به گزارش روابط عمومی فرمانداری کرمان محمدعلی توحیدی فرماندار کرمان در مراسم گرامیداشت سالروز ملی حمل ونقل ، رانندگان و راهدار ضمن تبریک این روز و قدردانی از ایشان گفت : سپاس و امتنان فراوان خودم را از همه عزیرانی که دراین مشاغل فعالیت می کنند اعلام می دارم. حمل و نقل یکی از مشاغل مؤثر و پرمنفعت در اقتصاد کشور به شمار می رود . اثر این فعالیت در سایر بخشها هم به وضوح دیده می شود اگر امروز استان ما به عنوان یک استان معدنی در کشور مطرح است و یا اینکه استان ما به عنوان یک استان چهارفصل تامین کننده ی بخشی از نیازهای کشور در حوزه کشاورزی ، میوه ، صیفی ، سبزی ، مواد پروتئینی و لبنی و موادی که برای ارتزاق مردم است ، جایگاه حمل و نقل برای توزیع و جابجایی آنها بر کسی پوشیده نیست و اگر نبود این حمل و نقل مناسب و جابجایی به موقع و اصولی شاید این تاثیر و این جایگاه را نداشتیم.
توحیدی ادامه داد: این کارمفید ومهم توسط یک گروهی که انصافاً جان خودرادرطبق اخلاص قرارداده اند وبا سختی ومرارت ومشقت فراوان انجام میشود.
وی افزود : نقش حمل و نقل در حوزه گردشگری ، در بخش زیارت بی نظیر است امسال بخش اعظمِ بیش از دو میلیون نفر زائر اربعین را از طریق حمل و نقل جاده ای پوشش داده شدند و بحمدا... یکی از ایمن ترین سفرها را شاهد بودیم.
فرماندار کرمان با اشاره به همکاری همه دستگاه هایی که در این حوزه فعالیت دارند و تشکر از این همدلی اظهار داشت : باید پاس بداریم زحمات راهداران و پلیس راه را. در نقاط مرتفع و برف گیر و کوران و کولاک در طول شب و روز ، زمانهای سخت که شاید برودت هوا به منفی بیست درجه برسد کسانی جز راهداران و پلیس راهور در آن مناطق حضور ندارد بارها از نزدیک شاهد این زحمات و خدمات در گردنه های برف گیر کشور و استان بوده ایم .
وی ادامه داد : هماهنگی که پلیس راهور برای باز نگه داشتن راههای مواصلاتی با راهداران دارد یا زحماتی که در دقایق و ساعاتی که محورها مسدود و ترافیکی به وجود می آید بر کسی پوشیده نیست.دوستان هلال احمر و اورژانس هم جزء کسانی هستند که در شرایط خاص زحمات فراوانی را متحمل می شوند که به سهم خودم و مدیریت عالی استان از زحمات پرسنل راهور ، رانندگان محترم ، راهداران ، پلیس راه تشکر کنم انصافاً زحمات زیادی می کشند و با دلسوزی و برنامه ریزی و مراقبت کارها را دنبال می کنند.
توحیدی ابراز داشت : خوشبختانه بالاترین اعتبارات عمرانی ما در حوزه راه هاست دولت درصدد این است که بتواند راه های اصلی کشور را اتوبان و دوبانده کند و آزادراه هایی را در استان ایجاد کند که در امنیت جاده ای و امنیت مسافران کمک خواهد کرد.
وی افزود : ما درجاده های اتوبانی، تصادفات شاخ به شاخ خودروها را نداریم ولی اکثراً واژگونیهادیده میشود واژگونی ها نشان میدهد ما دقت لازم را نداریم. حادثه قطار 40 وچندنفر جان باخته داشت ولی ببینید چه تبعاتی را به دنبال داشت لکن ما هرماه دراستان مان چقدر از این حوادث مثل قطاررا داریم؟
فرماندار کرمان با بیان دلایل آمار بالای تصادفات و تلفات جاده ای اظهار داشت : بخش غالب تصادفات ناشی از بی احتیاطی یا عجله یا رعایت ننمودن قوانین و مقررات و خطای انسانی است جان خود و همراهان خودتان را مراقبت کنید.
وی ادامه داد : چرا این تعداد ؟ ما خوشحالیم که از 23 هزار کشته به 17 و یا 18 هزار نفر می رسیم در حالیکه این زیبنده کشور اسلامی و فرد مسلمان که این همه بر صیانت از جان او تاکید شده نیست برای مملکت امکان پذیر نیست که همه جاده ها را آزاد راه کند اصلاً در دنیا هم امکانش نیست. باید خود افراد هم مراقب باشند.
توحیدی اضافه کرد : در چهارراه ها و جاده هایی که دوربین نصب شده است میزان تخلفات بسیار پایین آمده لذا به یاری خداوند و همت مدیریت عالی استان و همکاری دوستان در حوزه حمل و نقل و راهداری و نیروانتظامی برآنیم که با اولین اعتبار  و امکانی که به دست ما برسد پوشش تصویری جاده ای مان راتکمیل کنیم و شاخص های راهها را ارتقا دهیم