به گزارش روابط عمومی فرمانداری کرمان محمدعلی توحیدی فرماندار کرمان ، در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی شهرستان ابراز امیدواری کرد به اهدافی که در زمینه اقتصاد مقاومتی در شهرستان مد نظر است برسیم.
وی گفت : به لطف پروردگار بخشی از طرح های اقتصاد مقاومتی شهرستان به مرحله اجرا نزدیک می شوند خصوصاً در مناطق کمتر توسعه یافته که با ابتکار استاندار محترم یک معین اقتصادی برای آنها در نظر گرفته شده است.
توحیدی بیان داشت : این هفته شاهد برگزاری جشن اقتصاد مقاومتی بخش گلباف بودیم صندوق قرض الحسنه رسالت به عنوان معین بخش گلباف به خوبی وارد عمل شده است و با رسیدن به این نتیجه که با حل مسئله اشتغال بسیاری از مشکلات بخش مرتفع می شود فعالیت اقتصادی را در چند بخش دنبال می کنند.
وی ادامه داد : یکی از کانون های تمرکز در گلباف تهیه شیرینی های خانگی و کماچ به میزان بالا است کانون بعد گیاهان دارویی و انواع سبزی های خشک است که گلباف را به قطب تولید ترخون تبدیل کرده است. کانون دیگر دوزندگی مصنوعات چرمی و همچنین دوخت انواع لباس و فرم ادارات  و مدارس می باشد. کانون دیگری که روی آن کار می شود الکترونیک است .
فرماندار کرمان با اشاره به حمایت های خوب معین اقتصادی بخش شهداد نیز عنوان کرد : حرکت های بسیار خوبی در شهداد در حوزه گردشگری و کشاورزی در حال انجام است و مرتبط با پتانسیل های منطقه اقدامات خوبی در حال به ثمر نشستن است . ورزش های متناسب با کویر شهداد مانند دوچرخه سواری و کایت سبب جذب مردم به این منطقه شده است.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد : تا پایان دیماه بخش قابل توجهی از اقتصاد مقاومتی محلات و مساجد در سایر بخشها نیز راه اندازی شود .
رئیس کارگروه اقتصاد مقاومتی شهرستان کرمان ابراز داشت : در شهر کرمان با محوریت شهرداران مناطقِ چهارگانه ، شورای اقتصاد مقاومتی مساجد در چهار پایگاه در مساجد محلات راه اندازی  شود و در سایر شهرهای شهرستان نیز  با محوریت امام جمعه ، بخشدار و شهردار یک پایگاه اقتصاد مقاومتی محلات راه اندازی خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد : اقتصاد مقاومتی یعنی تقویت اقتصاد خانگی که انتظار می رود شهرداری ها ورود بیشتری به آن داشته باشند.
فرماندار کرمان اضافه کرد : فرمایش مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی 24 بند دارد که انتظار این است که کارهای شهرداری با این اصول 24 گانه هماهنگ باشد.
محرابیان دبیر کارگروه اقتصاد مقاومتی شهرستان کرمان نیز با ارائه توضیحاتی در مورد لایحه بودجه که در مجلس در حال بررسی است گفت : در سال 96 بودجه عمومی دولت 371 هزار میلیارد تومان است که 62 هزارمیلیارد تومان آن عمرانی و 236 هزارمیلیارد تومان هزینه ای است. یعنی 19 درصد بودجه صرف امور عمرانی خواهد شد.
وی افزود : بودجه استان نیز از 315 میلیارد تومان به 361 میلیارد تومان افزایش یافته است.
در ادامه مشکلات و درخواستهای مربوط به 5 طرح اقتصادی شهرستان بررسی و تصمیماتی درخصوص آنها اخذ گردید.