محمدعلی توحیدی فرماندار کرمان در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان کرمان گفت : نگاه نظام اسلامی به جوانان چه در بحث ازدواج و چه اشتغال نگاهی عالمانه و با دقت و کمال است کارآمدترین و بهترین عناصر نظام جوانان هستند.
وی با اشاره به حضور موثر جوانان در عرصه های مختلف قبل و بعد از انقلاب ابراز داشت : اگر فیلم های راهپیمایی های قبل از انقلاب را نگاه کنیم می بینبیم که اکثر آنها جوانان هستند در دوران دفاع مقدس هم افرادی که انقلاب را ایمن و مصون کردند جوانان بودند حالا هم شهدای مدافع حرم همین جوان ها هستند و حق هم هست که نظام از آنها حمایت کند.
فرماندار کرمان افزود : در سال 84 قانونگذار قانونی بنام طرح تسهیل ازدواج جوانان تصویب کرد و در آن وظایف دستگاههای مرتبط را مشخص نمود.
وی ادامه داد: براساس بندالف ماده 4 این قانون ،کلیه دستگاه های دولتی ، نهادهای عمومی وشهرداریهای دارای تسهیلات رفاهی، فرهنگسرا وتالار ، باشگاه واردوگاه موظفند باهماهنگی کمیته سامان ازدواج ، فضاهای مذکور را برای برگزاری جشن ومراسم ازدواج دراختیار زوجهای واجدشرایط قراردهند.
توحیدی گفت: تاکیدمن به دوستان اداره ورزش وجوانان است که باهمکاری نهادهای ذیربط به تشویق ازدواج جوانان وکاهش هزینه های زوجین بپردازند.
وی خاطرنشان کرد : ماده 4 تکلیف را برای سازمان های مختلف مشخص کرده که شهرداران و ادارات مختلف که تالار دارند باید برای مردم استفاده شود مثلاً آموزش و پرورش یا سپاه که باید اداره ورزش وجوانان با آنها هماهنگ و برنامه ای تدوین کند که از این امکانات استفاده شود. اداره کل ورزش و جوانان استان و شهرستان باید وقت بیشتری برای ماده 4 این قانون بگذارند با تالارداران و صنوف مختلف که به این امر مربوط می شوند جلسه گذاشته شود که همکاری لازم را در این موضوع داشته باشند ، صدا و سیما هم در این زمینه وظیفه دارد دانشگاه ها ، اداره اوقاف ، سازمان تبلیغات اسلامی هم وظایفی برای آنها تعیین شده که باید آنها را به نحو احسن انجام دهند.
فرماندار کرمان با بیان اینکه در بحث طلاق در استان کرمان رتبه بالایی داریم ابراز داشت : متاسفانه آمار طلاق بسیار بالاست که شایسته نظام اسلامی نیست یکی از دغدغه های امروز بالا رفتن سن ازوداج و آمار طلاق است .
وی با تاکید بر فراهم نمودن زمینه ازدواج آسان جوانان اظهار داشت : در کرمان ده ها حسینیه داریم که می توانند مکان مناسبی برای ازدواج آسان باشند. یا از ظرفیت های دستگاه های مختلف استفاده کرد در سال اقدام و عمل چقدر از این ظرفیت ها استفاده کرده ایم؟ مامیتوانیم از فضای مدرسه ها یا از امکانات سپاه و ارتش استفاده کنیم ولی هیچ وقت از این دستگاه ها نخواستیم که به این بحث وارد شوند اینها ظرفیت هایی است که داریم ولی استفاده نمی شوند.
 توحیدی اضافه کرد : اگر ستاد بتواند در سال 95 همین ماده 4 را به نتیجه ای برساند گام بزرگی برداشته است.
وی از دبیر جلسه خواست تا ظرف دو هفته با کلیه دستگاه های ذیربط نامه نگاری کند و ظرفیت های ایشان در جهت همکاری در راستای ماده 4 قانون تسهیل ازدواج جوانان ارزیابی شود.
فرماندار کرمان همچنین خواستار همکاری شهردار محله ها شد و خاطر نشان کرد : شهردارمحله ها ، در محلات مختلف خیرین را شناسایی و جهت همکاری در امر ازدواج آسان به ستاد معرفی کنند.
در ادامه عبدلی مسئول مرکز کلبه آسمانی گفت : دایره  فعالیت کلبه آسمانی ترویج ازدواج آسان ، آگاهانه و پایدار است که در این رابطه مشاوره های قبل از ازدواج و هماهنگی با سالن ها و تالارها را با قیمت مناسب برای زوج های متقاضی انجام میدهد.
عبدلی خاطرنشان کرد : متاسفانه برخی از سازمان ها که به این موضوع مربوط می شوند همکاری لازم را انجام نمی دهند یا برخی مسئولین تالارها تنها بحث درآمد و سود بالا برایشان مطرح است لذا همکاری نمی کنند.
وی افزود : این مرکز یکسال است که فعالیت خود را آغاز کرده و توانسته 62 مورد ازدواج آسان را برگزار نماید.