بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

روح ملکوتی یار دیرین امام و رهبری ، عالم مجاهد ، مبارز دوران ستم شاهی و فرمانده هشت سال دفاع مقدس، رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام ، حضرت آیت الله حاج شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی رحمة‌الله علیه که عمر با برکت خود را در راه اسلام و شکل‌گیری و پیشبرد نهضت اسلامی سپری کرد به ملکوت اعلی پیوست.
حضور شجاعانه و تاثیرگذار این روحانی نستوه در عرصه های پرخطر و پر فراز نشیب ایران ، فصلی ارزشمند از زندگی این عالم عالیقدر بود. حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی ، چهره برجسته و تأثیرگذار انقلاب اسلامی پس از عمری تلاش و فعالیت خستگی ناپذیر در عرصه های مختلف نظام ، از نمایندگی مجلس شورای اسلامی گرفته تا ریاست مجلس خبرگان و شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام و تا مسئولیت خطیر ریاست جمهوری ، به پیر و مراد خود امام راحل پیوست تا امروز کشور در سوگ از دست دادن پرچمداری شجاع و مدیری هوشمند جامه عزا به تن کند.
استان کرمان همواره به داشتن چنین فرزندی به خود می بالید فقدان این روحانی مدیر و سیاستمدار صبور که فخر مردم کرمان و دوست داران و ارادتمندان وی بود غمی است جانکاه که صبری عظیم طلب می کند.
اینجانب ضمن تسلیت به محضر شریف رهبر معظم انقلاب (حفظه ا...) ، مردم قدرشناس ایران اسلامی و هم استانی های سوگوار برای آن عزیز سفر کرده و مجاهد خستگی ناپذیر از درگاه خداوند منان علو درجات و رحمت واسعه‌ی الهی را مسئلت می نمائیم.
محمدعلی توحیدی
فرماندار شهرستان کرمان