فرماندار کرمان در جلسه با اتحادیه و تعدادی از نانوایان کرمان ضمن تسلیت ارتحال آیت ا... هاشمی رفسنجانی از ایشان به عنوان مجاهدی بزرگ ویار حضرت امام در دوران پیش از انقلاب و بعد از آن یاد کرد که زحمات و مجاهدتهای فراوانی کشیدند حضرت آقا هم از ایشان به عنوان یک رفیق 59 ساله یاد کردند البته مردم ایران هم در مراسم تشییع ، حق ایشان را ادا کردند.
وی افزود : اگر در کارها با خدا معامله کردیم خدا هم مزد زحمات را اینگونه می دهد هر کس در هر جا قرار می گیرد باید مشی و مرامش این باشد زندگی همه اش فراز نیست ، فرود هم دارد ناهمواری هم دارد اگر ناهمواری ها و سختی ها را برای خدا تحمل کردیم و صبر کردیم ثمره ی این میوه را خواهیم چشید خداوند این همه بر صبر تاکید کرده این برای ما درس است در هر جا هستیم در پایین ترین رده خدمتی تا بالاترین آن ، صبور باشیم خداوند همینطور به ما اجر می دهد.
توحیدی ادامه داد : کمتر اتحادیه و صنفی داریم که مانند صنف نانوایان اعضایی اینقدر صبور داشته باشد چون نانوایی ، هم شغل سختی است هم به لحاظ درآمد ، انتفاع چندانی ندارد نانوایان با همه قشر جامعه سروکار دارند صنف شریفی که از خوبی هر چه بگوئیم کم گفته ایم. اکثریت آنها انسانهای زحمت کش ، قانع و خوبی هستند کار خود را از ساعت 4 صبح ، یعنی زمانی که همه خوابند شروع می کنند البته در دنیا اینطور نیست که مثل ما اول صبح ، نان داغ از نانوایی خریداری شود و یا ممکن است بعضی کشورها قوت اصلی شان چیز دیگری باشد ولی در ایران و بخصوص استان کرمان نان قوت غالب مردم را تشکیل می دهد و با وجود بقیه غذاها ، نان هم باید سر سفره باشد.
وی اضافه کرد : حال تصور کنید  نانوایی های بخشی از شهر کار نکنند یا احساس شود نان کمبود شده است در شهر چه ولوله ای رخ می دهد در بحث نان جایگزینی وجود ندارد لذا باید خودمان را با شرایط وفق دهیم مثلاً اگر یک وقت برق یا سوخت قطع شد چه باید بکنیم؟ باید بتوانیم در شرایط بحران کار خود را مدیریت کنیم و شرایط را اداره کنیم که مشکلی پیش نیاید. اگر سوخت قطع شد برق قطع شد چگونه باید نان مردم را تامین کرد ؟
فرماندار کرمان ادامه داد : در بحث نان ،سوخت و آب مردم نباید مشکلی پیش آید اگر به هر دلیلی قطع شد باید بتوان از جای دیگر آنها را تأمین کرد.
به طور مثال امسال گازی که از سمت ترکمنستان وارد ایران می شد بنا به عللی وارداتش دچار مشکل شد حال باید چه کنیم؟ البته این را هم بدانیم اگر هر کدام از ما تنها یکی دو درجه دمای منزل مان را کم کنیم نیاز به وارد کردن گاز نداریم.
وی گفت : در امن ترین کشورهای دنیا هم ممکن است اتفاقی رخ دهد بخش اعظم گاز کشور از عسلویه تامین می شود اگر مشکلی پیش آمد باید این آمادگی باشد که با سوخت دیگری ، تامین نان مردم دچار مشکل نشود. هنر ما این است که در شرایط سخت و بحرانی بتوانیم کارمان را مدیریت کنیم گاز نبود با گازوئیل یا سوخت دیگری به عنوان جایگزین بتوانیم نان تهیه کنیم.
توحیدی خاطرنشان کرد : هر کس به اندازه مسئولیتش باید بتواند کارش را مدیریت کند یکی باید کار یک استان را مدیریت کند یکی باید کار یک شهر را و یکی هم نان بخشی از مردم را . باید برای هر شرایطی خودمان را آماده کنیم که مردم دچار تنگی و مشکل نشوند. هر شغلی داشته باشی اگر برای خدا کار کنی خداوند به تو عزت می دهد و کمکت می کند در هر جایی که هستید برای رضای خدا و بعد مخلوق و بنده های خدا کار کنید.
وی افزود : وضعیت مرکز استان با بقیه شهرها متفاوت است در روستا و شهرهای کوچک شاید بتوان با آتش و هیزم نان پخت ولی امروز در شهرهای بزرگ و در این منازل آپارتمانی نمی توان آتش و هیزم روشن کرد و نان پخت در مرکز استان مسئولیت بیشتر است لذا باید تدبیر شود که تعدادی از نانوان شهر کرمان در شرایط بحران سوخت جایگزین برای طبخ نان داشته باشند. این موضوع برای شیرینی پزی و بقالی و قصابی اهمیت ندارد برای نانوایی ها حساس است لذا اداره غله ، بازرگانی و فرمانداری حمایت می کنند تا برخی نانوایی ها دوگانه سوز شوند.
فرماندار کرمان ابراز داشت : به دنبال هزینه سازی برای نانوایان نیستیم بلکه هدف این است که در شرایط بحرانی مردم دچار مشکل نشوند زندگی و درآمد نانوایان هم تعطیل نشود.
وی خاطرنشان کرد : درفاز اول حداقل 30 تا 40 درصد نانوایی های شهر کرمان باید دوگانه سوز شوند لذا اتحادیه برنامه دوگانه سوز شدن نانوایی ها را به فرمانداری اعلام کند.
توحیدی درخصوص نانوایی های آزادپز بدون مجوز گفت : اگر نانوایی های آزادپز بدون کسب جواز در حال فعالیت هستند بایستی تعطیل شوند قانون فعالیت این نانوایان را غیرمجاز می داند.
سلاجقه مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمان نیز اظهار داشت : در دنیای امروز برای آنکه کار و شغل پایداری داشته باشیم باید یکسری موضوعات را رعایت کنیم سوخت نانوایی ها و کارخانجات گاز است حتی برق هم با کمک گاز تامین می شود این گاز که وارد استان ما می شود تهدیداتی برای آن وجود دارد چه اتفاقات داخلی و چه تهدیداتی از طریق دشمن.
وی گفت : برخی مناطق حساس مثل مراکز دولتی یا بیمارستان ها برق اضطراری دارند سازمان پدافند غیرعامل کشور طرحی را برای نانوایی های سراسر کشور به اجرا درآورده که یکی از موضوعات آن دوگانه سوز کردن نانوایی هاست و در برخی استانها هم این کار در حال انجام است لذا بخشی از نانوایی های کرمان هم بایستی دوگانه سوز شوند که هم کار خودشان را انجام دهند هم نان مردم تامین شود.
سلاجقه افزود : شاید این کار در ابتدا هزینه بر باشد ولی در دراز مدت منفعت آن بیشتر است.
وی ادامه داد : تمام نیروگاه های بزرگ مثل نیروگاه باغین منبع سوخت گازوئیل هم دارد یعنی علاوه بر گاز منبع سوخت دیگری دارد که با افت فشارِ گاز بتواند از سوخت دیگری برق مردم را تامین کند گاز کرمان از صدها کیلومتر دورتر ، از بندرعباس و عسلویه به کرمان می آید اگر این خطوط در این مسیر طولانی دچار مشکل شوند و گاز قطع شود باید بتوانیم نان مردم را تامین کنیم بحث نان با بقیه مواد غذایی متفاوت است.