در نشست فرماندار کرمان با بانوان شاغل در فرمانداری کرمان که به مناسبت روز زن و میلاد حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها انجام شد از این بانوان تجلیل به عمل آمد.
به گزارش روابط‌عمومی فرمانداری کرمان علی بابایی در این جلسه ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها بهترین الگوی دیانت، حجاب و متانت برای بانوان جامعه را حضرت فاطمه(س) دانست و ابراز داشت: در جوامع غربی نگاه به زن نگاهی ابزاری است نه ارزشی. در جوامع اسلامی هم متأسفانه گرفتار یک نوع غرب‌زدگی و تهاجم فرهنگی هستیم و در برخی موارد از زنان در جایگاه اصلی خود استفاده نمی‌شود.
وی خاطرنشان کرد: زنان در عرصه های زیادی می‌توانند به بهترین نحو ایفای نقش کنند. در امور اقتصادی،  اجتماعی، هنری، آموزشی و تربیتی و ... ولی هنوز از جایگاه زنان آن‌طور که شایسته است حمایت نشده است در حالی که اگر حمایت شوند برخی از آنها خیلی بهتر از آقایان می توانند ایفای نقش کنند. نمونه آن مشاغل خُرد و خانگی است.
بابایی افزود: حتی در دوران دفاع مقدس هم خانم‌ها پیش‌قدم بودند و آن‌هایی که موفق شده‌اند الگویشان حضرت زهرا(س) بود.
وی ادامه داد: همه ائمه اطهار علیهم‌السلام الگو هستند. حضرت زهرا(س) نیز هم برای خانم‌ها و هم آقایان الگو می باشند برای خانم‌هایی که مادر هستند، همسر هستند، دختر هستند، الگو هستند ایشان در نحوه برخورد و کردار با پدرشان، همسرشان و فرزندانشان چگونه بوده است باید همان رفتار سرلوحه کار ما قرار گیرد.
فرماندار کرمان اضافه کرد: بسیاری از خانم‌ها هر سه وظیفه ی فرزندی، همسری و مادری را دارند. زنان بسیاری علاوه بر خانه، در حوزه اجتماع هم نقش دارند سمن‌هایی که در حوزه‌های مختلف و حوزه بانوان مشغول هستند با مدیریت بانوان و با علاقمندی و نفوذ کلامی که دارند می‌توانند کارها را بخوبی پیش ببرند.
بابایی گفت: آنچه بانوان مسلمانان را از بقیه زنان متمایز می کند همین ارزشها و امور معنوی است.