ستاد کرونای شهرستان کرمان با محوریت بررسی پیشرفت اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور دکتر رشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و محمدعلی سلیمانی معاون دادستان کرمان به ریاست علی بابایی فرماندار کرمان تشکیل شد .
در این جلسه علی بابایی فرماندار کرمان با گرامیداشت ایام سالگرد شهادت سردار دل ها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت : اتفاقات بسیار خوبی در راستای اجرای طرح شهید سلیمانی در کاهش آمار مبتلایان و فوتی های ناشی از ویروس کرونا رقم خورده است انشاءالله با روحیه جهادی تمامی نیروهای دست اندرکار روند کاهشی بیماری را تا مرز ریشه کنی خواهیم داشت و تا رسیدن به این مرحله در کنار مردم هستیم .
فرماندار کرمان با اشاره به ایجاد خلل در ارسال گزارشات و آمار اقدامات به استان ابراز داشت : متأسفانه بدلیل عدم ارسال به موقع آمار به مقامات مسئول در مقیاس آماری در رتبه بندی استانی جایگاه مناسبی کسب نکردیم امام در اجرا به جرأت میتوانیم بگوییم حتی از مقیاس طرح هم جلوتر هستیم .
وی ادامه داد : شاید براساس آمار جایگاه مناسب نداشته باشیم اما در عمل اقدامات بسیار خوبی انجام شده و ملاک عمل هم همین اقدامات است، انشاءا... از این جلسه به بعد آمار نیز بصورت منظم توسط مسئولین مربوطه به مقامات استان ارسال خواهد شد .
رئیس ستاد کرونای شهرستان کرمان با اشاره به قرار گرفتن در ایام سالگرد شهادت سردار سلیمانی اظهار داشت : باید با حداکثر توان به حداقل انتشار ویروس برسیم تا از مرحله نارنجی نیز عبور کنیم. طرح بنام سردار عزیز شهید سلیمانی مزین شده لذا برنامه ریزی ها بایستی در شأن و نام سردارِ شهید باشد .
فرماندار کرمان دورهمی های شبانه و خانوادگی، بحث تجمعات در آرامستان ها و وجود مشکل در مراکز پرجمعیت را از اهم دغدغه ها برشمرد و افزود : در بحث نظارت بایستی جدی تر برخورد کنیم. اگر به نتایج مطلوب رسیده ایم تلاش همگی مسئولین و کارکنان زیرمجموعه عضو ستاد و همراهی مردم بوده است و نباید بگذاریم این زحمات هدر رود .
وی به تشریح برخی مشکلات مطروحه توسط مسئولین کمیته ها که در جلسات قبل مطرح شده بود پرداخت و خواستار بررسی این مشکلات و حل آنان شد .
دکتر رشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در سخنانی به ارائه گزارشی از اجرای طرح از ابتدا تاکنون پرداخت .
وی وضعیت اجرای طرح را بسیار مطلوب توصیف کرد و با قدردانی از زحمات تمامی مسئولین گفت : تمامی مسئولین پای کار بودند و جدای از وضعیت آمار شهرستان کرمان خروجی بسیار خوبی داشته است و این موضوع را براساس هدف گذاری طرح و خروجی آن می گوییم .
وی افزود : در هدف گذاری طرح در ماه اول، باید به کاهش 30 درصدی بستری ها و کاهش 10 درصدی فوتی ها می رسیدیم که در یک ماهه اول اجرای طرح بستری ها تا 60 درصد و مرگ و میر تا 70 درصد کاهش داشته است بنابراین از هدف گذاری طرح بسیار جلوتر هستیم .
دکتر رشیدی با اشاره به شرایط متفاوت اقلیمی استان کرمان با سایر استان و شرایط متفاوت شهرستان کرمان با سایر شهرستان ها و همچنین مرکزیت داشتن آن گفت : آمار را به صِرف آمار بودن نمی توان ملاک و معیار سنجش قرار داد شهرستان کرمان، هم مرکز استان است و هم از جمعیت و پراکندگی بالایی برخوردار است قطعاً در چنین شرایطی کار بسیار دشوارتر از سایر شهرستان هاست و ملاک و معیار عمل نیز بر همین اساس بایستی قرار گیرد.
وی ادامه داد : اما با مدیریت صحیح و تلاش شبانه روزی نیروها طرح با موفقیت در حال اجراست و باعث شد از وضعیت قرمز به نارنجی و انشاءا... به همین تلاش به زرد و سپس سفید خواهیم رسید .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با قدردانی از شخص فرماندار کرمان بدلیل شرکت وی در تمامی جلسات شهرستان و استان و پیگیری تمامی مسائل و مشکلات تا مرحله رفع آنها گفت : متأسفانه در برخی از شهرستان دیده شده نه تنها فرماندار حتی معاونین وی نیز در جلسات حضور ندارند، قطعاً کاری که خود فرماندار میتواند انجام دهد سایر نیروها نمی توانند این مشکل در شهرستان کرمان وجود نداشت و فرماندار شخصاً در جلسات شرکت کرده و مسائل و مشکلات را رصد، پیگیری و حل می کردند .
محمدعلی سلیمانی معاون دادستان کرمان نیز در سخنانی با گردامیداشت یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی با اشاره به قرار گرفتن در ایام سالگرد آن شهید بزرگوار گفت : در شرایط فوق العاده ای قرار داریم، برنامه ریزی برای برگزاری مراسم سالگرد قریب به نه ماه درحال انجام است به رغم تمام مشکلات از روز اول برنامه ریزی تاکنون تأکید بر این بوده که برنامه ها بر فرض وجود ویروس کرونا تدوین شود و اولویت برنامه ها در حوزه فضاسازی، مشارکت های مردمی، تولیدات رسانه ای، فضای مجازی و ... بوده تا از تجمعات کاسته شود .
وی افزود : در برنامه ها اختلاف نظراتی نیز وجود داشت اما تمام اختلاف نظرات فنی بود و بس اما مبنای حل این اختلاف نظرات کار کارشناسی و نظر نهایی وزارت بهداشت و درمان بود و قرار بر این شد مراسم رسمی و کنترل شده برگزار شود تا مانع از شکل گیری مراسم غیررسمی شود . 
معاون دادستان کرمان دغدغه های مراسم رسمی را بسیار کمتر از مراسم غیررسمی دانست و ادامه داد :  اگر مراسم بصورت رسمی برگزار شود کنترل شده خواهد بود اما مراسم غیررسمی غیرقابل کنترل و خودجوش توسط مردم و دوستداران سردار است.
محمدعلی سلیمانی با اشاره به این نکته که بیشترین دغدغه ما مزار است تصریح کرد : برای ما سلامت مردم اهمیت دارد، جان و سلامت مردم مهم است .
وی با اشاره به همکاری دستگاه قضا با ستاد بیان داشت : درحال حاضر دو نفر قاضی با ستاد همکاری می کنند اما اگر نیاز باشد به رغم وجود مشکلات بدون هرگونه مکاتبه و فقط اعلام نیاز از سوی رئیس ستاد نهایت همکاری را خواهیم کرد .
معاون دادستان کرمان با قدردانی از نیروی انتظامی کنترل تردد شبانه را در کاهش آمار مبتلایان و مرگ و میر بسیار با اهمیت توصیف کرد .