محمدعلی توحیدی فرماندار کرمان در جلسه مدیرعامل مجتمع صنایع مس شهید باهنر کرمان ، بخشدار ، امام جمعه موقت و تنی چند از مسئولین محلی راین گفت : صنایع مس شهید باهنر به عنوان سومین معین اقتصادی شهرستان کرمان اعلام آمادگی نمود بخش راین را که دارای ظرفیت های فراوان است حمایت کند.
وی ابراز داشت : وجود زیرساخت های خوب در راین سبب میشود با انجام کار صحیح اقتصادی تحول عظیمی در آن ایجاد شود .
توحیدی با اشاره به شعار سال ، اقتصاد مقاومتی را منحصر به یک یا چند سال ندانست و بیان داشت : با تأکیدات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی و تلاش های مسئولین در این حوزه ، فرهنگ کار و اقتصاد در جامعه جا افتاده و بحمداله در استان نیز حرکت های خوبی انجام شده و امید داریم با ابتکار و خلاقیت استاندار محترم استان جایگاه خوبی در کشور پیدا کند و افراد و مجموعه هایی که در حوزه اقتصاد ،علم و دانش دارند به صحنه ورود کنند .
توحیدی با اشاره به تقسیم استان به هشت منطقه اقتصادی و تشریح شرایط شهرستان کرمان در این حوزه بیان نمود : شهرستان کرمان در ابتدا دارای یک معین اقتصادی ،یعنی هواپیمایی ماهان ایر در شهداد بود که بعد از انتخاب بانک رسالت در گلباف ،مجتمع مس شهید باهنر بعنوان سومین معین اقتصادی شهرستان جهت فعالیت در راین انتخاب شد که با استقبال مسئولین ، کار خود را شروع کرد .
وی با تشریح پتانسیل های فراوان راین در حوزه های کشاورزی از جمله زراعت و باغبانی ، میراث فرهنگی ،گردشگری ، صنعتی و ... افزود: ارگ راین جزء بزرگترین سازه های خشتی جهان و مناطق بکر و دست نخورده طبیعت که مناطق هدف گردشگری است از مهمترین ظرفیت های راین در بخش گردشگری هستند ، در حوزه صنعتی هم سابقه فعالیت مردم راین به صدها سال برمی گردد اهالی با دانش خودشان کارآمدترین و در عین حال زیباترین ادوات کشاورزی و ابزار آلات مورد نیاز زندگی خود را می ساختند .
توحیدی با وجود این همه ظرفیت در حوزه های گوناگون دغدغه اصلی مسئولین را وضعیت اشتغال مردم راین عنوان نمود و عدم بهره برداری از این پتانسیلها که منجر به مهاجرت شده را مهمترین عامل در موضوع اشتغال و نهایتاً راکد ماندن اقتصاد منطقه دانست.
رئیس کارگروه اقتصادی شهرستان کرمان خطاب به معین های اقتصادی شهرستان تصریح کرد :  ما به همت دوستان معین نیازمندیم ، همکاری ها بایستی میان معین و مناطق دو طرفه باشد ،معین اقتصادی باید با توجه به پتانسل های مناطق ، پلِ ارتباطی میان خود با مسئولین بخش مورد نظر را برقرار کند و نیازهای سازمان یا مجتمع خود را حتی المقدور از تولیدات همان منطقه تهیه نمایند.
در ادامه دکتر امینی مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت صنایع مس شهید باهنر کرمان در سخنانی با تبیین فلسفه اجرای یک کار موفق از تفکر تا توسل ، پیشرفت کشورهای توسعه یافته در زمینه اقتصاد را حاصل دو عامل عنوان نمود و افزود : به رغم تمامی عوامل تأثیرگذار در پیشرفت ، عامل اصلی ، تجربه است که باعث اثربخشی در منابع که از عوامل اصلی توسعه است می باشد و ما بایستی براساس دانش با پشتوانه قبلی تفکر صحیح ، برنامه های خود را به پیش ببریم .
وی کارگروهی را از اولویت های برنامه های خود ذکر کرد و با تأکید بر فارغ بودن از هرگونه نگاه سیاسی هدف اصلی را ارتقای اقتصادی منطقه ، استان و کشور و نیز رفاه و تأمین معیشت و اقتصاد خانواده های راینی دانست و اظهار داشت : ما با نگاه کار اقتصادی به راین آمده ایم و بخش زیادی از ظرفیت های راین را شناسایی کرده ایم اما نیازمند همکاری اشخاص با تفکر و دانش اقتصادی هستیم تا ضمن شناسایی سایر پتانسل ها بتوانیم آنها را بالفعل کنیم .
امینی بر حفاظت از محیط زیست هم تاکید کرد و گفت : حفظ محیط زیست محور فعالیت های ما خواهد بود ، موضوعی که دغدغه کشور ما و سایر کشورهای جهان است ، قطعاً بدون کار فرهنگی نمی توان در این زمینه موفق بود لذا فرهنگ سازی در حفظ محیط زیست در دستور کار ماست و باید از دانش آموزان مدارس شروع کنیم .
وی گفت : با انتخاب مجتمع صنایع مس شهید باهنر کرمان از سوی استاندار محترم ،بعنوان معین اقتصادی منطقه راین از این لحظه خودم را یک راینی می دانم و در کنار انجام کارهای مس باهنر به راین و اجرای طرح های اقتصادی و اشتغالزایی در این منطقه مستعد فکر خواهیم کرد .
وی از مردم راین خواست طی یک ماه آینده طرح های اقتصادی خود را در زمینه های مختلف خصوصاً در زمینه صنایع دستی ،گیاهان دارویی و کارگاه های کوچک از طریق بخشداری راین به ایشان اعلام نمایند.