فرماندار کرمان در جلسه کارگروه پسماند و محیط زیست شهرستان با اشاره به تخلیه ی نخاله های ساختمانی در مسیر کرمان - جوپار گفت : با وجود تلاشهای زیاد دوستان راهداری و پایانه ها باز هم وضعیت این مسیر مناسب نیست چراکه برخی افراد که تنها به خودشان فکر می کنند و منافع عمومی برای آنها اهمیتی ندارد مجدداً  و به محض تمیز کردن مسیر اقدام به تخلیه می کنند.
توحیدی ادامه داد : دستگاه های متولی کار می کنند ولی تعدادی راننده کامیون و تراکتور زحمات همه را بر باد می دهند باید توجه داشته باشیم اگر این طاق زارهای اطراف کرمان که برخی افراد بی انصاف آنها را تبدیل به محل تخلیه نخاله های ساختمانی کرده اند از بین برود وضعیت ما بدتر از خوزستان خواهد شد این طاق زارها ریه های شهر کرمان است 40 هکتار طاق زار داریم یعنی حدود سه برابر مساحت شهر کرمان که سلامت هوای شهر کرمان را تامین می کنند ولی چه بر سر آن آورده اند؟ اگر این سرمایه ملی و دارایی بزرگ را حفظ نکنیم ضرر و نتایج سوء آن گریبانگیر خودمان و مردم خواهد شد همان کسی هم که این نخاله ها را خالی می کند آسیب خواهد دید.
رئیس کارگروه پسماند و محیط زیست شهرستان کرمان دستگاه های متولی را ملزم به اقدامات قاطع تر کرد و افزود : راننده های متخلف و افراد خاطی را شناسایی کنید قرار نیست جنگل ها و بیابان و میراث گذشتگان به این راحتی خراب شود دست به دست هم دهید نگوئیم وظیفه ما نیست یا وظیفه فلان دستگاه است هر مشکلی پیش بیاید عقوبت آن گریبان گیر خودمان می شود ده بالا و چشمه امام رضا(ع) که مکانی برای گردش مردم است را ببینید چه کرده اند.
وی بیان کرد : چرا باید برخی افراد به این مسائل این قدر بی اعتنا باشند ؟ و بهار سبز زیبا را با این بی مبالاتی ها به کام مردم تلخ و نازیبا کنند. کلاه سر چه کسی می خواهند بگذارند از داخل شهر جمع می کنند می برند کمی آن طرف تر پخش می کنند.
وی اضافه کرد : مردم به کمک ارگان های دولتی بیایند از مردم می خواهم هر تخلفی را می بینند با تهیه عکس ، فیلم و یا تماس تلفنی به اداره راهداری ، شهرداری ، محیط زیست ، فرمانداری یا نیروی انتظامی خبر بدهند که با آنها برخورد شود این انتظار را از مردم داریم که با ما همکاری کنند.
توحیدی گفت : محور کرمان - باغین - رفسنجان مهمترین محور مواصلاتی ماست این یک محور ملی است شرق کشور را به غرب متصل می کند گردشگرانی که از بخشی از آسیا بخواهد برود اروپا از این مسیر می گذرد حیثیت ملت در گرو آن است. جاده جوپار و کوهپایه هم از اولویتهای ماست چرا که کرمان را به مجموعه های گردشگری و مناطق سیاحتی متصل می کنند. مکان هایی مثل باغ شاهزاده ماهان که سال گذشته قریب 150 هزار نفر بازدید کننده داشت را باید توجه بیشتری کرد. البته خود متولیان این مکانها یا مغازه داران و رستوران دارانی  که منبع درآمد آنها از حضور همین گردشگران است هم باید دقت کنند ، هزینه کنند یا بخشی از درآمد مجموعه را صرف جمع آوری زباله ها ی اطراف باغ کنند.
فرماندار کرمان خاطرنشان کرد : ما آمادگی داریم در لندفیل کرمان ، نخاله های شهرهای باغین ، ماهان ، جوپار و محی آباد را هم تحویل بگیریم.