با حضور معاون استاندار ، فرماندار کرمان ، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس ، مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت ، امام جمعه و جمعی از مسئولین نخستین جشنواره اقتصاد مقاومتی بخش گلباف برگزار شد.
حمید ذکاء اسدی در نخستین جشنواره اقتصاد مقاومتی بخش گلباف که به مناسبت میلاد باسعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق(ع) با حضور جمعی از مسئولان استان و استقبال پرشکوه مردم برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد ماه ربیع الاول افزود: مهمترین اسوه مرضی رسول اکرم (ص)، اقداماتی است که در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی در بخش گلباف در حال انجام است و با تلاش مردم بخش گلباف می توان نتیجه واقعی و عملی اقتصاد مقاومتی را مشاهده کرد.
وی با اشاره به حدیثی از امام جعفر صادق (ع) گفت: باید مردم را با اخلاق و عمل نیکو به دین مبین اسلام جذب کرد بنابراین فعالیت اعضای خانه توسعه گلباف با محوریت بانک قرض الحسنه رسالت، می تواند بهترین معنای این فرمایش معصوم باشد.
وی با اشاره به اینکه استاندار کرمان سه سال گذشته خدمتش را در استان کرمان آغاز کرد افزود: طرح مثلث توسعه اقتصادی با تکیه بر توان و سرمایه های مردمی و نظارت ائمه جمعه یکی از ابتکارات آقای رزم حسینی در راستای همگرایی ارکان حکومت برای توسعه استان بود.
معاون استاندار کرمان با تبیین ثمرات و نتایج طرح مثلث توسعه اقتصادی در سراسر استان، خاطرنشان کرد: شهرستان قلعه گنج مهر ماه ۹۳ طی تفاهم نامه ای بین استانداری کرمان و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در کشور به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی مطرح و موجب شد تا مقام معظم رهبری در جلسات رسمی از مسئولان درخواست کنند از طرح های اقتصاد مقاومتی قلعه گنج بازدید نمایند.
وی با اشاره به طرح تقسیم بندی استان کرمان به هشت بخش اقتصاد مقاومتی با مدیریت موسسات توانمند، گفت: این طرح طی چهار ماه گذشته در استان عملیاتی شده و بانک قرض الحسنه رسالت نیز در راستای مسئولیت اجتماعی خود، به عنوان مدیر معین بخش گلباف فعالیت خود را با راه اندازی خانه توسعه گلباف آغاز کرده است.
ذکاء اسدی از مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت کشور به عنوان شهید زنده و مدیری با تجربه یاد کرد که فعالیت اقتصادی خود را پس از انجام مطالعات توسط پژوهشکده سیاستگذاری علم فناوری و صنعت دانشگاه صنعتی شریف در بخش گلباف آغاز و محصولات مختلفی همچون مصنوعات چرمی، سبزیجات و گیاهان داروئی، وسایل الکترونیکی و … تولید می کند.
وی افزود: در گذشته برخی از پست های الکترونیکی با هزینه گزاف به کشور واردات می شد اما امروز نمونه همان توسط مردم گلباف تولید و با یک سوم قیمت به فروش می رسد و یقینا این اقدام می تواند نمونه والای اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری باشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با اشاره به افتخارات زهرا نعمتی بانوی کماندار گلبافی که بر مشکلاتی همچون معلولیت، غلبه کرد گفت: گلباف شهر مردان و زنان پرافتخاری همچون زهرا نعمتی و محمدحسین حسین زاده مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت است لذا هر یک از مردمان این منطقه می توانند در جنگ اقتصادی، هر یک قهرمان اقتصاد مقاومتی باشند.
وی افزود: اگر امروز بخواهیم موفقیت های سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی را دنبال کنیم باید بیش از پیش تلاش کرد تا سطح معیشت و اقتصادی مردم را افزایش داد، در این صورت می توان شاهد کاهش معضلات و آسیب های اجتماعی بود.
وی بیان کرد: بانک قرض الحسنه رسالت با همکاری مردم فعالیت های خوبی را در راستای اهداف والای اقتصاد مقاومتی در منطقه آغاز کرده است که امید می رود شعار هر خانه یک کارخانه در استان عملیاتی شود.
امام جمعه بخش گلباف نیز در ادامه این آئین با تاکید براینکه تنها از مسیر دعا و فضای معنوی نمی توان روزی جذب کرد گفت: طبق احادیث ائمه معصومین (ع)کسی که برای کسب رزق و روزی حلال تلاش نکند، دعایش مستجاب نخواهد شد.
حجت الاسلام عبدالرشیدی، اقتصاد مقاومتی را تنها راه رونق فضای کسب و کار عنوان کرد و افزود: باید به تلاشگران اقتصاد مقاومتی بخش گلباف خسته نباشید گفت که با طرح های اقتصادی، فضای کسب و کار را در این منطقه رونق بخشیدند.
وی با اشاره به اینکه کار و تلاش خود به منزله عبادت است و مضمون اغلب روایات و احادیث بر این است گفت: در استان کرمان در راستای اقتصاد مقاومتی تلاش ها و اقدامات گسترده ای انجام پذیرفته است که امید می رود این حرکت با همکاری بیش از پیش مردم رونق بیشتری بگیرد.
امام جمعه گلباف از راه اندازی یک کارگاه بافت فرش عتبات عالیات در بخش گلباف با هفت دار قالی خبر داد و خاطرنشان کرد: فرصت خوبی در استان برای تلاشگران بوجود آمده و این راهی است که ائمه اطهار(ع) از رهروانشان انتظار دارند، آینده درخشانی در پیش است لذا باید از این فرصت بی نظیر به نحو احسن استفاده شود.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت نیز با تاکید بر اینکه اقتصاد کار حکومت نیست بلکه مردمی است، تصریح کرد: پول هیچگاه کار خلق نمی کند بلکه کار است که پول خلق می کند بنابراین به عنوان مثال می توان به پرداخت یارانه در منطقه گلباف اشاره کرد که چه مقدارتوانسته است در اشتغالزایی نقش ایفا نماید.
محمدحسین حسین زاده با اشاره به اینکه دوران کار فردی گذشته و امروز کار جمعی و گروهی نتیجه می دهد، گفت: اگر در مناطقب توسعه زنجیره ارزش وجود نداشته باشد، تولید بی معناست.
وی با تاکید بر اینکه امروز دنیا روی انگشت سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی می چرخد افزود: امروز دنیا به نقش تاثیرگذار جمهوری اسلامی ایران در منطقه اظهان دارد لذا خود را مکلف به تعامل و سازش با ایران می داند.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت از دنبال کردن طرح های دانش بنیان در بخش گلباف خبر داد و گفت: در این راستا پنج کانون کار و زندگی زیر مجموعه خانه توسعه گلباف راه اندازی شده که اعضا پس از گذراندن دوره های مهارتی-آموزشی در منازل خودشان اقدام به فعالیت می کنند.
حسین زاده با اشاره به اینکه شعار هر خانه یک کارخانه در بخش گلباف عملیاتی شده است، خاطرنشان کرد: مرکز توسعه تخصصی توسعه گلباف نیز اموری همچون طراحی و تعریف پروژه، تامین منابع اولیه تولیدات، پیگیری فروش تولیدات ورا بر عهده دارد.
وی از فعالیت بیش از ۳۰۰ نفر در کانون های کار و زندگی خبر داد که کارت الکترونیک دریافت نموده اند و تصریح کرد: اگر دولت ها بستر توسعه را فراهم نکنند هیچ اقدامی صورت نمی پذیرد اما استاندار بسیجی، انقلابی، ولایی و متفکر استان کرمان با ابتکارات خلاقانه زمینه و بستر کارهای توسعه را فراهم کرده است.
بنابراین گزارش این جشنواره با برنامه های مختلف و جانبی، با حضور مسئولان استان در سالن ورزشی پیامبر اعظم (ص) بخش گلباف به مناسبت میلاد باسعادت حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) رئیس مذهب شیعه برگزار و در ادامه از زهرا نعمتی بانوی کماندار جمهوری اسلامی ایران که اصالت گلبافی دارد، تجلیل شد.