محمد علی توحیدی فرماندار کرمان در کارگروه حمل و نقل و سوخت شهرستان کرمان گفت : صنعت حمل و نقل یکی از مهمترین بخش هایی است که ظرفیت لازم را برای سرمایه گذاری و اشتغال دارد .
فرماندار کرمان با اشاره به بارندگیهای اخیر و قدردانی از تلاش دستگاه های متولی در حفظ آمادگی لازم دربرخورد با سیل احتمالی در شهرستان کرمان ابراز امیدواری کرد سال آتی با این حجم بارندگی سالی پرآب و امید بخش برای کشاورزان باشد .
توحیدی فرصت باقی مانده تا ایام تعطیلات نوروز را فرصت مناسبی برای تدوین برنامه ها دانست و تأکید کرد : آمار مسافرین در سالهای گذشته نشان می دهد برخی از شهرها 3  تا 4  برابر جمعیت شان میهمان نوروزی دارند ، چنانچه برنامه منظم و از قبل پیش بینی شده ای وجود نداشته باشد قطعاً با مشکل مواجه خواهیم شد ، باید به گونه ای برنامه ریزی شود که مسافرین بتوانند دسترسی آسانتری به مواد سوختی داشته باشند .
رئیس کارگروه حمل و نقل و سوخت شهرستان کرمان راه آهن ، فرودگاه ها و پایانه های مسافربری را از کانون های اصلی جذب و جابجایی مسافران عنوان نمود و خواستار رفع نواقص احتمالی در این اماکن شد و با تأکید براینکه مدیران مربوطه باید خانه تکانی اساسی را در دستور کار خود قرار دهند خاطر نشان کرد : مدیران بایستی نظارت میدانی انجام دهند تا نواقص دیده شود ، اینکه منتظر شویم با یک چالش مواجه شویم بعد رفع نقص کنیم متضمن پرداخت هزینه های سنگین و فکری نادرست است ،پیشگیری در مدیریت بحران حرف اول را می زند ،با نظارت و رصد نواقص و پایش میتوان قبل از هر حادثه ای پیشگیری کرد یا مشکلات را به حداقل رساند. شرایط را تجریه و تحلیل کردن ، نتیجه گیری و مهمتر از همه آینده نگری از هنرهای یک مدیر موفق است.
فرماندار کرمان به ظرفیت های فراوان صنعت حمل و نقل در زمینه سرمایه گذاری و اشتغال پرداخت و اظهار داشت : اقتصاد پویا از ارکان موفقیت هر کشوری است اما همه چیز یک کشور اقتصاد نیست بلکه بخش های مهم دیگری هم وجود داردکه باید مورد توجه قرار گیرد ، صنعت حمل و نقل اعم از زمینی ، هوایی و ریلی یکی از این بخش هاست که ظرفیت بالایی برای سرمایه گذاری و اشتغال دارد و کشورهای توسعه یافته به خوبی از این ظرفیت استفاده کرده با انجام زیرساخت های لازم بیشترین جابجایی مردم را با وسایل نقلیه عمومی انجام می دهند.
توحیدی حل و فصل مشکلات حوزه حمل و نقل شهرستان به ویژه ترمینال جدید را مهم دانست و تصریح کرد : تا چه زمانی باید نگرانی داشته باشیم ، باید راهکار ارائه شود و بین دستگاه ها تفاهم و همکاری باشد ، هر مشکلی راه و حل خودش را دارد اداره کل پایانه ها مسئول مستقیم حل مشکلات ترمینال جدید کرمان است مشکلات و مسائل ترمینال جدید باید با مدیریت و محوریت اداره پایانه ها و همکاری سایر دستگاه ها به ویژه شهرداری بررسی و مرتفع گردد و برای اینکار لازم است کارگروه ها عملیاتی تشکیل شود .
وی استفاده از الگوهای استان های موفق را یکی از راهکارها عنوان نمود و یادآور شد : هر زمان که ترمینال جدید مشکلی داشته فرمانداری با استفاده از همکاری سایر دستگاههای اجرایی مشکل را برطرف کرده اما این راه حل ها دائمی نیست ، پایانه ها و شهرداری در موضوع ترمینال جدید ذینفع هستند و باید با هماهنگی و همکاری سایر ادارات و سازمان ها به هر طریق ممکن مشکلات موجود ترمینال را حل کنند.