به مناسبت ایام مبارک دهه فجر ،  5 طرح عمرانی با اعتبار 680 میلیون تومان در بخش چترود افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت .
در این مراسم که با حضور فرماندار کرمان ،نمایندگان مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ،ائمه جمعه بخش و شماری از مسئولین شهرستان و بخش چترود انجام شد  محمدعلی توحیدی فرماندار کرمان در جمع خانواده معزز شهدا و اقشار مختلف مردم در حرم مطهر امامزاده سلطان سیداحمد(س) با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان و امام شهیدان ، عزت و سربلندی امروز جمهوری اسلامی ایران را مرهون ایثار و فداکاری شهدا و ایستادگی خانواده های ایشان و همراهی آنها با نظام دانست و گفت : اگر امروز عزت و استقلالی است ،عمران و آبادانی است ،فرصت خدمت و خدمتگذاری برای مسئولین است همه مرهون مجاهدت های امام و شهداست .
وی با یادآوری فرموده امام راحل که شهدا چشم و چراغ ملت هستند افزود : اگر این فداکاریها نبود این نظام و آبادانی ها هم نبود ،شهدا برای به ثمر رسیدن انقلاب هر آنچه که داشتند دادند ، جان عزیز خود را فدای نظام و آرمان های آن کردند ،ملت ایران مدیون شهدای عزیز و خانواده شهدا هستند .
توحیدی با اشاره به تاریخ انقلاب از دهه 40 به گواه اسناد و خاطرات حاکمان خودفروخته طاغوت ، توفیق جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یک کشور مهم و تأثیرگذار منطقه ای که تمام معادلات جهانی را برهم زده و توانسته تأثیر خود را به اثبات برساند همه را ناشی از ایثار ، فداکاری و مجاهدت های رزمندگان و خون شهدا دانست .
فرماندار کرمان با تأکید به حضور مردم در راهپیمایی یوم ا... 22 بهمن ،به نقش و تأثیر جهانی این حضور پرشکوه پرداخت و تصریح کرد:
ملت ایران ،ملت بزرگی است ،بهترین مردم در دنیا هستند ،متواضعانه از مردم عزیز بعنوان میراث داران انقلاب میخواهم در راهپیمایی یوم ا... 22 بهمن در هر کجا که هستند شرکت کنند تا یکبار دیگر شکوه حضور خود را به جهانیان ثابت نمایند .
وی با تشریح برخی از طرح های افتتاح شده بخش چترود آنها را از برکات نظام دانست و با قیاسی اجمالی با شرایط روستاها با قبل از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اظهار داشت : یکی از طرح های افتتاح شده ی امروز برق رسانی به روستای لنجان بود ،روستایی با قریب به 10 خانوار که با اعتبار 130 میلیون تومان کار انجام و روستا برق دار شد یعنی به ازاء هر خانوار 13 میلیون تومان نظام هزینه کرده است در حالیکه تا قبل از پیروزی انقلاب روستاهای بزرگ با جمعیت بالا از حداقل امکانات نظیر آب شرب ،برق ،تلفن ،جاده ،بهداشت و محروم بودند اما امروز به برکت انقلاب اسلامی تمام روستاهای شهرستان از اکثر خدمات و امکاناتی که در شهر وجود دارد برخوردارند و و روز به روز فاصله خدمات بین شهر و روستاها در حال کاهش است .
در این سفر تعداد 5 طرح و پروژه عمرانی در حوزه های مختلف مورد بهره برداری قرار گرفت .
افتتاح خانه بهداشت روستای هوتک با اعتبار190 میلیون تومان،اجرای طرح هادی روستای معزآباد به مساحت 6 هزار مترمربع و مبلغ 170 میلیون تومان اعتبار ، افتتاح شبکه برق روستای لنجان با اعتبار بالغ بر 130 میلیون ،افتتاح طرح زیرسازی و آسفالت معابر روستای فخرآباد با زیربنای 6 هزار مترمربع و اعتبار 170 میلیون تومان ،افتتاح طرح اشتغالزایی پرورش شترمرغ روستای فخرآباد با مبلغ 20 میلیون تومان از جمله طرح هایی بود که در این سفر افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت .