فرماندار کرمان با اشاره به اینکه همه زیر ساخت‌های توسعه در بخش شهداد کرمان وجود دارد گفت: ۲۵ خانه و اقامتگاه بوم‌گردی در بخش شهداد ایجاد شده است.
محمدعلی توحیدی در همایش پیاده‌روی بخش شهداد اظهار‌ داشت: شهداد از بخش‌های مستعد در شهرستان کرمان است و در این دولت اتفاقات خوبی در قالب طرح‌های اقتصاد مقاومتی در این بخش در حال انجام است.
وی با اشاره به اینکه همه زیر ساخت‌های توسعه در بخش شهداد کرمان وجود دارد گفت: با ثبت جهانی شدن کویر لوت در منطقه شهداد که به همت مدیریت عالی استان انجام شد این منطقه به دنیا معرفی شده و شاهد حضور بیشتر هموطنان در کویر هستیم.
فرماندار کرمان با بیان اینکه ظرفیت‌های جدید اقتصادی برای مردم منطقه ایجاد شده تا مردم با مشارکت خودشان درآمدزا شوند افزود: 25 خانه و اقامتگاه بوم‌گردی در بخش شهداد ایجاد شده که با سرمایه‌گذاری خود مردم بوده است.
وی با اشاره به اینکه منطقه شهداد یک قطب گردشگری است خاطر‌نشان کرد: این منطقه هم آب و هوای سردسیری دارد و هم آب و هوای گرمسیری و به همین دلیل در بحث طبیعت‌گردی و کویر‌گردی موقعیت مناسبی دارد.
توحیدی با بیان اینکه آب منطقه به نسبت خوب است و محصولات کشاورزی از جمله مرکبات، خرما و سیر به وفور کشت می‌شود گفت: سالانه 30 هزار تن سیر در این منطقه کشت می‌شود.
وی با اشاره به اینکه مهاجرت معکوس به شهداد در حال انجام است افزود: معین اقتصادی برای این منطقه در نظر گرفته شده و با مطالعه و ظرفیت‌شناسی اقتصادی کارهای خوبی در حوزه اقتصاد مقاومتی در این منطقه انجام می‌شود.
فرماندار کرمان با بیان اینکه ورزش همگانی نیز  تقریباً در همه بخش‌ها و شهرها راه افتاده است و از برگزاری آن حمایت می‌کنیم تصریح کرد: مردم شهداد هم با حضور باشکوه خود نشان دادند که از مشارکت اجتماعی بالایی برخوردارند.
در ادامه فرماندار کرمان به همراه دکترپورابراهیمی نماینده مجلس شورای اسلامی و حجه الاسلام اله وردی امام جمعه شهداد در مراسم تجلیل از کشاورزان نمونه شهر اندوهجردشرکت نمودند. همچنین ضمن شرکت در نماز جمعه شهر اندوهجرد به بررسی مشکلات مطرح شده از سوی اهالی این شهر پرداختند.