محمدعلی توحیدی فرماندارکرمان در جلسه ای با کارکنان و عوامل اجرای انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا بر لزوم آمادگی لازم جهت برگزاری سالم و دقیق انتخابات تأکید کرد.
وی با قدردانی از حماسه سازی مردم شریف ، مؤمن ، انقلابی و متعهد کرمان که با حضور خود در راهپیمایی 22 بهمن پاسخ مناسب و درخوری به یاوه گوئی های امریکا دادند ، مراسم یوم ا... 22 بهمن امسال را بسیار باشکوه تر از سال های گذشته توصیف کرد .
توحیدی وظیفه مسئولین را در قبال چنین مردمی که در دنیا بهترینند سنگین و حساس خواند و مشکلات کشورهای جهان را ناشی از عدم پشتیبانی و حضور مردم آنها عنوان نمود و افزود : مردم در سال چندین مرتبه به منظور اعلام حمایت از انقلاب ، نظام و رهبری به صحنه می آیند ، این خاص جمهوری اسلامی است که همتایی ندارد به این دلیل که این انقلاب مردمی است مسئولین آنها هم مردمی هستند ، ما مردم خدمتگذار مردم هستیم و باید رضایت مردم و گره گشایی از کارشان را در صدر امور قرار دهیم .   
فرماندار کرمان با توجه به قرار گرفتن در آستانه برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاها ابراز داشت : در جمهوری اسلامی انتخابات های متعددی برگزار میشود که هر کدام در جایگاه خودشان از اهمیت بالایی برخوردارند اما بعضی از انتخابات ها حساسیت بیشتری دارند که اگر دقت نشود می تواند مشکلات بزرگی به همراه داشته باشد و انتخابات ریاست جمهوری از همین نوع است.
وی در ادامه افزود : در اینگونه مواقع توطئه و ترفندهای دشمنان بیشتر و متفاوت میشود لذا باید با تمام هوش ، تجربه و تخصصی که داریم وارد صحنه انتخابات شویم .
توحیدی انتخابات شوراها را تقسیم قدرت منطقه ای عنوان نمود و با اشاره به اهمیت برگزاری دو انتخابات در سال آتی ،انتخابات شوراها را انتخاباتی منطقه ای و ریاست جمهوری را انتخاباتی ملی خواند و اظهار داشت : حجم کار در انتخابات شوراهای اسلامی به مراتب بیشتر از انتخابات ریاست جمهوری است ، هر شهر و روستا یک حوزه انتخابیه محسوب میشود ، تعداد کاندیداها بسیار زیاد و به همین نسبت حجم کار برای عوامل برگزاری هم افزایش می یابد ، ما برگزار کننده هر دو انتخابات هستیم و بایستی در کمال دقت با جدیت به کار ورود کنیم تا به یاری خداوند بتوانیم انتخابات را به خوبی ، با صلابت و صحت و سلامت برگزار کنیم .