فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان کرمان در جمع کارکنان اداری آموزش و پرورش ناحیه دو با گرامی داشت یادعزیزان حادثه ی غمبار و اسفناک آتش سوزی ساختمان پلاسکو در تهران گفت: فداکاری و ازخودگذشتگی آتش نشانان برای ما درس بسیار مهمی به همراه دارد کسانی که با نثار جان خود به نجات جان و مال مردم پرداختند.
وی با ذکر این مطلب که مردم ایران قدرشناسان بسیار خوبی هستند و از تمامی کسانی که برای آنان زحمت می کشند به خوبی قدردانی می کنند، گفت: تمامی این حوادث برای ما درسی است که از فرصت خدمتگزاری که خداوند دراختیار ما گذاشته است به خوبی استفاده نموده و حداکثر خدمت رسانی را به مردم انجام دهیم.
فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان کرمان حوزه تعلیم و تربیت را یکی از مهمترین، ارزشمندترین و مادر تمامی خدمات در جامعه دانست و اظهار داشت: اگر تعلیم و تربیت صحیحی در جامعه صورت پذیرد، حاصل آن اقدام شجاعانه آتش نشانان جان برکف و سی و شش هزار دانش آموز شهیدی است که جان خود را خالصانه در راه آسایش و رفاه مردم فدا کردند.
توحیدی با اشاره به سخنان شهید دکتر باهنر گفت: اگر فعالیت ها و اقدامات در آموزش و پرورش اصولی برنامه ریزی و به درستی انجام شود شاهد پیشرفت همه جانبه ی کشور در سایر بخش ها و حوزه ها خواهیم بود.
فرماندار شهرستان کرمان اظهار داشت: اثرگذاری و اهمیتی که آموزش و پرورش در پیشرفت و توسعه ی جامعه دارد باعث می شود هر میزانی که در این حوزه سرمایه گذاری شود چندین برابر آن به صورت مستقیم به جامعه برگردد.
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان کرمان با اشاره به کشورهایی که سرمایه های مادی زیادی ندارند و فقط با تکیه بر نیروی انسانی ماهر و آگاه خود به جایگاه بالایی در سطح جهان دست یافته اند، گفت: بالاترین و ارزشمندترین سرمایه ی هرکشوری نیروی انسانی آن کشور است و هر چقدر این نیروی انسانی آگاه تر و داناتر باشد آن کشور سرمایه ی بیشتری در اختیار خواهد داشت.
توحیدی ضمن برشمردن وظایف شورای آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش خانواده ای بزرگ است که به تنهایی نمی توان آن را اداره کرد.
وی با اشاره به جایگاه آموزش و پرورش ناحیه دو در سطح استان از همکاران خواست: با بالابردن آگاهی خود نسبت به شرح وظایف و قوانین مربوطه از ظرفیت های موجود در شورای آموزش و پرورش استفاده کرده و از آن در جهت پیشبرد اهداف آموزش و پرورش استفاده نمایند.
فرماندار شهرستان کرمان با ذکر این مطلب که بدعهدی و بداخلاقی دولت آمریکا بر کسی پوشیده نیست گفت: برجام یک سند بین المللی است و شورای امنیت سازمان ملل متحد برآن مهر تایید زده است و دولت آمریکا در صورت عمل نکردن به آن در جامعه ی جهانی منزوی خواهد شد.
در ابتدای این جلسه سیدقوام رضا میرحسینی مدیرآموزش و پرورش ناحیه دو کرمان نیز با اشاره به روحیه ی ایثار و از خودگذشتگی آتش نشانان، شهادت جمعی از این عزیران را در حادثه ی آتش سوزی ساختمان پلاسکو در تهران تسلیت گفت.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رتبه های کنکور 95 و سایر موفقیت های کسب شده توسط دانش آموزان و همکاران در آموزش و پرورش ناحیه دو گفت: همه ی این موفقیت ها ، حاصل تلاش و همدلی تمامی همکارانی بوده که بدون هیچ چشم داشتی تمام وقت خود را صرف پیشبرد اهداف آموزشی و پرورشی در این ناحیه کرده اند.