محمدعلی توحیدی فرماندار کرمان در جلسه ای که با موضوع بررسی ، پیگیری و رفع مشکلات طرح های اقتصاد مقاومتی بخش شهداد برگزار شد ، تیم اقتصاد مقاومتی شهرستان را حامی طرح های هواپیمایی ماهان ایر در شهداد معرفی کرد و گفت : در شهداد و توفیقات خوبی در بحث اقتصاد مقاومتی به دست آمده است کار کردن در مناطقی مانند شهداد به لحاظ شرایط ویژه اقلیمی و گرمای سوزان تابستان و سرمای کویری در زمستان بسیار سخت و دشوار است اما مسئولین به رغم تمامی این دشواریها برای توسعه کشور و اعتمادی که مردم به مسئولانشان دارند باید همت کنند و با جدیت شخصاً پیگیر امور مربوطه باشند .
فرماندار کرمان هدف اصلی کارگروه اقتصاد مقاومتی را تسهیل کردن امور و رفع مشکلات مربوط به طرح ها و پروژه ها و برنامه ریزی برای به بهره برداری رساندن آنها عنوان نمود و ابراز داشت : کار زیاد و وقت انجام اندک است باید با ساعت کارها را پیش ببریم نه با روز و ماه ،کار بایستی روشن و شفاف باشد .
وی افزود : مسئولین باید نهایت بهره برداری را از زمان ببرند و با حداقل اتلاف زمان به ویژه درخصوص تشکیل جلسات ،استعلامات اداری طرح ها ، مکاتبات و ... در حل مشکلات مردم در چارچوب قانون جسارت داشته باشند و هر کجا که می توانند کار را تسهیل کرده و گره ای از مشکلات مردم باز کنند.
رئیس کارگروه اقتصاد مقاومتی شهرستان کرمان در قیاس عملکرد دستگاه ها در سالجاری با سال 94 تصریح کرد : قطعاً عملکرد ما مسئولین در حوزه اقتصاد مقاومتی در سال 95 باید به مراتب بهتر و بالاتر از سال 94 باشد ، یک مسئول هیچ گاه نباید در اجرای طرح های اجرایی و مصوب حوزه کاریش مانع تراشی کند ، باید کمک کننده باشد و مشاوره دهد ،مسئولین با نگاه حل مشکل طرح ها را ببینند .
ذوالعلی نماینده شرکت هواپیمایی ماهان ایر گفت : خرید 200 هکتار از اراضی شهداد جهت اجرای طرح های مد نظر در دستور کار هواپیمایی ماهان ایر قرار دارد که 96 هکتار آن خریداری و به منظور کشت خرمای مجول و پرورش 1000 نفر شتر مورد استفاده قرار خواهد گرفت .
وی افزود : اگر شرایط فراهم شود سرمایه گذار اصلی که از شیعیان سعودی است وارد عمل میشود و با توسعه ی کار ، هم برای 1000 نفر ایجاد اشتغال می شود هم گوشت شتر داخل کشور تامین و در ادامه با گسترش مجموعه و افزایش تعداد شترها به صادرات خواهیم رسید.
رشیدی نماینده دیگر شرکت هواپیمایی ماهان ایر نیز در سخنانی با توصیف شرایط ویژه اقلیمی شهداد و در عین حال مناطق بکر و دست نخورده آن گفت : شهداد شرایط بسیار مناسبی جهت جذب توریست دارد ولی گردشگران با طوفان های با سرعت 60 کیلومتر در ساعت و دمای بالای 50 درجه بایستی شرایط سکونت قابل اطمینان داشته باشند ، برای تأمین این شرایط چادرهای ویژه ای خریداری شده که به راحتی تحمل این شرایط را دارد که در ابتدای کار 15 تخته از این چادرها در میان نخل های اراضی خریداری شده قرار داده خواهد شد.
وی ابراز داشت : سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری باید همکاری کند تا استفاده از این چادرها در خانه های بوم گردی جهت استفاده گردشگران و رفاه حال آنان با هدف افزایش میزان توریست رایج شود.