به گزارش روابط عمومی فرمانداری کرمان محمدعلی توحیدی فرماندار کرمان با حضور در جمع مردم روستای رباط بخش مرکزی کرمان در سخنانی کوتاه با تشریح برخی از  خدمات ارزنده نظام به روستاها گفت : امروز بعد از گذشت قریب به 4 دهه از پیروزی انقلاب اسلامی و خدمات بسیاری که نظام ارائه نموده روستای بالای 20 خانواری در شهرستان کرمان وجود ندارد که فاقد خدمات زیربنایی باشد ، و از این نظر تفاوتی میان شهرها و روستاها وجود ندارد .
توحیدی با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی ، رسیدن به اهداف آن را مستلزم حرکت های جدید و خارج شدن از اقتصاد تک محصولی دانست و اظهار داشت : اقتصاد تک محصولی ، اقتصادی ناپایدار است و باید از این تفکر خارج شد و به سوی اقتصاد چند محصولی حرکت کرد ، در اقتصاد تک محصولی در صورتی که آسیبی به هر دلیل به تولید وارد شود کشاورز یا تولید کننده متضرر شده و تا مجدداً وارد عرصه تولید شود مدتها زمان می برد.
وی استفاده از تمامی ظرفیت های روستایی را از اهداف اقتصاد مقاومتی خواند و خاطرنشان کرد : روستای رباط باید از اقتصاد تک محصولی خارج شود و باتوجه به ظرفیت های خوب و فراوانی که در حوزه های مختلف از جمله دامپروری دارد از آنها استفاده کند .
فرماندار کرمان با تأکید بر اینکه کارهای بسیار خوبی در رباط انجام شده اما هنوز جای کار بیشتری دیده میشود ابراز امیدواری کرد با همت بخشدار مرکزی ، دهیار ، شورا و مردم ، اقتصاد خوبی را برای منطقه رباط رقم بزنند.
فرماندار کرمان ضمن بازدید از پروژه زیر سازی و آسفالت محور رباط به کریم آباد از نزدیک در جریان و نحوه پیشرفت کار قرار گرفت .
به گفته انجم شعاع دهیار روستای رباط محور رباط به کریم آباد 5 کیلومتر می باشد که 3 کیلومتر آن در حوزه بخشداری مرکزی کرمان قرار دارد .
وی درخصوص وضعیت فعلی این محور گفت : 3 کیلومتر حوزه استحفاظی بخشداری با اعتیاری بالغ بر 500 میلیون تومان در حال اجرا است و درحال حاضر زیرسازی آن رو به اتمام است که انشاءا... تا پایان سال جاری آسفالت آن نیز انجام و به بهره برداری می رسد .
انجم شعاع با اشاره به اینکه با افتتاح این محور چهار روستای کریم آباد ، اسلام آباد ، احمد آباد و محمدآباد به هم متصل می شوند افزود: این جاده باعث می شود این چهار روستا به رباط نزدیکتر و از امکانات مختلفی که در روستای رباط متمرکزاست استفاده کنند.