محمدعلی توحیدی فرماندار کرمان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان با قدردانی از کسانی که جان خود را در راستای مبارزه با مواد مخدر در طبق اخلاص گذاشتند ، توفیقات حاصله را نتیجه همدلی ، همکاری و هماهنگی میان مسئولین دانست و گفت : با بررسی عملکرد دستگاه های متولی بحمدا... شرایط و وضعیت ما به مراتب بهتر از گذشته است .
توحیدی با اشاره به آسیب های اجتماعی که همواره یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری میباشد ،اقدامات برخی از دستگاه های متولی از جمله دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی را در این راستا مثبت ارزیابی کرد .
وی با تأکید بر نقش حقوق شهروندی در آینده کشور که اخیراً توسط ریاست محترم جمهوری منتشر شده افزود : اسنادی چون انتشار حقوق شهروندی یا سند چشم انداز توسعه کشور همگی نشان از الگو بودن کشور در آینده دارند ،در سند چشم انداز توسعه کشور پیش بینی شده در تمامی حوزه ها پیشتاز و الگو باشیم و حرف اول را در منطقه بزنیم و این موضوع مسئولیت ما را بعنوان یک مسئول بیشتر و مضاعف می کند .
فرماندار کرمان با اشاره به در پیش بودن انتخابات سال آتی وظیفه مسئولین را بسیار حساس خواند و اظهار داشت : نباید اجازه داد نقطه تاریکی بر تمامی زحمات سایه بیندازد و از کنار هیچ مسئله یا ناهنجاری نبایست بی تفاوت عبور کنیم ،اگر در کارمان ضعفی هرچند کوچک وجود داشته باشد بسیار بزرگ جلوه می کند بنابراین نباید غفلت کنیم و به سادگی از کنار هر موضوعی بگذریم .
توحیدی راه اندازی اورژانس اجتماعی را فرصت مناسبی در بحث آسیب های اجتماعی دانست و تأکید کرد : مشکل عدم برقراری ارتباط لازم میان اورژانس اجتماعی با سایر نهادها مربوط به ما مسئولین می شود ،از مسئولین میخواهم روی موضوعات مربوط به آسیب های اجتماعی وقت بگذارند ،مراقبت کنند قبل از آنکه اطمینان حاصل کنند .
رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان کرمان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع مهم بازتوانی افراد آسیب دیده از مصرف مواد مخدر ،انجام بازتوانی را به تنهایی در پروسه درمان کامل کافی ندانست و از آن فقط بعنوان اولین مرحله پروسه درمانی نام برد و اجرای سایر مراحل درمان به ویژه اشتغال را مکمل مبحث بازتوانی خواند و اظهار داشت : در سال گذشته ماده 16 قانون ویژه درمان بانوان آسیب دیده از مواد در کرمان اجرا شد ،گرچه ماده 16 استانی بود اما یکی از فرصت های مناسب برای مرکز استان بود تا حداقل بازتوانی اولیه انجام شود تا مسیر برای انجام سایر مراحل تکمیل کننده مانند اشتغال افراد درمان شده مهیا شود .             
فرماندار کرمان با تأکید بر مراقبت و دقت بیشتر از دانش آموزان توسط مسئولین آموزش و پرورش تصریح کرد : آینده کشور در دستان این نسل است ، مسیر انقلاب را آنها طی می کنند و آینده کشور و نظام را رقم می زنند ،این عزیزان ابتدای راه هستند و بسیار نیاز به مراقبت دارند .
توحیدی خواستار توجه جدی مسئولین آموزش و پرورش در پروسه درمان دانش آموزان آلوده تا حصول نتیجه نهایی و درمان کامل آنها شد به گونه ای که اگر چنانچه نیاز به محیطی با آرامش بیشتر دارند این محیط و شرایط برای آنها فراهم شود .
رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان کرمان با تشریح ارتباط میان مبحث مواد مخدر با حاشیه نشینی ، ضمن قدردانی از تمامی مسئولین دستگاه های اجرایی متولی ،دستگاه قضایی و نیروی انتظامی ابراز داشت : با همکاری و هماهنگی مجموعه ای از دستگاه های اجرایی و با حمایت دستگاه قضایی و نیروی انتظامی در بحث مقابله با حاشیه نشینی اتفاقات بسیار خوبی رقم خورده اما هنوز کافی نیست و جای کار بیشتر دارد ، تا به نتیجه مطلوب و رسیدن به نقطه هدف کار بسیار داریم ، نباید کار را رها کرد و به همان جدیت که تاکنون انجام داده ایم باید کار کرد .
فرماندار کرمان با قدردانی از خیرینی که به موضوع درمان افراد آسیب دیده از مواد مخدر به ویژه معتادان خیابانی و کارتن خواب ورود کرده اند خواستار حرکت در چارچوب قوانین و مقررات شد و تأکید کرد : ورود برخی اشخاص با نیت کمک به درمان افراد گرفتار در دام اعتیاد و بازگشت آنها به کانون خانواده و جامعه مبحث جدیدی است که ما با جان و دل از آن استقبال می کنیم اما در چارچوب قانون و ضوابط ،با برنامه تدوین شده و روش های علمی ،بایستی از اجرای روش هایی که بدآموزی دارد جلوگیری کنیم ،روش هایی را اجرا کنیم که نتیجه مثبت دهد ،زیرساخت ها و ابزارهای لازم وجود دارد فقط باید با برنامه ای مدون از آنها استفاده کنیم .
توحیدی ساخت گرم خانه ها توسط شهرداری را در این راستا دانست و از دستگاه های متولی از جمله شهرداری ، بهزیستی و سایر دستگاه های مسئول خواست با هماهنگی و همکاری نسبت به انتقال معتادان خیابانی و کارتن خواب به گرم خانه اقدام لازم را بعمل آورند .