محمدعلی توحیدی فرماندار کرمان در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان کرمان گفت : سالی که بنام اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل نامگذاری شده در حال پایان است اما اقتصاد مقاومتی مختص سال جاری نیست .
توحیدی با بیان اینکه بخشی از اقدامات حوزه اقتصاد مقاومتی به ثمر نشسته ابراز داشت : در هفته گذشته تعدادی از پروژه های اقتصادی بخش ماهان افتتاح شد که مجموعاً 105 فرصت شغلی به وجود آمد.
وی افزود : در بازدیدی که با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار از شهداد داشتیم قریب به 150 نفر مشغول به کار شده بودند ، در گلباف نیز شرایط مشابه و قابل تقدیر است .
فرماندار کرمان بخشی از اقدامات انجام شده در حوزه اقتصاد مقاومتی را نشأت گرفته از ابتکار استاندار محترم درخصوص انتخاب معین اقتصادی برای بخش ها و شهرهای استان دانست و خواستار همراهی و همکاری تمامی مسئولین با معین های اقتصادی شد .
وی با اعلام آمادگی معین سوم شهرستان کرمان اظهار داشت : صنایع مس شهید باهنر کرمان بعنوان سومین معین اقتصادی شهرستان برای همکاری در بخش راین اعلام آمادگی کرده که انشاءا... به زودی کار خود را شروع خواهد کرد .
وی با اشاره به شعار سال و نزدیکی به پایان سال 95 تصریح کرد : سال 95 با شعار اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل رو به پایان است اما اقتصاد مقاومتی مختص سال جاری نبوده ، باید با جدیت و دقت و سرعت بیشتری ادامه پیدا کند تا بذرهایی که پاشیدیم و بستری که آماده شده بتواند به ثمر بنشیند وگفتمانِ ورود آحاد مردم به حوزه اقتصاد مقاومتی ،که از تأکیدات مقام معظم رهبری بوده را شاهد باشیم. یکی از وظایف مسئولین مستندسازی اقدامات انجام شده در این حوزه و ارسال گزارشات لازم به مراجع بالاتر است .
کارشناس سازمان صنعت ، معدن و تجارت در گزارشی از وضعیت طرح های اقتصاد مقاومتی در کرمان گفت : در بخش معادن 20% از مساحت استان جهت اکتشاف پیشنهاد شده است که  25 پهنه اکتشافی را شامل می شود و 2 مورد آن درشهرستان کرمان قرار دارد.
وی 8/3 تسهیلات پرداخت شده از کل تسهیلات پرداخت شده در کشور را مربوط به استان کرمان اعلام کرد و افزود : شهرستان کرمان با 101 فقره پرداخت ، جایگاه اول استان را به خود اختصاص داده است و از 328 میلیارد تومانی که در استان پرداخت شده ، سهم شهرستان کرمان 120 میلیارد تومان و در بخش های صنعت ، معدن و کشاورزی بوده است .
وی افزایش صادرات و پایش واردات را از اهم برنامه های سازمان عنوان نمود و ابراز داشت : هدف گذاری سازمان در استان ، در زمینه صادرات معادل 1 میلیارد و 169 میلیون دلار است و در کشور جایگاه سوم صادرات را به خود اختصاص داده ایم که پسته و مغز پسته از بالاترین اقلام صادراتی و معادل 712 میلیون دلار بوده است و بیشترین واردات را قطعات خودرو تشکیل می دهد.
نماینده صنعت ، معدن و تجارت استان تراز تجاری استان را مثبت دانست و گفت : تراز تجاری مثبت یعنی صادرات منهای واردات ، مثبت می شود و این رقم معادل 314 میلیون دلار است.
وی در ادامه خاطر نشان کرد : از 50 پروژه مثلث توسعه اقتصادی استان 8 پروژه مربوط به شهرستان کرمان می باشد که 2000 نفر شغل در پایان اجرای این 8 طرح در شهرستان ایجاد خواهد شد .