محمدعلی توحیدی فرماندار کرمان در جمع اعضاء شورای اسلامی شهرستان کرمان گفت : کار شوراها نظارت است و برای حل مشکلات مردم نظارت یک مسئله ضروری است .
فرماندار کرمان با قدردانی از زحمات و اقدامات تمامی شوراهای اسلامی اعم از روستا ، شهر ، بخش ، شهرستان و شورای عالی استان ها در دوره چهارم ابراز امیدواری کرد با همفکری و همراهی اعضاء شوراهای اسلامی مسائل و مشکلات مردم حل و مرتفع شود .
وی با تشریح مشکلات و عواقب حادثه پلاسکوی تهران ، نظارت را از اهم وظایف شوراهای اسلامی خواند و افزود : کار شوراها نظارت است و حل مشکلات مردم یک موضوع ضروری است ، با مکاتبه و چند رونوشت به ادارات مشکلات حل نمی شود بلکه با جدیت و حمیت و پیگیری مصرانه می توان مشکلات را حل و فصل کرد .
توحیدی با اشاره به وضعیت نابسامان خانواده هایی که در حاشیه شهر کرمان سکونت می کنند دلیل اصلی مهاجرت و سُکنی گزیدن در حواشی شهرها را اقتصاد نابسامان روستا یا مناطقی که قبل از مهاجرت در آنجا بودند ذکر کرد و ابراز داشت : در حاشیه شهر کرمان خانه های غیراستاندارد و غیرایمنی که با هیچ اصول معماری یا شهرسازی مطابقت نمی کنند وجود دارد که راهی جزء تخریب آنها وجود ندارد ، اینها همه از روستاها و شهرهای من و شما آمده اند و دلیل اصلی آن هم وضعیت اقتصاد آن مناطق است .
فرماندار کرمان با تشریح وضعیت نابسامان سکونت خانوارهای حاشیه نشین به نقش تأثیرگذار شوراهای اسلامی در جلوگیری از مهاجرت بی رویه مردم به شهرها پرداخت و خواستار ترغیب و تشویق مردم به ماندن در روستاهای محل سکونت خود شد و اظهار داشت : کسانی که با چنین شرایطی مهاجرت می کنند در بسیاری اوقات به دام افراد زمین خوار و سودجو می افتند و بدون اطلاع از اینکه زمینی که خریده اند در چه وضعیتی قرار دارد با تعدادی بلوک فقط سرپناهی برای خانواده درست می کنند بدون اینکه از کمترین امکانات اولیه برای زندگی برخوردار باشند در حالیکه با حداقل هزینه در همان منطقه خودش می تواند شغلی ایجاد کند همانگونه که درحال حاضر در شهداد و گلباف و سایر مناطق ابتکارهای بسیار خوبی درخصوص مشاغل انجام شده است ، اقتصاد مقاومتی یعنی همین و به همین دلیل مقام معظم رهبری مسئله اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند و به کرّات به مسئولین اجرای آن را توصیه می کنند این وظیفه من و شماست که به اهداف اقتصاد مقاومتی تحقق بخشیم .
توحیدی با تأکید به تمرکز اعضای شوراهای اسلامی به وظایف قانونی شان تصریح کرد : بر اساس ماده 100 قانون اساسی و ماده اول قانون انتخابات شوراها ، شوراهای اسلامی جهت پیشبرد سریع برنامه های اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی حوزه انتخابیه شکل گرفتند ،اگر بخواهیم پیش خدا سربلند باشیم و نام نیکی از خود باقی بگذاریم باید به مردم خدمت کنیم .
 فرماندار کرمان به خدمات ارزنده نظام و دولت ها در طول دوران انقلاب اسلامی پرداخت و بیان کرد : جدای از زحمات دولت ها که هر کدام به فراخور خودشان تلاش می کردند بحمدالله نظام خدمات بسیار ارزنده ای را به روستاها کرده به ویژه در بحث زیرساخت ها به خوبی در روستاها کار شده ، امروزه کمتر روستایی بدون جاده ،آب و برق و گاز ، تلفن ثابت و همراه می باشد ، یعنی زیرساخت هایی که در شهرها وجود دارد همان را در روستاها هم داریم و این از بزرگترین دستاوردهای نظام است ، باید قدر این خدمات را بدانیم و از تمامی آنها به طور صحیح استفاده کنیم.
وی ادامه داد : می توانیم با سرمایه های خرد با ایجاد کارگاه های کوچک به فراخور ظرفیت های هر منطقه برای خود و تعداد دیگری از جوانان شغل و درآمد ایجاد کنیم ، پول شغل ایجاد نمی کند بلکه فکر و ایده است که شغل ایجاد می کند .
توحیدی با اشاره به وضعیت نابسامان فعلی کشورهای منطقه در بخش های امنیتی ، اقتصادی و اجتماعی اظهار داشت : امنیتی که امروز حاکم بر کشور است کاملاً محسوس است و این نتیجه سیاست ها و زحمات مسئولین و نیروهای مسلح کشور است ، بیشترین دغدغه نظام و دولت درخصوص اقتصاد و اشتغال است و به رغم تمامی مشکلات موجود به موفقیت های خوبی هم در قالب طرح اقتصاد مقاومتی رسیده ایم ولی هنوز تا هدف نهایی فاصله زیادی داریم .
وی عمران و توسعه شهرستان و استان کرمان را از اهم اولویت های کاری استاندار محترم و سایر مدیران اعلام کرد وگفت : قطعاً هیچ کاری بی عیب و نقص نیست ، اگر نقدی هم بر کار ما وارد باشد که هست با جان و دل می پذیریم .
فرماندار کرمان با توجه به در پیش بودن انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا خواستار ورود افراد توانا به عرصه های انتخاباتی شد و اظهار داشت : هر چه رقابت پرشورتر باشد و فضای انتخاباتی بازتر ، قطعاً ماحصل کار هم بهتر خواهد بود ، افراد توانای زیادی در روستا و شهرها وجود دارد که فقط نظاره گر انتخابات هستند در حالیکه شوراها به وجود آنها نیاز دارد ، این افراد باید به صحنه های انتخابات ورود کنند تا ضمن گرم تر شدن رقابت های انتخاباتی درصورت انتخاب شدن از وجود آنها در شورا استفاده شود .
توحیدی بار دیگر با اشاره به حادثه پلاسکو در تهران تأکید کرد : از حوادثی که اتفاق می افتد باید درس عبرت گرفت ، شهرداران وضعیت استحکام ، ایمنی و ... مغازه داران به ویژه مغازه هایی که لوازمی مانند پوشاک ، البسه ، وسایل دوخت و دوز و ... دارند را خوب بررسی کنند ، نباید از کنار کوتاهی مغازه دارها به سادگی عبور کرد ، اگر اتفاقی بیفتد خسارت جانی به هیچ عنوان قابل جبران نخواهد بود و خسارت مالی هم بسیار سنگین و گاهی جبران پذیر نیست و از طرفی برای دولت و مردم هم بار هزینه ای سنگینی دارد در حالیکه با پیشگیری میتوان به راحتی از یک فاجعه جلوگیری کرد .
وی خطاب به اعضای شوراهای اسلامی گفت : در مقابل کارهایی که وظیفه داشتیم و باید برای مردم انجام می دادیم و ندادیم شاید بتوان در مقابل مسئول بالاتر از زیر مسئولیت شانه خالی کرد اما در پیشگاه خداوند متعال چه پاسخی خواهیم داد .