستقیم و غیر مستقیم را یکی دیگر از مزایای چنین کارگاه هایی برشمرد و افزود:
اشتغال، اصل و در اولویت کار ما قرار دارد، در کارگاه های هنری اینگونه، هیچ نیازی به حضور هنرمند بعنوان یک تولید کننده در کارگاه نیست .
وی با تأکید به امر آموزش و در دسترس بودن مواد اولیه گفت :
هنرجو می تواند با یک دوره آموزش در کارگاه و فراهم کردن مواد اولیه کار برای وی، کار را در خانه انجام دهد و پس از اتمام کار کارش را به کارگاه تحویل نماید و سپس به بازار عرضه نماید .
علی بابایی با تأکید مجدد بر برندسازی تصریح کرد :
کارگاه بایستی دارای یک برند خاص باشد و هر کار تولیدی نیز دارای شناسنامه مخصوص به خود را داشته باشد، این شرایط در بازار فروش بسیار مؤثر است .
فرماندار کرمان با تأکید بر اینکه اگر بخواهید موفق باشید و آینده خوبی برای کارگاه رقم بزنید بایستی به تمامی این مسائل نکته به نکته عمل کنید یادآور شد :
متأسفانه به رغم هنرهای متعدد و مختلف ماهنوز نتوانسته ایم آنچنان که باید باشیم و در استان و شهر خودمان آنها را به جامعه بشناسانیم، این موضوع مختص تولیدات هنری نیست حتی در تولیدات مصرفی نیز اینگونه هستیم  و تمام تلاش ما این است ابتدا این کارها را به شهروندان استان بشناسانیم و تولیدات هنرهای مختلف و کار دست هنرمندان کرمانی در خانه هایشان باشد .
فرماندار کرمان خواستار تعریف افقی دراز مدت برای کارگاه  شد و اظهار داشت :
بایستی افقی دراز مدت که تمامی مسائل ریز و درشت را در بر گیرد برای کارگاه تعریف شود و براساس آن حرکت کنید .
وی ادامه داد :
تولیدات شما هنری است، استعداد ذاتی و علاقه مند بودن از اهم مؤلفه های اصلی کار شما باید باشد نه فقط به صرف سرگرمی یا اشتغال نیرو جذب کنید .
فرماندار کرمان برای هرگونه همکاری اعلام آمادگی کرد و افزود :
فرمانداری  آماده هرگونه همکاری است  و در حدتوان از هیچ کاری دریغ نمی کند و اگر نیاز به تسهیلات داشته باشید در این زمینه نیز نهایت همکاری را خواهیم کرد .
خانم مهدیه رضایی پور مسئول کارگاه در گزارشی در حین بازدید با اشاره به اینکه کارهای هنری این کارگاه متنوع است گفت :  
 کار روی احجام چوبی و مس، فیروزه کاری، میناکاری، تلفیقات رزینی و چوبی، پته دوزی، قلم زنی و ... از عمده کارهای ما در این کارگاه است و تولیدات ما را اکثراً مجسمه های چوبی اختصاصی سیمرغ های چوبی و مسی و ظروف چوبی تشکیل میدهد که بازار فروش نیز داریم و سفارشات از قبل پذیرفته میشود .
وی درخصوص منبع اولیه مالی راه اندازی کارگاه نیز گفت :
آقای عباس دوست کامی بعنوان خیّر و پشتوانه کار با هزینه قریب به 100 میلیون تومان این کارگاه را راه اندازی کردند و درحال حاضر قریب به 4 نفر بطور مستقیم و درصورت تجهیز و توسعه که قصد اینکار را داریم تا 30 هنرجو را بطور مستقیم وارد کار می کنیم و در این صورت توان آموزش تعداد زیادی نیرو  را نیز داریم تا در خانه مشغول بکار شوند و تولیدات خود را برای فروش به کارگاه بدهند .
خانم رضایی پور موضوع مالی جهت تهیه مواد اولیه را یکی از مشکلات عمده کارگاه مطرح کرد و خواستار همکاری فرماندار در این خصوص شد .