محمدعلی توحیدی فرماندار کرمان در جلسه شورای اداری شهرستان کرمان گفت: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخواست داریم که ظرفیت هایی که در برنامه ششم توسعه دیده شده است به مدیران ما اعلام نمایند تا حداکثر استفاده را در جهت توسعه استان ببریم.

فرماندار کرمان با اشاره به حادثه تلخ پلاسکو، تصریح کرد: حادثه پلاسکو تهران باید برای ما درس باشد، قابل ذکر است که اطراف بازار را پایش نموده ایم و هیچ کاهلی و هیچ مماشاتی را در حوزه ایمنی نخواهیم پذیرفت.

وی تاق زارها ، جنگل های شهر کرمان ، باغ های نخل خشکیده شهداد ، برخی کارخانجات و برخی انبارها در کاروانسراهای قدیمی بازار کرمان را از نقاط مستعد آتش سوزی دانست و گفت : اگر حادثه ای مانند پلاسکو در کرمان رخ دهد، باید مدنظر داشته باشیم که ما امکاناتی مانند تهران نداریم لذا باید همه مسئولین و مردم در جهت جلوگیری از اینگونه اتفاقات گام بردارند.

رئیس شورای اداری شهرستان کرمان یکی از دغدغه های مسئولین شهر را حاشیه نشینی های کرمان عنوان کرد و افزود : اگر بحث مقابله با حاشیه  نشینی در سال های گذشته با جدیت بیشتری پیگیری می شد اکنون وضعیت بهتری داشتیم. این آلونک هایی که به عنوان منزل ، افرادی در آنها ساکن هستند ایمنی لازم را ندارند و با کوچکترین لرزه بر سر ساکنین آوار می شود و فاجعه دیگری به بار می آورد لذا ما همچنان آماده ایم تا با جدیت از ادامه و گسترش حاشیه نشینی پیشگیری کنیم.
وی با اشاره به نزدیکی ایام دهه مبارک فجر اظهار کرد: مهمترین ایامی که ما در تقویم جمهوری اسلامی داریم ایام دهه فجر است همه موفقیت های ما از برکت انقلاب اسلامی می باشد ما وظیفه داریم در سالگرد انقلاب یاد امام و شهدا و کسانی که سهم و نقشی در پیروزی انقلاب داشته اند، گرامی بداریم.  
توحیدی ازسفروزیرکشوربه کرمان در12بهمن ماه خبردادواعلام کرد: وزیرکشور 12 بهمن ماه به کرمان خواهندآمد و سخنران مراسم آغاز دهه فجر درکرمان خواهندبود.
وی هدف وزیر کشور از سفر به کرمان را ارزیابی اقدامات اقتصاد مقاومتی استان کرمان اعلام و ابراز کرد: در بخشهای گلباف و شهداد اتفاقات خوبی رقم خورده است در بخش گلباف شعار هرخانه یک کارخانه دنبال درحال پیگیری است وحدود 100 شغل بدون صرف هزینه های سنگین ایجادشده است. همچنین با تدبیر استاندار کرمان شوراهای اقتصاد مقاومتی درمساجد ومحلات ایجادگردیده است،بطوریکه تاپایان سال100روستاومسجد بعنوان پایگاه اقتصاد مقاومتی درشهرستان کرمان خواهیم داشت .

فرماندارکرمان بااشاره به اشتغال ایجادشده درسالهای94و95گفت:درسال94مجموعاً8620 وتاپایان دیماه سالجاری هم3826مورداشتغال درشهرستان کرمان ایجادشده است
در ادامه دکتر زاهدی رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی توجه به زیرساخت‌های آموزشی را از اولویت‌های مطرح شده در برنامه ششم عنوان کرد و گفت: ۳ میلیارد دلار در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار می‌گیرد تا کلاس‌های درسی خود را بازسازی کند.

محمدمهدی زاهدی اظهار داشت: حادثه ساختمان پلاسکوی تهران باید عبرت همه شهرهای کشور شود.باید ابعاد مختلف این حادثه به صورت کاملا فنی و به دور از جال و جنجال‌های سیاسی بررسی شود.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید در این حادثه مصالح عمومی به منافع سیاسی ترجیح داده شده افزود: پیام این حادثه این بود که تسامح و سازش در امور ساختمان قابل قبول نیست شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی در بحث ایمن‌سازی ساختمان‌ها در حوادث دارند.

وی با بیان اینکه رویکرد مجلس توجه جدی به شهرداری‌ها است افزود: توجه جدی به ایثارگران، زیرساخت‌های دفاعی نظامی کشور و پدافند غیرعامل از اولویت‌های مجلس در برنامه ششم بود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با اشاره به اینکه وضعیت بانک‌ها در کشور یک مصیبت شده است خاطرنشان کرد: باید کار اساسی در این حوزه انجام شود و وضعیت موجود بسیار نگران کننده است.

وی توجه به زیرساخت‌های آموزشی را از دیگر اولویت‌های مطرح شده در برنامه ششم عنوان کرد و گفت: 3 میلیارد دلار در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار می‌گیرد تا کلاس‌های درسی خود را بازسازی کند.

زاهدی با بیان اینکه درصد کمی از مدیران که معرفی هم شدند درآمدهای خارج از عرف دارند که باید برخورد شود افزود: عمده مدیران ما پاک‌دست هستند و این میزان به یک درصد از مجموع مدیران نمی‌رسد.

محمدرضا پورابراهیمی نماینده دیگر مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار‌ داشت: حادثه ساختمان پلاسکو در تهران مردم ایران را داغدار کرد و جمعی از آتش‌نشانان فداکار به شهادت رسیدند.

وی با بیان اینکه این ضایعه انسانی و اقتصادی باید با حمایت‌های لازم جبران شود افزود: نشست هفته آینده کمیسیون اقتصادی با حضور وزیر اقتصاد و رئیس اتاق اصناف ایران با

موضوع پیگیری مشکلات آسیب‌دیدگان حادثه ساختمان پلاسکو در تهران برگزار می‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به فعالیت‌های اقتصاد مقاومتی در استان کرمان با تقدیر از زحمات استاندار کرمان تصریح کرد: مسیر حرکت توسعه در استان کرمان هموار شده است و در جای جای استان و شهرستان کرمان اقتصاد مقاومتی گفتمان شده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بحث تفویض اختیارات به استان‌ها و جلوگیری از تمرکززدایی در مجلس اقدامات خوبی انجام شده است افزود: در بند 4 ماده 31 قانون برنامه ششم توسعه دولت موظف است اختیارات و وظایف دستگاه‌های اجرایی در استان‌ها و شهرستا‌نها را تفویض کند که با این قانون حوزه عمل مدیران افزایش پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه برای بودجه لازم در اختیار مدیران نیز در ماده 144 قانون برنامه ششم راهکارهایی دیده شده است گفت: در این ماده دولت مکلف شد تا از ابتدای اجرای برنامه ششم 30 درصد از بودجه تملک دارایی را استانی کند.

پورابراهیمی با بیان اینکه با این قانون تحرک اقتصادی در استان‌ها به وجود می‌آید تصریح کرد: باید هر چه سریعتر کمیته تخصصی برنامه ششم توسعه در شهرستان کرمان تشکیل و راهکارهای تامین منابع مالی بررسی شود.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات سال آینده در کشور گفت: فضای کار و تلاش در استان حاکم است و نباید انتخابات بهانه‌ای برای عدم خدمت به مردم شده و رویکرد خدمتی دولت فراموش و سیاسی شود.      
علی بابایی شهردار کرمان نیز با اشاره به حادثه پلاسکو، گفت: این یک فاجعه سنگینی بود و تلنگری برای مردم مخصوصا مردم کرمان می باشد تا در ساخت و سازها قوانین و استانداردها را رعایت نمایند.         
وی یادآورشد:پس ازآتش سوزی سال قبل دربازارکرمان اقدامات ومصوبات خوبی داشتیم،بطوریکه هم اکنون همه ساخت وسازهابایدتاییدیه آتش نشانی رانیزاخذ نمایند.
شهردارکرمان ادامه داد: تمامی اماکنی که از قبل اخطار داده ایم، رونوشت آنها به فرمانداری ، دادستانی و دستگاه های مربوطه ارسال میشود تا اقدامات لازم اتخاذ گردد.
وی از برخی ساخت و سازهای غیر اصولی در شهر کرمان خبر داد و اظهار کرد: بطور مثال 700 واحد مسکونی در یکی از شهرک های کرمان ساخته شده که حتی سردر ورودی آن اجازه ورود ماشین آتش نشانی را نمی دهد که باید در این خصوص تدبیری اندیشیده گردد. 
بابایی از نزدیکی تعداد ایستگاه های آتشنشانی شهر کرمان به استانداردهای بین المللی سخن به میان آورد و افزود: اکنون با راه اندازی ایستگاه آتشنشانی شهرک الغدیر تعداد ایستگاه های آتشنشانی کرمان به 10 ایستگاه خواهد رسید. 
وی اضافه کرد: پس از آنکه کرمان به عنوان کلانشهر معرفی شد، از برخی امکانات و خدماتی که در سال های گذشته به شهرداری واگذار می شد، محروم شده است و با توجه به پراکندگی شهر کرمان شرایط خطرپذیری در کرمان وجود دارد؛ لذا با منابع مالی شهر نمی توانیم ایستگاه های آتش نشانی را مجهز و احداث نماییم.
شهردار کرمان با اشاره به نزدیکی ایام عید نوروز و اقدامات عمرانی که در شهر کرمان در حال اجرا می باشد، تصریح کرد: مقرر گردیده است که پروژه های نیمه تمام در مرکز شهر قبل از آغاز سال جمع و جور کنیم تا شهر با چهره خوبی به استقبال سال نو رود.   
وی از راه اندازی سطح بالایی میدان آزادی قبل از آغاز سال نو خبر داد و عنوان کرد: بازسازی خیابان استقلال به پایان رسیده است و بخشی از خیابان بهمنیار نیز بتن ریزی گردیده است، همچنین پل سربازان گمنام نیز به زودی به اتمام خواهد رسید.       
بابایی با بیان این مطلب که پل سیدی از گذشتگان به ما به ارث رسیده است، اعلام کرد: پیمان کار جدیدی برای پل سیدی انتخاب می کنیم و تا قبل از سال عملیات اجرایی آن به پایان خواهد رسید.
وی از بازگشایی محور گلبازخان و پیاده راه شدن میدان ارگ در آینده نزدیک سخن به میان آورد و اذعان کرد: همه تجهیزات تله کابین، در کرمان تخلیه شده است و 6 پایه آن نصب شده است.         
شهردار کرمان از انتخاب شهرداری کرمان به عنوان شهرداری نمونه در راستای اقتصاد مقاومتی در سطح کشور خبر داد و اظهار کرد: 53 دستگاه اتوبوس و 250 تاکسی بازسازی و وارد ناوگان حمل  نقل عمومی گردیده است، ضمن آنکه جمع آوری زباله به بخش خصوصی واگذار و با ماشین های نو انجام می گردد.     
وی به چابک سازی شهرداری اشاره و ادامه داد: 300 نفر از پرسنل شهرداری بازنشسته و حدود یک هزار نفر از پرسنل شهرداری را به بخش خصوصی واگذار نموده ایم.