محمدعلی توحیدی فرماندار کرمان در جلسه کمیته بانوانِ ستاد دهه فجر استان و در جمع کارشناسان و مشاوران امور بانوان فرمانداری های استان گفت : اتفاقات بسیار خوبی در حوزه بانوان در دولت و به ویژه در استان کرمان و اداره کل بانوان استان رقم خورده است هم در مسائل اجتماعی ، هم اقتصادی و هم فرهنگی در امور مرتبط با زنان این توفیقات به وضوح دیده می شود و این به وجود نیامده مگر با جدیت متولیان و پیگیری های اداره کل امور بانوان و خانواده استان.
وی اظهار داشت : گاهی اوقات که ارزیابی ، مقایسه و تجزیه و تحلیلی صورت می گیرد می بینیم که خوشبختانه تیمی که در زمینه امور بانوان کار می کنند تیم موفقی است سیاست هایی هم که در کلان کشور تدوین می شود در راستای پیشرفت زنان کشورمان است. دین مبین اسلام هم بر حقوق زنان تاکید ویژه ای دارد از این بابت خدا را شاکریم در زمانی زندگی می کنیم که دستورات دین اسلام جاری و ساری است و طبق قانون اساسی نباید هیچ قانونی خلاف اسلام تصویب و اجرا شود وظیفه فقهای شورای نگهبان همین است که قوانین را با شریعت تطبیق دهند.
توحیدی افزود : پس از پیروزی انقلاب ، نظام نوپای جمهوری اسلامی با دسیسه های فراوان شرق و غرب روبرو شد این مراحلی که در سوریه و عراق دیده می شود  ما هم پشت سرگذاشتیم ، چه تعداد شهید تقدیم نظام شد و چه دسیسه هایی علیه نظام خلق کردند ، دهه 60 با مردم ما چه کردند،  17000 شهیدِ ترور کم نیست البته آن زمان ابزارهای اطلاع رسانی با این وسعت وجود نداشت که جنایاتی که در حق نظام اسلامی ایران شد را به گوش دنیا برساند وگرنه کم نبودند از تحریم های شکننده و فلج کننده و کودتاهای متعدد تا جنگ تحمیلی که صدها هزار شهید و جانباز روی دست ما گذاشت هر جا دستشان می رسید از هیچ کوششی برای ضربه زدن به انقلاب دریغ نکردند چه کشورهایی که با ما مرز مشترک داشتند و چه کشورهایی که هزاران کیلومتر از ایران فاصله داشتند.
وی اضافه کرد : این اقدامات خصمانه زمانی انجام می شد که تثبیت انقلاب شکل نگرفته بود و حسب معادلات نظامی ، هرج و مرج بود. حزب بعث تعدادی از شهرهای ما را گرفته بود و شاید با اطلاعات و اقدامات انجام شده بتوان گفت که حرف های آن زمانِ صدام که ظرف چند روز ایران را تصرف خواهیم کرد درست بود ولی آنچه آنها نمی دیدند غیرت دینی و همراهی ملت  و آن صلابت و رهبری امام امت بود و این با حساب و کتاب آنها جور در نمی آمد الان هم با هدایت مقام معظم رهبری ، کشور در دنیای پرآشوب و متلاطم امروز و در دریایی از آتش ، به لطف خدا در امن و آرامش است این به راحتی به دست نیامده برای آن خون دلها خورده شد.
فرماندار کرمان ادامه داد : با همه این دسیسه ها به لطف خدا در بسیاری از امور پیشتازیم در امنیت ، حتی در اقتصاد منطقه ، عربستان با آن ثروت عظیم سالها کسر بودجه نداشت ولی حالا دچار مشکل شده کویت و امارات با جمعیت محدود و منابع فراوان نفتی امروز دچار کسری بودجه شده اند ولی ما توانستیم اینها را پشت سر بگذاریم تورم مهار گسیخته به زیر 10 درصد رسیده است رشد اقتصادی ما از منفی به مثبت رسیده است 7 و 4 درصد رشد اقتصادی ماست.
وی خاطرنشان کرد : اگر خدا باوری و امیدواری را در کشورمان توسعه دهیم و ایمان داشته باشیم که مردم ما بهترین و همراه ترین مردم هستند و کشور ما بهترین هدایتگر را دارد می توانیم رشد و توسعه پیدا کنیم مشابه همین انقلاب ، در مصر هم رقم خورد ولی چون رکن رکینی مانند مقام معظم رهبری را نداشتند حاصل آن زندانی شدن مُرسی و جمع شدن پرونده ی اخوان المسلمین شد.
فرماندار کرمان با اشاره به محتوای منشور حقوق شهروندی و حقوقی که به طور خاص برای زنان در آن دیده شده گفت : در این منشور در چندین بند تنها به حقوقی که مرتبط به زنان است اشاره شده ، بندهای 3 ، 11، 54 ، 89 ، 90 و 103 منشور ، مختص بانوان است.
وی با بیان اینکه ما به عنوان کارگزار نظام وظیفه داریم کارهایی که دولت و نظام برای اقشار مختلف و زنان جامعه انجام شده را شفاف بیان کنیم گفت : هر حرکتی در راستای تقویت دولت در حقیقت ، تقویت نظام است.
توحیدی اذعان داشت : طبق ماده 83 منشور حقوق شهروندی زنان حق دارند از فرصت های شغلی مناسب و حقوق و مزایای برابر مردان در قبال کار برابر برخوردار شوند. در بحث استخدام ها دیدیم به دلیل اینکه فرصت های شغلی زنان و مردان نابرابر بود با دستور ریاست محترم جمهور آزمون به تعویق انداخته شد تا این مشکل اصلاح شود.
وی با اشاره به فرصتهای متعددی که نظام اسلامی در مباحث اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی به زنان داده است گفت : سعی بر این است که معیار در انتخاب مدیران شایستگی باشد نه جنسیتی. در حال حاضر اولین زنِ سفیر در جمهوری اسلامی ، در این دولت به مالزی اعزام شد در حوزه اقتصادی هم بانوان توانمند زیادی داریم درگذشته در کشاورزی نقش بانوان بسیار پررنگتر از زمان فعلی بود چرا در حال حاضر که به واسطه تکنولوژی و ابزارها و ماشین آلات نوین کار آسان تر شده و سهولتی پیش آمده بانوان باید کنار بروند؟ یا در صنایع دستی 80 ، 90 درصد تولیدات توسط بانوان انجام می شود لذا در بحث اقتصاد هم باید بانوان ورود بیشتری پیدا کنند این تنها وظیفه فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی نیست بلکه خود بانوان و کارشناسان و مشاوران امور بانوان و خانواده هم باید با باور به این توانمندی حضور و فعالیت بیشتری داشته باشند.
فرماندار کرمان با تأکید بر اینکه در کشور هیچ واجب التعلیمِ بازمانده از تحصیلی نباید داشته باشیم گفت : شما مشاوران و کارشناسان امور بانوان روی این موضوع دقت نمایید که هیچ دختر نوجوان و جوانی نباید از تحصیل بماند قانون اساسی این را تکلیف کرده که زمینه تحصیل مردم را مهیا کنیم.
وی با اشاره به حضور تاثیرگذار زنان در امور سیاسی کشور خاطرنشان کرد : طبق بند 11 منشور حقوق شهروندی ، زنان حق دارند در سیاستگذاری ، قانونگذاری ، مدیریت و اجرا مشارکت فعال داشته باشند در آستانه انتخابات شوراهای شهر و روستا انتظار این است همان طور که 50 درصد از جمعیت را بانوان تشکیل می دهند شرکت زنان توانمند و افراد مدیر و مدبر و آگاه به مسائل و کسانی که احساس می کنند می توانند با حضور در شوراها منشاء اثری باشند در این انتخابات بیشتر باشد.
توحیدی در ادامه به موضوع تکدی گری پرداخت و عنوان کرد : در بحث متکدیانِ زن ، حوزه بانوان و مشاورین محترم فرمانداران هم مسئولند ، فهرستی تهیه کنید که چه تعداد از متکدیان را زنان تشکیل می دهند چقدرشان تحت پوشش نهادهای اجتماعی اند ، بیمه سلامت دارند یا نه ، در حرفه ای مهارت دارند یا نه ، چه تعداد فرزند دارند و اینکه چه کارهایی می توانستیم انجام دهیم و چقدرشان را انجام داد ه ایم ؟ هر پدیده اجتماعی در حوزه بانوان را اگر شما ببینید و بی تفاوت از کنارش عبور کنید باید جوابگو باشید از کنار پدیده های اجتماعی با بی توجهی و بی تفاوت عبور نکنید پیگیری کنید.
در ادامه آقای صدفی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و خانم دکتر حسینی مشاور استاندار و مدیرکل اموربانوان  خانواد استانداری کرمان نیز به بیان وظایف  و کارهایی که کمیته اموربانوان ستاد دهه فجر دارد پرداختند در این جلسه همچنین خانم مژده سرچشمه پور کارآفرین نمونه کشوری از رفسنجان که توانسته اند بالغ بر 2000 اشتغال در استان ایجاد کردند کتاب کارآفرینان برترِ ماندگار ایران را که به نام ایشان تدوین شده است را به اداره کل اموربانوان استان تقدیم کرد.